Menu

Recenzia a porovnanie Whirlpool WS Q0530 NE

90,0 % Celkové hodnotenie

Top produkt v kategorii Dvojplatničkové indukčné varné dosky

Klady

  • Technológia 6. zmyslu
  • Vysoký príkon 3 700 W
  • Nechýbajú dôležité bezpečnostné funkcie
  • Zapojenie na 230 i 400 V

Zápory

  • Vyššia cena
  • Chýbajú niektoré pokročilejšie funkcie
300 € Orientačná cena

Základné parametre

S príkonom 3 700 W patrí indukčná doska Whirlpool WS Q0530 NE medzi dvojplatničkovými modelmi k nadštandardne výkonnému variantu. Ako jedna z mála dosiek týchto rozmerov ponúka okrem 230V zapojenia aj možnosť 400V zapojenia, ktoré by malo byť stabilnejšie. Rovnako ako väčšina novších modelov, aj táto doska je bez kovového rámčeka. To nijako neovplyvňuje jej funkčnosť, ide iba o dizajnovú záležitosť. Nižšie v tabuľke nájdete rozmery modelu, môžete si tak overiť, či do vašej kuchyne dobre zapadne.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Príkon (W)

3 700

Napätie (V)

230/400

Rám

Nie

Detská poistka

Áno

Indikátor zvyškového tepla

Áno

Automatické vypnutie

Áno

Zlúčenie varných zón

Nie

Booster

Všetky varné zóny

Časovač

Áno

Časovač ECO

Nie

Stop and Go

Nie

Výška (cm)

5,4

Šírka (cm)

28,4

Hĺbka (cm)

51

Hmotnosť (kg)

5,6

Vybavenie a funkcie

Ako najzaujímavejšiu funkciu, na ktorú pri doske Whirlpool narazíte, môžeme označiť tzv. 6 zmysel. Ten predstavuje dva automatické programy, jeden na rozpúšťanie (napríklad čokolády), druhý na privedenie vody do varu a jeho udržiavanie.

Doske nechýbajú ani najbežnejšie prvky, ako je detská poistka, ktorá zabráni nechcenému spusteniu či prenastaveniu dosky, indikátor zvyškového tepla a funkcia automatického vypnutia. Vcelku bežný je aj časovač a funkcia Boostera, ktorá krátkodobo zvýši výkon platničky na maximum.

Menej obvyklé funkcie, typické skôr pre štvorplatničkové modely, ako je možnosť zlúčenia varných zón, funkcia Stop and Go alebo časovač Eco, už u tejto dosky nenájdete.

Hlavné výhody a nevýhody

Najsilnejšou stránkou indukčnej dosky Whirlpool je jej vysoký výkon, zaujať môže tiež variantom 400V zapojenia, ktoré nie je pri dvojplatničkových doskách bežné. V ponuke funkcií potom zaujme predovšetkým 6. zmyslom, teda dvoma automatickými režimami. Tie sa pravdepodobne podpísali aj na vyššej cene spotrebiča, ktorú vnímame ako jeho hlavnú nevýhodu.

Naše hodnotenie a záver

Indukčnú varnú dosku Whirlpool WS Q0530 NE môžeme odporučiť užívateľom, ktorí ocenia vyšší príkon 3 700 W, možnosť zapojenia do 400V zásuvky a dva automatické programy na rozpúšťanie a varenie. Zvyšok funkcií tejto dosky už je skôr štandardný, nechýbajú ale dôležité bezpečnostné funkcie ani Booster. Vysoký výkon a technológia 6. zmyslu sa bohužiaľ podpísali na cene spotrebiča, ktorá patrí medzi dvojplatničkové modely k vyšším. Ak sa obídete bez technológie 6. zmyslu, mohla by vám viac vyhovovať doska Amica DDI 3201 B, ktorá je v ostatných ohľadoch s týmto modelom porovnateľná.

300 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Whirlpool WS Q0530 NE | Hodnotenie: 90,0 %
Eliška Srncová
Eliška porovnáva a hodnotí produkty už niekoľko rokov, od veľkých domácich spotrebičov po drobnosti, ako sú knihy alebo fény na vlasy. Kategória indukčných sporákov sa ujala pred viac ako tromi rokmi, aj v súkromnom živote už pred rokmi prepadla kúzlu varenia na indukciu. Vo svojej práci sa snaží ísť do hĺbky, vysvetlí vám tak nielen, podľa čoho indukčnú dosku vyberať, ale aj ako indukcia funguje a čo od tohto spôsobu varenia očakávať. Pri rozhodovaní vám môže pomôcť aj jej porovnanie indukčných sporákov alebo plynových varných dosiek.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Whirlpool WS Q0530 NE

Whirlpool WS Q0530 NE

300 € Orientačná cena