Menu

Recenzia a test inSPORTline Rondys

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Masážne pištole

Klady

  • Veľa rýchlostí
  • Veľmi slušná výdrž
  • Bohatá výbava
  • Intuitívne ovládanie
  • Desiatky kladných recenzií

Zápory

  • Skôr na povrchovú masáž
  • Málo funkcií
  • Stručný návod
100 € Orientačná cena

Vibračná masážna pištoľ inSPORTline Rondys vyniká v pomere ceny a výkonu. Ide o skvele vybavený prístroj strednej cenovej hladiny, ktorý ponúka vysoký počet rýchlostných programov a slušnú výdrž batérie. Uplatní sa skôr v domácom prostredí.

Amplitúda, rýchlosť a napájanie

inSPORTline Rondys má amplitúdu 12 mm, čo ju predurčuje skôr na povrchový typ masáže. Medzi vibračnými pištoľami ale aj tak ide o slušnú hodnotu. V počte otáčok sa naopak radí medzi tie lepšie, pretože 1 800 – 3 000 RPM je pomerne široké rozpätie. Vyberať tu môžete hneď z 20 rýchlostí, čím sa radí medzi nadpriemer.

Energiu pištoľ čerpá z akumulátora, ktorý má maximálnu výdrž slušných 6,5 hod. Samozrejme občas narazíte aj na batérie s dlhšou výdržou (8 hod alebo viac), ale to už sú skôr výnimky.

Konštrukcia, ergonómia a hlučnosť

inSPORTline Rondys reprezentuje bežné masážne pištole, ktoré majú rukoväť pripomínajúcu fén na vlasy. Nie je síce vyložene ergonomická, ale dobre tlmí vibrácie, čo ocenia užívatelia preferujúci dlhšie masáže. Pozitívne hodnotenie si zaslúži aj za hmotnosť 1,1 kg, s ktorou sa radí medzi ľahšie modely (s ohľadom na výkon a silu) a teda užívateľom zjednodušuje manipuláciu.

So svojou úrovňou hluku patrí model inSPORTline Rondys medzi tichšie modely, pretože vydáva len 35–45 dB (podľa voľby rýchlosti). Vďaka tomu by mohla vyhovovať zákazníkom, ktorí sa chcú venovať masáži v úplnom pokoji a tichu.

Funkcie a doplnky

Základnú sadu tvorí pri modeli inSPORTline Rondys 6 klasických nadstavcov, čo je štandardný počet pri väčšine pištolí. Súprava ďalej obsahuje aj praktický látkový kufrík a adaptér, čo už v strednej cenovej relácii nebýva úplnou samozrejmosťou. Nesmieme zabudnúť na pomerne bežný LCD displej, ktorý zobrazuje stav nabitia batérie a zvolenú rýchlosť.

 

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

inSPORTline Rondys hodnotí väčšina zákazníkov veľmi pozitívne. Zhodujú sa na tom, že sa dobre drží a nie je zbytočne ťažká, zároveň ale pôsobí pevne a páči sa im aj jej dizajnové spracovanie. Za ďalšie výhody považujú dobrú výdrž batérie, jednoduché ovládanie, prehľadnosť displeja a spoľahlivosť.

Podľa niektorých zákazníkov je ale priložený návod príliš stručný, takže chvíľku trvá, kým sa s ňou človek naučí pracovať. Ovládanie je ale veľmi jednoduché, takže to nepredstavuje závažnejší problém.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Z hlavných výhod masážnej pištole inSPORTline Rondys musíme ako prvý spomenúť vysoký počet rýchlostných režimov a veľmi dobrú výdrž batérie. Za pozitívum považujeme aj priložené príslušenstvo, pretože najmä kufrík nebýva pri cenovo porovnateľných produktoch úplným štandardom.

Okrem displeja tu síce nenájdete žiadne ďalšie funkcie, no na druhú stranu sa prístroj vďaka tomu veľmi ľahko ovláda. Keďže ide o vibračnú pištoľ, hodí sa skôr na povrchovú masáž. Na hĺbkové uvoľnenie svalových uzlíkov by nemusela úplne stačiť.

Porovnanie s alternatívami

Cenovo aj výkonnostne porovnateľnou alternatívou k inSPORTline Rondys môže byť napr. Probeast Pro, ktorá má navyše o trochu širšie rozpätie otáčok (1 800–3 200 RPM) a vyšší počet rýchlostí (30). Pre niekoho, kto sa nerád rozhoduje, to ale môže byť skôr na škodu. Úroveň spracovania a ergonómia konštrukcie sú v porovnaní s inSPORTline Rondys hodnotené horšie.

Pokiaľ pre vás nie je rozhodujúci počet rýchlostí či výkon a hľadáte skôr menší prístroj na cesty, pripadá do úvahy mini masážna pištoľ inSPORTline Shormi. So svojou hmotnosťou 0,4 kg je vhodná na časté prenášanie alebo aj na cestovanie.

Záverečné zhrnutie

inSPORTline Rondys predstavuje ideálnu voľbu pre športovcov i nešportovcov, ktorí si chcú zaobstarať dobre vybaveného pomocníka do domácnosti a dávajú prednosť skôr povrchovej masáži. Väčšinu užívateľov určite poteší tým, že batéria vydrží v prevádzke až 6,5 hod a motorček je veľmi tichý.

Parameter Tento produkt
Výrobca

inSPORTline

Technológia masáže

Vibračná

Amplitúda (mm)

12

Počet otáčok za minútu (RPM)

1 800–3 000

Počet rýchlostí

20

Plynulá regulácia intenzity/rýchlosti

Nie

Typ batérie

Li-Ion

Rezervná batéria v balení

Nie

Výdrž akumulátora (hod)

6,5

Hlučnosť (dB)

35–45

Tvar rukoväte

Klasický

Počet nadstavcov

6

Cestovné puzdro/kufrík

Áno

Napájací adaptér/dokovacia stanica

Áno

Displej

Áno, LCD

Mobilná aplikácia

Nie

Hmotnosť (kg)

1,1

100 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: inSPORTline Rondys | Hodnotenie: Veľmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má vďaka pôvodnej profesii zdravotníckeho pracovníka veľmi blízko ku všetkým produktom súvisiacich so zdravím, preto sa ujala aj témy masážnych pištolí. O fyzioterapiu sa zaujíma aj vo svojom voľnom čase a sama pravidelne chodí na masáže. Trh s masážnymi pištoľami má dobre zmapovaný, takže vám na tejto stránke rada vysvetlí, podľa akých parametrov vyberať. Spravuje aj stránky s masážnymi kreslami a masážnymi prístrojmi všeobecne.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia inSPORTline Rondys

inSPORTline Rondys

100 € Orientačná cena