Menu

Recenzia a porovnanie Amazfit 2 Stratos

80,1 % Celkové hodnotenie

Taktiež nás zaujalo v kategorii Klasické inteligentné hodinky

Klady

  • Dlhšia výdrž batérie
  • Možnosť ukladania hudby priamo do hodiniek
  • Kompatibilné s Android aj iOS

Zápory

  • Podľa užívateľov menej presné hodnoty
  • Vyššia hmotnosť
  • Nevedia platiť ani volať
170 € Orientačná cena

Základné parametre

Tieto inteligentné hodinky od značky Amazfit stavili na klasický dizajn. Ukazujú tým, že nejde len o športovú pomôcku, ale aj každodenný doplnok, ktorý si môžete vziať pokojne aj na pracovné jednanie. Displej má v tomto prípade uhlopriečku 1,34 palcov. Je farebný a na dotykové ovládanie, to ešte dopĺňajú oceľové tlačidlá po stranách ciferníka. Vnútorná batéria je typu Li-Pol, dobíjacia, jej kapacita je 280 mAh a udávaná výdrž 5 dní. Napríklad oproti inak nadupaným Apple Watch je to o poznanie dlhšia doba v čase porovnania (november 2021).

Udávaná odolnosť hodiniek je 5 ATM, môže sa s nimi teda aj plávať. V základnej výbave vám budú hodinky doručené so silikónovým pásikom, ktorý je vhodný práve aj na športové aktivity. Ak chcete ale nahodiť profesionálnejší vzhľad, je tu možnosť remienok vymeniť a dokúpiť napríklad kovový. Potom ale hodinky budú trochu ťažšie – aj s ľahším, silikónovým remienkom, vážia cez 50 gramov, čo nie je u hodiniek práve málo. Hodia sa na zápästie s obvodom 15-23 cm.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Amazfit

Uhlopriečka displeja (")

1,34

Typ displeja

OLED

Farebný displej

Áno

Dotykový displej

Áno

Druh batérie

Dobíjacia

Výdrž batérie v bežnom režime s GPS (hod)

30

Výdrž batérie v úspornom režime (hod)

120

Odolnosť voči prachu

Áno

Odolnosť voči vode

Áno (5 ATM)

Udávaná hmotnosť (g)

53,7

Maximálny obvod zápästia (cm)

23

Vymeniteľný remienok

Áno

Hodnotenie vybavenia a kompatibility

Hodinky Amazfit samozrejme zvládajú inteligentné notifikácie. Nemajú síce zabudovaný ani reproduktor, ani mikrofón, takže hovory nemožno prijímať, ale upozornia vás, keď vám niekto volá alebo prišla správa, a vy tak nebudete musieť neustále kontrolovať svoj mobilný telefón. Bonusom tohto modelu je možnosť ukladať hudbu priamo do hodiniek. Majú na to vymedzenú kapacitu 4 096 MB. Ak vlastníte bezdrôtové Bluetooth slúchadlá, bude počúvanie naozaj jednoduché.

Inteligentné hodinky disponujú aj Wi-Fi pripojením a vlastnou GPS, takže na behanie so sebou nebudete potrebovať telefón, trasu dokážu zaznamenať samé. V telefóne fungujú cez aplikáciu Amazfit Watch, novo ju nájdete aj pod označením Zepp. Je k dispozícii ako na telefóny s Androidom, tak aj s iOS. Z hľadiska kompatibility tak hodinky hodnotíme pozitívne.

Parameter Tento produkt
Bluetooth

Áno

Wi-Fi pripojenie

Áno

Vlastná GPS

Áno

Aplikácia

Amazfit (Zepp)

Kompatibilita

Android aj iOS

Inteligentné notifikácie

Áno

Možnosť SIM karty

Nie

Možnosť telefonovania

Nie

Možnosť platenia

Nie

Hodnotenie funkcií

Hoci nejde primárne o športové hodinky, zvládnu vám aj tak zmerať základné funkcie a podporiť vás v zdravom pohybe. Samozrejmosťou je meranie srdcového tepu, spálených kalórií či záznam spánku. Výrobca tomuto modelu navyše pridáva ešte výškomer, barometer alebo akcelerometer. Nevedia síce zmerať saturáciu krvi kyslíkom, ponúkajú ale podobnú funkciu. Merajú VO2max, čo je ukazovateľ maximálneho množstva kyslíka v tele, ktoré je možné využiť počas jednej minúty pohybovej aktivity.

