Menu

Recenzia a porovnanie Klarstein Delicatessa 3

81,0 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Trojplatničkové indukčné varné dosky

Klady

  • Funkcia Stop and Go
  • Časovač ECO
  • Dobrý pomer ceny a výkonu

Zápory

  • Chýba booster
  • Neumožňuje zlúčenie varných zón
230 € Orientačná cena

Základné parametre

Indukčná doska Klarstein patrí k niekoľkým málo modelom na trhu, ktoré majú iba tri platničky. Oveľa častejšie sa stretnete s klasickými štvorplatničkovými doskami, poprípade malými dvojplatničkovými. Príkon 5 800 W nie je pri doske týchto rozmerov zlý, niektoré trojplatničkové modely ale ponúknu aj príkon presahujúci 7 000 W. S napätím 220/240 W môžete túto dosku zapojiť do klasickej zásuvky, ide teda o vhodné riešenie napríklad aj do panelákových bytov.

Doska nie je ohraničená rámčekom, to ale ničomu nevadí, ide skôr o dizajnovú záležitosť, záleží teda hlavne na vašom vkuse. V tabuľke nižšie nájdete aj rozmery dosky, tie sú podobné ako pri klasických štvorplatničkových variantoch.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Príkon (W)

5 800

Napätie (V)

220/240

Rám

Nie

Detská poistka

Áno

Indikátor zvyškového tepla

Áno

Automatické vypnutie

Áno

Zlúčenie varných zón

Nie

Booster

Nie

Časovač

Áno

Časovač ECO

Áno

Stop and Go

Áno

Výška (cm)

5,2

Šírka (cm)

59

Hĺbka (cm)

52

Hmotnosť (kg)

8,5

Vybavenie a funkcie

Ponuka funkcií dosky Delicatessa je pomerne zaujímavá. Zahŕňa totiž napríklad funkciu Stop and Go, ktorá umožňuje krátkodobo pozastaviť varenie, alebo časovač ECO, ktorý využíva na ohrev zvyškové teplo. Obe tieto funkcie sú pritom pomerne neobvyklé. Na druhej strane však doske chýbajú aj niektoré bežné prvky, ako je napríklad booster, ktorý by krátkodobo zvýšil výkon ohrevu. Chýba aj možnosť zlúčenia zón, tá už ale zase tak bežná nie je.

Zo štandardných funkcií pri doske nájdete klasický časovač aj automatické vypnutie, nechýba ani detská poistka, tá je tiež neoddeliteľnou súčasťou prakticky každej varnej dosky.

Hlavné klady a zápory

Pozitívom dosky Delicatessa je pomerne dostupná cena, všeobecne bývajú trojplatničkové modely skôr drahšie. Kladne hodnotíme aj zaujímavé prvky výbavy, ako je časovač ECO alebo funkcia Stop and Go. Pre niektorých užívateľov určite bude výhodou aj napätie 220/240 V, vďaka ktorému táto doska nevyžaduje trojfázovú zásuvku.

Negatívom je naopak chýbajúca funkcia booster, ktorá je u väčšiny dosiek samozrejmosťou.

Naše hodnotenie a záver

Ak hľadáte trojplatničkovú indukčnú dosku, ktorá ponúkne dobrý pomer ceny a kvality, môžeme vám model Klarstein Delicatessa 3 odporučiť. Má samozrejme svoje muchy, napríklad postráda funkciu booster, a nejde ani vyložene o najvýkonnejší model na trhu. Celkovo ale podáva veľmi dobrý výkon a zaujme aj niektorými netypickými prvkami, ako je funkcia Stop and Go alebo časovač ECO. Príkon 5 800 W by mal byť pre tento model úplne dostačujúci a vďaka napätiu 220/240V ho môžete bez obáv zapojiť aj v byte.

Pokiaľ ale patríte k náročnejším kuchárom a nezaobídete sa bez špičkového výkonu, podporeného funkciou booster, pozrite sa tiež na recenziu dosky Cata IB 6203 BK.

230 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Klarstein Delicatessa 3 | Hodnotenie: 81,0 %
Eliška Srncová
Eliška porovnáva a hodnotí produkty už niekoľko rokov, od veľkých domácich spotrebičov po drobnosti, ako sú knihy alebo fény na vlasy. Kategória indukčných sporákov sa ujala pred viac ako tromi rokmi, aj v súkromnom živote už pred rokmi prepadla kúzlu varenia na indukciu. Vo svojej práci sa snaží ísť do hĺbky, vysvetlí vám tak nielen, podľa čoho indukčnú dosku vyberať, ale aj ako indukcia funguje a čo od tohto spôsobu varenia očakávať. Pri rozhodovaní vám môže pomôcť aj jej porovnanie indukčných sporákov alebo plynových varných dosiek.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Klarstein Delicatessa 3

Klarstein Delicatessa 3

230 € Orientačná cena