Menu

Recenzia a porovnanie Gorenje IS645BG

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Taktiež nás zaujalo v kategorii Štvorplatničkové indukčné varné dosky

Klady

  • Automatické funkcie
  • Booster na všetkých platničkách
  • Prepojenie varných zón

Zápory

  • Vyššia cena
  • Chýba časovač ECO
  • Po pretečení sa nevypne hneď
450 € Orientačná cena

Základné parametre

Štvorplatničkovú dosku Gorenje IS645BG pripojíte na napätie 230 V. Jej príkon je pomerne vysoký, čo je pre efektívne varenie nevyhnutné. V čase písania recenzie (február 2021) sa priemerný príkon štvorplatničkových dosiek pohyboval okolo 7200 W, túto dosku je teda možné klasifikovať ako mierne nadpriemernú. Obvodový rám na nej nenájdete, čo na jednu stranu uľahčuje údržbu, na strane druhej však na doske nie je nič, čo by v prípade pretečenia zabránilo ďalšiemu šíreniu tekutín.

Čo sa rozmerov týka, nijako sa neodchyľujú od bežných hodnôt. Ak vás zaujímajú presné čísla, nájdete ich v nižších riadkoch tabuľky. Hmotnosť je medzi ostatnými doskami so štyrmi platničkami o niečo málo nižšia, ale ani tento rozdiel nie je nijako výrazný.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Príkon (W)

7 360

Napätie (V)

230

Rám

Nie

Detská poistka

Áno

Poistka proti pretečeniu

Áno

Indikátor zvyškového tepla

Áno

Automatické vypnutie

Áno

Zlúčenie varných zón

Áno

Booster

Všetky varné zóny

Časovač

Áno

Časovač ECO

Nie

Stop and Go

Áno

Výška (cm)

5,4

Šírka (cm)

60

Hĺbka (cm)

52,5

Hmotnosť (kg)

8,9

Vybavenie a funkcie

Funkčne si indukčná doska Gorenje vedie veľmi dobre. Pre zvýšenie bezpečnosti je vybavená detskou poistkou, indikátorom zvyškového tepla a funkciou automatického vypnutia v prípade, že na ňu zabudnete. Na každú z platničiek môžete použiť Booster pre krátkodobé zvýšenie výkonu, k dispozícii je aj časovač. Tieto charakteristiky sú však dnes považované skôr za základ.

Z pokročilejších funkcií, ktoré nebývajú samozrejmosťou, doska ponúkne ochranu proti pretečeniu – pokiaľ vám z hrnca niečo vytečie, po 10 sekundách sa všetky platničky vypnú. Tešiť sa môžete aj z funkcie Stop and Go, ktorá vám umožní proces varenia pozastaviť a po niekoľkých minútach sa vrátiť k rovnakému nastaveniu. Doska umožňuje tiež prepojenie varných zón do jednej veľkej. To sa hodí, ak napríklad radi osmažíte cibuľku v priamo v pekáči, než ho dáte do rúry.

Čerešničkou na torte sú automatické funkcie. Doska disponuje programom na rýchle uvedenie vody do varu a následné udržanie teploty, programom na pomalé varenie, pri grilovaní mäsa je možné nastaviť úroveň výkonu podľa požadovaného stupňa prepečenia. Nechýba ani funkcia udržiavania teploty alebo šetrného rozmrazovania.

Záver

Štvorplatničkovú varnú dosku Gorenje môžeme smelo odporučiť aj nadšeným kuchárom a väčším rodinám. O efektívne nahrievanie sa postará vysoký príkon, funkcia Booster pre každú platničku zvlášť alebo možnosť spojiť dve varné zóny do jednej veľkej. Doska disponuje ako základnými funkciami, tak aj niekoľkými automatickými programami pre pomalé varenie, udržovanie teploty alebo nastavenie výkonu podľa požadovanej úrovne prepečenia steaku. Najmä tie sú v užívateľských recenziách pozitívne kvitované. Nechýba ani rozšírené zabezpečenie, takže doska je vhodná aj do domácnosti s malými deťmi. Čo však chýba, je funkcia ECO časovača, ktorá by šetrila energiu zúžitkovaním zvyškového tepla. Tá je však výsadou drahších modelov.

Pokiaľ však vo vašej domácnosti automatické programy nevyužijete, nie je dôvod, prečo za ne zbytočne utrácať peniaze. Vašim potrebám možno poslúži lacnejší model Electrolux EHH 6240 ISK.

450 € Orientačná cena
Autor: Kristýna Hašková | Dátum: | Produkt: Gorenje IS645BG | Hodnotenie: Veľmi dobré
Kristýna Hašková
Redaktorka
Kristýna si väčšinu jedál pripravuje sama, preto vie, aká dôležitá je spoľahlivá varná doska. Za dlhé roky varenia vyskúšala všetky typy varných dosiek. Z vlastnej skúsenosti preto dokáže oceniť výhody aj nevýhody indukčných dosiek, ako hlavné podklady spracovania tejto témy jej ale slúžia odborné zdroje a skúsenosti užívateľov s rôznymi značkami varných dosiek. Na našich stránkach vám poradí aj s výberom šľahačov mlieka alebo varičov vajec.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Gorenje IS645BG

Gorenje IS645BG

450 € Orientačná cena