Menu

Recenzia a porovnanie Philco PHD 302

Dobré Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Dvojplatničkové indukčné varné dosky

Klady

  • Nízka cena
  • Možnosť pozastavenia varenia
  • Slušný príkon 3 500 W

Zápory

  • Absencia Boosteru
  • Chýbajú pokročilejšie funkcie
  • Málo užívateľských recenzií
140 € Orientačná cena

Základné parametre

Indukčná doska Philco PHD 302 sa v čase písania recenzie (máj 2022) radila k cenovo dostupnejším modelom na trhu. Ako dvojplatničkový variant bude ideálny do menších bytov, pre jednotlivcov či dvojice. Príkon 3 500 W je na varenie na dvoch platničkách plne dostačujúci, hoci sa nájdu aj o niečo výkonnejšie modely. S napätím 230 V môžete dosku, rovnako ako väčšinu variantov na trhu, pohodlne zapojiť do klasickej jednofázovej zásuvky. Doska nemá kovový rámček, od ktorého už sa v posledných rokoch skôr upúšťa.

V tabuľke nižšie nájdete jej rozmery a hmotnosť, oboje je dobré poznať pre potreby budúcej inštalácie. Veľkostne ale nijako nevybočuje z normálu.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Príkon (W)

3 500

Napätie (V)

230

Rám

Nie

Detská poistka

Áno

Poistka proti pretečeniu

Nie

Indikátor zvyškového tepla

Áno

Automatické vypnutie

Áno

Zlúčenie varných zón

Nie

Booster

Nie

Časovač

Áno

Časovač ECO

Nie

Stop and Go

Áno

Výška (cm)

5,5

Šírka (cm)

28,8

Hĺbka (cm)

52

Hmotnosť (kg)

5,2

Vybavenie a funkcie

Funkcie sú u tohto modelu pomerne limitované. Doska má klasické dotykové ovládanie, panel je možné uzamknúť, čo sa hodí napr. do rodín s deťmi. Túto funkciu ale nájdete pri väčšine modelov, rovnako ako časovač, indikátor zvyškového tepla a funkciu automatického vypnutia. Menej bežná je naopak možnosť pozastavenia programu, pokiaľ si teda potrebujete na chvíľu od varenia odbehnúť, môžete ho iba „pauznúť“ a keď pri návrate znovu stlačíte tlačidlo pozastavenia, platničky sa zapnú s predchádzajúcim nastavením.

Celkom škoda je v tomto prípade absencia Boostera, ktorý nájdete, aspoň pre jednu platničku, u väčšiny varných dosiek. Chýba aj časovač ECO a možnosť zlúčenia varných zón, tieto funkcie sú ale doménou skôr drahších modelov.

Hlavné výhody a nevýhody

U varnej dosky Philco môžeme pochváliť pomer ceny a výkonu, pozitívom je aj funkcia pozastavenia varenia, s ktorou sa často nestretnete ani pri drahších modeloch. Ako hlavné negatívum naopak vnímame absenciu Boosteru, ktorý je u dnešných dosiek pomerne obvyklý.

Porovnanie s alternatívami

O úroveň lepšiu alternatívu predstavuje doska Amica DDI 3201 B. Tá má oproti doske Philco vyšší príkon, nechýba jej Booster a má navyše časovač ECO, ktorý využíva zvyškové teplo. Chýba naopak možnosť pozastavenia varenia, ktorú ponúka doska Philco. Navyše je o niečo drahšia.

Náročnejším užívateľom môžeme odporučiť dosku Whirlpool WS Q0530 NE. Tá vyniká technológiou 6. zmyslu, ktorá zahŕňa dva automatické programy varenia. Dosku Philco predbehne príkonom a prítomnosťou Boosteru, opäť ale neponúkne možnosť pozastavenia a postráda tiež časovač ECO. Prítomnosť 6. zmyslu je navyše vykúpená výrazne vyššou cenou.

Naše hodnotenie a záver

Indukčnú dosku Philco PHD 302 môžeme odporučiť nenáročným užívateľom, ktorí ocenia predovšetkým dostupnú cenu. Doska má slušný príkon, dá sa zapojiť v každej bežnej domácnosti a nechýbajú jej základné funkcie, ako je časovač alebo zámok ovládacieho panelu. Navyše ponúkne možnosť pozastavenia varenia, môžete si tak pokojne na pár minút odbehnúť a potom nadviazať v nastavenom programe.

Ako hlavnú slabinu tohto modelu vnímame absenciu Boosteru, záleží teda, ako veľmi je pre vás táto funkcia dôležitá. Ak sa bez Booster nezaobídete a ocenili by ste tiež o niečo vyšší príkon, pozrite sa aj na recenziu dosky Amica DDI 3201 B.

140 € Orientačná cena
Autor: Kristýna Hašková | Dátum: | Produkt: Philco PHD 302 | Hodnotenie: Dobré
Kristýna Hašková
Redaktorka
Kristýna si väčšinu jedál pripravuje sama, preto vie, aká dôležitá je spoľahlivá varná doska. Za dlhé roky varenia vyskúšala všetky typy varných dosiek. Z vlastnej skúsenosti preto dokáže oceniť výhody aj nevýhody indukčných dosiek, ako hlavné podklady spracovania tejto témy jej ale slúžia odborné zdroje a skúsenosti užívateľov s rôznymi značkami varných dosiek. Na našich stránkach vám poradí aj s výberom šľahačov mlieka alebo varičov vajec.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Philco PHD 302

Philco PHD 302

140 € Orientačná cena