Menu

Recenzia a test inSPORTline Shormi

Dobré Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Masážne pištole

Klady

  • Cenovo dostupná
  • Veľmi skladná
  • Nadpriemerná výdrž
  • Nezvyčajný tvar rukoväte

Zápory

  • Nízka amplitúda
  • Iba 3 rýchlosti
  • Bez nabíjačky
  • Chýba puzdro
50 € Orientačná cena

inSPORTline Shormi je cestovný variant masážnej pištole. Spadá do nižšej cenovej hladiny a je určená nenáročným zákazníkom, pretože nepatrí medzi tie najvýkonnejšie modely. Na občasnú masáž krčnej chrbtice alebo uvoľnenie svalov po celom dni v kancelárii je ale úplne dostačujúca.

Amplitúda, rýchlosť a napájanie

inSPORTline Shormi má úroveň zdvihu iba 7 mm, čo ju v tomto ohľade radí na predposledné miesto v našom porovnaní. Na druhej strane ponúka pomerne slušné rozpätie otáčok 2 000 – 3 100 RPM. Výber z 3 rýchlostí môžeme taktiež označiť za potešujúci, vzhľadom na to, že ide o miniatúrny model. Väčšina cestovných prístrojov vám totiž viac rýchlostí neponúkne.

Pištoľ je poháňaná akumulátorom, ktorý pri plnom nabití vydrží pracovať až 12 hodín. Ide o vôbec najlepšiu hodnotu nášho porovnania (všeobecne sa na trhu takáto výdrž skutočne len tak nevidí). To môže predstavovať veľkú výhodu práve pri spomínanom cestovaní, kedy nemusíte mať zásuvku na zapojenie adaptéra vždy po ruke.

Konštrukcia, ergonómia a hlučnosť

Na inSPORTline Shormi každého bezpochyby zaujme aj zvláštny ergonomický tvar rukoväte, ktorý je možné prirovnať k elipse. Pištoľ sa vďaka tomu veľmi dobre drží a nehrozí vykĺznutie z ruky. S tým súvisí aj hmotnosť konštrukcie, pretože s hmotnosťou 0,4 kg ide o najľahší model z nášho porovnania.

Príjemnosť masáže dopĺňa aj tichá prevádzka motorčeka – úroveň hluku sa pohybuje medzi 35-45 dB. Tým sa v čase písania tejto recenzie (február 2023) radí medzi veľmi tiché modely.

Funkcie a doplnky

K inSPORTline Shormi nedostanete okrem základných 6 nadstavcov žiadne doplnky. Keďže ide o model vhodný na cestovanie, určite by sa hodilo aspoň puzdro. Nepoteší ani absenciou adaptéra, ktorý si musíte dokúpiť zvlášť. S ohľadom na cenu však nejde o výnimku.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

inSPORTline Shormi je medzi užívateľmi obľúbená najmä vďaka ľahkej konštrukcii a nízkej obstarávacej cene. Väčšinou sa zhodujú na tom, že 3 rýchlosti sú dostačujúce a že aj napriek nižšiemu výkonu sú vibrácie dosť citeľné. Úroveň spracovania samotnej pištole hodnotia kladne, ale niektorým sa úplne nepozdáva kvalita nadstavcov.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Silnou stránkou masážnej pištole inSPORTline Shormi sú bezpochyby kompaktné rozmery a ľahká konštrukcia. Tieto vlastnosti z nej robia ideálneho spoločníka na cesty. Na trhu by ste navyše len ťažko hľadali ešte ľahšiu masážnu pištoľ porovnateľnej kvality. Výdrž jej batérie je nadpriemerná a potešujúce je aj ergonomické spracovanie rukoväte a 6 základných nadstavcov v balení.

Vždy ale musíte myslieť na to, že s amplitúdou 7 mm bude masáž veľmi jemná a povrchová. Pre vyšší komfort pri cestovaní by sa určite hodilo aj puzdro a adaptér. Na druhú stranu to je možné vnímať ako výsledok nízkej obstarávacej ceny.

Porovnanie s alternatívami

V kategórii ľahkých a kompaktných masážnych pištolí môžeme za alternatívu k inSPORTline Shormi považovať model MISURA P21MB4GR. Ten váži iba 0,5 kg a ponúka 4 rýchlosti masáže. Interval otáčok je trochu iný (1 200–2 800 RPM) a amplitúdu má iba 6 mm. Dá sa však využívať aj ako powerbanka, takže ide vlastne o prístroj 2v1. Cenovo sa už ale pohybuje oveľa vyššie.

Z lacnejších alternatív je možné odporučiť mini masážnu pištoľ Blueidea X1 2151, ktorá má dokonca 6 úrovní rýchlostí. Kvalitou spracovania je na tom ale podstatne horšie.

Záverečné zhrnutie

Mini masážna pištoľ inSPORTline Shormi je so svojou hmotnosťou 0,4 kg prístroj vhodný na časté prenášanie a cestovanie. Odľahčenú konštrukciu ocenia všetci užívatelia, ktorí sa chcú masáži venovať dlhšiu dobu, poprípade aj tí, ktorí trpia bolesťami zápästia. Záťaž na ich ruku zníži aj to, že je rukoväť ergonomicky tvarovaná.

Využitie určite nájde aj u nenáročných zákazníkov, pre ktorých je pri výbere produktu rozhodujúca obstarávacia cena.

Parameter Tento produkt
Výrobca

inSPORTline

Technológia masáže

Vibračná

Amplitúda (mm)

7

Počet otáčok za minútu (RPM)

2 000–3 100

Počet rýchlostí

3

Plynulá regulácia intenzity/rýchlosti

Nie

Typ batérie

Li-Ion

Rezervná batéria v balení

Nie

Výdrž akumulátora (hod)

12

Hlučnosť (dB)

35–45

Tvar rukoväte

Elipsa

Počet nadstavcov

6

Cestovné puzdro/kufrík

Nie

Napájací adaptér/dokovacia stanica

Nie

Displej

Nie

Mobilná aplikácia

Nie

Hmotnosť (kg)

0,4

50 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: inSPORTline Shormi | Hodnotenie: Dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má vďaka pôvodnej profesii zdravotníckeho pracovníka veľmi blízko ku všetkým produktom súvisiacich so zdravím, preto sa ujala aj témy masážnych pištolí. O fyzioterapiu sa zaujíma aj vo svojom voľnom čase a sama pravidelne chodí na masáže. Trh s masážnymi pištoľami má dobre zmapovaný, takže vám na tejto stránke rada vysvetlí, podľa akých parametrov vyberať. Spravuje aj stránky s masážnymi kreslami a masážnymi prístrojmi všeobecne.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia inSPORTline Shormi

inSPORTline Shormi

50 € Orientačná cena