Na hodinkách nájdete celkom 16 základných športových aktivít, kde nechýba chôdza, beh, cyklistika, fitness, turistika, plávanie, lyžovanie a ďalšie. Benefitom je umenie rozpoznať aktuálne vykonávaný šport, čo sa hodí napríklad pri plávaní, pretože vo vode môže byť ručná voľba správneho športového módu dotykom zdĺhavá.

Parameter Tento produkt
Meranie srdcového tepu

Áno

Meranie okysličenia krvi

Nie

Výpočet spálených kalórií

Áno

Záznam spánku

Áno

Záznam stresu

Nie

Automatické zahájenie aktivity

Áno

Upozornenie na neaktivitu

Áno

Hodnotenie užívateľov

Inteligentné hodinky Amazfit 2 Stratos sú medzi užívateľmi veľmi obľúbené, mnoho užívateľov sa navyše podelilo aj o svoje skúsenosti s týmto produktom. Tie sú napospol pozitívne. Užívatelia si chvália elegantný vzhľad hodiniek, dobrú čitateľnosť displeja na slnku a niektorí z nich spomínajú, že im hodinky fungujú aj na plávaní. Pokiaľ dôjde na negatívne odozvy, je to najčastejšie menšia presnosť nameraných hodnôt alebo nižšia výdrž batérie, než uvádza výrobca.

Klady a zápory

Za hlavné benefity Amazfit 2 Stratos sme označili dotykový farebný displej, ktorý by mal byť dobre čitateľný na slnku. Pozitívom je aj dlhšia výdrž batérie, podľa výrobcu by malo stačiť dobíjať hodinky raz za päť dní. Budú fungovať spárované s telefónom bežiacim na systéme Android aj iOS, sú teda dobre kompatibilné. Navyše dokážu samé prehrávať hudbu.

Pokročilé funkcie u nich ale nehľadajte, stále sa jedná o starší model, a tak neponúknu ani volanie, ani možnosť platby. Namerané hodnoty sú navyše podľa niektorých používateľov menej presné. Za negatívum považujeme aj ľahko nadpriemernú hmotnosť, ktorá sa môže ešte zvýšiť, ak vymeníte silikónový remienok za elegantnejší kovový.

Naše hodnotenie a záver

V porovnaní s Apple Watch Series 4 alebo Apple Watch Series 3, ktoré sú tiež zaradené v našom výbere, ide v prípade hodiniek Amazfit 2 Stratos o lacnú a napriek tomu dobre vybavenú variantu inteligentných hodiniek. Zvládajú inteligentné notifikácie aj základné športové funkcie. Namerané údaje si môžete následne vyhodnotiť v mobilnej aplikácii, ktorú stiahnete na telefóny s Androidom aj iOS.

Ich batéria vydrží relatívne dlho a farebný dotykový displej je dobre čitateľný aj na slnku. Môžete ich tiež prepojiť s Bluetooth slúchadlami a počúvať hudbu priamo z nich. Na druhej strane namerané hodnoty koľkokrát nebývajú úplne presné a oproti Apple Watch majú menší displej a väčšiu hmotnosť.

170 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Amazfit 2 Stratos | Hodnotenie: 80,1 %
Karolína Šerá
Karolína je redaktorka, ktorá rada skúma podstatu vecí, študuje informácie do hĺbky a potom sa ich snaží odovzdávať ďalej v zrozumiteľnej forme. To platí aj pre tému inteligentných hodiniek, pri ktorých popisuje všetky dôležité parametre. Dokáže vysvetliť rozdiel medzi inteligentnými hodinkami, športtestermi a fitness náramkami a poradí vám, ktorý typ sa hodí práve pre vás z hľadiska funkcií, kompatibility či výdrže batérie. Vybrané modely tiež otestovala v praxi, jeden z nich navyše už dlhšiu dobu sama používa, a preto dokáže povedať, aké detaily zvýšia komfort používania a podobne. Medzi jej ďalšie témy patria rotopedy, bežecké pásy či proteíny.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Amazfit 2 Stratos

Amazfit 2 Stratos

170 € Orientačná cena