Menu

Recenzia a porovnanie Philco PHD 451 B

78,5 % Celkové hodnotenie

Ďalší na zváženie v kategorii Trojplatničkové indukčné varné dosky

Klady

  • Poistka proti pretečeniu
  • Funkcia Stop and Go
  • Booster na všetkých platničkách

Zápory

  • Slabší výkon
  • Nie je možné zlúčiť varné zóny
460 € Orientačná cena

Základné parametre

Indukčná varná doska Philco sa radí medzi trojplatničkové modely, k tomu sa viažu trochu atypické rozmery, respektíve šírka 45 cm. Hĺbka 52 cm je naopak úplne štandardná. Hlavnou nevýhodou tohto modelu je slabší výkon, ten sa vyšplhá maximálne na 5 800 W, zatiaľ čo niektoré modely zvládajú aj viac ako 7 000 W. Nižší výkon sa prejaví najmä keď používate viac platní súčasne, v takýchto prípadoch ich často nevytiahnete na maximum. Rovnako ako väčšina dosiek v našom porovnaní, aj model Philco sa pripája na 230 V.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Príkon (W)

5 800

Napätie (V)

230

Detská poistka

Áno

Poistka proti pretečeniu

Áno

Indikátor zvyškového tepla

Áno

Automatické vypnutie

Áno

Zlúčenie varných zón

Nie

Booster

Všetky varné zóny

Časovač

Áno

Stop and Go

Áno

Výška (cm)

5,2

Šírka (cm)

45

Hĺbka (cm)

52

Vybavenie a funkcie

Na rozdiel od niektorých konkurenčných modelov neumožňuje doska Philco zlúčenie varných zón. Ide pritom o čoraz populárnejšiu funkciu, vďaka ktorej môžete napríklad mäso opiecť priamo v pekáči pred vložením do rúry. Doske naopak nechýba Booster na všetkých platničkách, časovač a funkcia Stop and Go. Zachováva si tak dostatočný komfort používania, hoci okrem funkcie Stop and Go, ktorá vám umožní varenie na chvíľu pozastaviť, ide už o bežné prvky výbavy. To isté platí o bezpečnostných funkciách, ako je detská poistka, indikátor zvyškového tepla a automatické vypnutie. Navyše má však táto doska aj poistku proti pretečeniu, ktorá nebýva samozrejmosťou. Poistka zaistí vypnutie platničky, pokiaľ dôjde k vyvretiu tekutiny z hrnca.

Záver

K indukčnej doske Philco PHD 451 B máme snáď len jednu zásadnú výhradu, tú smerujeme k relatívne nízkemu výkonu, v porovnaní s podobnými doskami. Plusy si však tento model nazbieral naopak v kategórii vybavenia a funkcií, kde okrem základov, ako je detský zámok a časovač, ponúkne aj nie celkom bežné funkcie, napríklad funkciu Stop and Go alebo poistku proti pretečeniu. Chýba však zlúčenie varných zón. Všeobecne sa tak dá povedať, že ide o viac-menej priemerný model, ktorý neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Zaujať tak môže okrem niektorých funkcií snáď len svojimi rozmermi alebo designom.

Ak však hľadáte čo najvýkonnejšiu dosku, odporúčame vám zvážiť aj ďalšie modely v našom výbere, vysokým výkonom sa pýši napríklad model Siemens EX875BEB1E.

460 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Philco PHD 451 B | Hodnotenie: 78,5 %
Eliška Srncová
Eliška porovnáva a hodnotí produkty už niekoľko rokov, od veľkých domácich spotrebičov po drobnosti, ako sú knihy alebo fény na vlasy. Kategória indukčných sporákov sa ujala pred viac ako tromi rokmi, aj v súkromnom živote už pred rokmi prepadla kúzlu varenia na indukciu. Vo svojej práci sa snaží ísť do hĺbky, vysvetlí vám tak nielen, podľa čoho indukčnú dosku vyberať, ale aj ako indukcia funguje a čo od tohto spôsobu varenia očakávať. Pri rozhodovaní vám môže pomôcť aj jej porovnanie indukčných sporákov alebo plynových varných dosiek.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Philco PHD 451 B

Philco PHD 451 B

460 € Orientačná cena