Menu

Recenzia a porovnanie Apple Watch Series 3

84,3 % Celkové hodnotenie

Starší rad v kategorii Klasické inteligentné hodinky

Klady

  • Umožňujú volanie aj platenie
  • Možnosť prispôsobenia vzhľadu i funkcií
  • Dotykový farebný displej

Zápory

  • Nemerajú saturáciu krvi
  • Nie je možné spárovať s Androidom
  • Kratšia výdrž batérie
215 € Orientačná cena

Základné parametre

Inteligentné hodinky Apple Watch zo staršej, tretej série sa aj v čase písania recenzie (november 2021) stále tešia obľube. Hoci hodinky pôsobia pevne, majú relatívne nízku hmotnosť, výrobcom udávaných 27 gramov nie je nijako vysoká hodnota. Výrobca však hmotnosť udáva len pre puzdro, je teda nutné k tejto hodnote pripočítať pár (desiatok) gramov remienka navyše. Remienky sú vymeniteľné, a tak si na hodinky môžete zakúpiť remienok inej farby alebo materiálu podľa vášho gusta a potrieb. Remienok je prispôsobený pre maximálny obvod zápästia 20 cm, najmenej je možné ho zapnúť na obvod zápästia 13 cm.

Displej hodiniek je farebný a dotykový. Uhlopriečka 1,5″ je medzi inteligentnými hodinkami dobrý štandard, ktorý poskytne dostatok priestoru. Najväčšou nevýhodou hodiniek je nízka výdrž batérie. Tá sa síce s novými modelmi Apple Watch stále zvyšuje, napriek tomu vám hodinky pri maximálnej záťaži nevydržia dlhšie ako 18 hodín. Budete ich teda musieť často dobíjať.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Apple

Uhlopriečka displeja (")

1,5

Typ displeja

AMOLED

Farebný displej

Áno

Dotykový displej

Áno

Druh batérie

Dobíjacie

Výdrž batérie v bežnom režime s GPS (hod)

18 h

Odolnosť voči prachu

Vodeodolné

Udávaná hmotnosť (g)

27

Maximálny obvod zápästia (cm)

20

Vymeniteľný remienok

Áno

Hodnotenie vybavenia a kompatibility

Na hodinky je možné nainštalovať aktuálne najnovší operačný systém watchOS 8, vďaka čomu sa vám aj na staršom modeli otvárajú nové možnosti. Párovanie s telefónom je jednoduché a spojenie oproti predchádzajúcim modelom stabilnejšie. Operačná ani vnútorná pamäť neboli nijako navýšené, stále platí 512 MB a 8 GB. Na vypnutie a zapnutie slúži tlačidlo umiestnené na strane displeja.

Hodinky sa k telefónu pripájajú pomocou Bluetooth, disponujú ale aj vlastnou Wi-Fi a GPS. V telefóne ich ovládate aplikáciou Apple Watch a namerané hodnoty sledujete v zdraví. Je teda jasné, že hodinky je možné spárovať len s telefónmi bežiacimi na iOS, pretože tieto aplikácie nie sú pre Android dostupné.

Všetky funkcie a veci, ktoré chcete, aby sa vám na displeji zobrazovali, si môžete sami nastaviť. Je teda len na vás, na čo budete hodinky využívať a ako si ich nastavíte. Hodinky vám ale zobrazia všetky prichádzajúce notifikácie, vďaka zabudovanému mikrofónu a reproduktoru a možnosti vloženia eSIM nimi pri spárovaní s telefónom môžete aj telefonovať. Obdobne vhod príde aj fakt, že hodinky sú prispôsobené aj na platenie a ponúknu aj ovládanie hlasom pomocou Siri.

Parameter Tento produkt
Bluetooth

Áno

Wi-Fi pripojenie

Áno

Vlastná GPS

Áno

Aplikácia

Apple Watch, Apple Zdravie

Kompatibilita

iOS

Inteligentné notifikácie

Áno

Možnosť SIM karty

Áno (eSIM)

Možnosť telefonovania

Áno

Možnosť platenia

Áno

Hodnotenie funkcií

Hodinky si vedú dobre aj na poli funkcií a meraní telesných hodnôt. Merajú tep, spálené kalórie, kvalitu spánku a mnohé ďalšie. Na rozdiel od novších modelov tu ale ešte nie je k dispozícii meranie saturácie krvi a záznam stresu, hodinky značky Apple ale dokážu ponúknuť dychové cvičenia na upokojenie.

K dispozícii máte základných 17 športových aktivít, medzi ktoré patrí chôdza, beh, cyklistika, rôzne trenažéry, joga, funkčný tréning alebo napríklad tanec, mnoho ďalších si ale môžete stiahnuť a pridať. Hodí sa, že hodinky vedia aktivitu samé rozpoznať a upozorniť, že je na čase sa hýbať.

Parameter Tento produkt
Meranie srdcového tepu

Áno

Meranie okysličenia krvi

Nie

Výpočet spálených kalórií

Áno

Záznam spánku

Áno

Záznam stresu

Nie

Automatické zahájenie aktivity

Áno

Upozornenie na neaktivitu

Áno

Hodnotenie užívateľov

Tretiu sériu Apple Watch hodiniek si používatelia pomerne pochvaľujú. Produkt vraj spĺňa ich očakávania, oceňujú jeho dizajn, pokročilé funkcie aj párovanie s iPhonom. V čase písania recenzie ho hodnotili ako skvelý pomer výkonu a ceny, pretože predajná cena tohto modelu od jeho uvedenia na trh výrazne klesla. Ako jedinú výhradu spomínajú kratšiu výdrž batérie.

Klady a zápory

My na hodinkách chválime dotykový a farebný displej a možnosť prispôsobenia si ich vzhľadu vlastnému vkusu. To ako na hodinkách voliteľnými displejmi, tak aj dokúpením výmenného remienka. Apple Watch 3 podporujú mnoho športových aktivít, majú pokročilé funkcie ako vlastnú Wi-Fi, možnosť platenia či telefonovania. Keďže sa ale jedná o staršiu sériu, nie je tu k dispozícii meranie saturácie krvi. Ako je to pri ostatných hodinkách značky Apple, s telefónom bežiacim na operačnom systéme inom ako iOS ich nespárujete. IPhony navyše podporujú až od modelu 5S. Negatívom je aj kratšia výdrž batérie, iba 18 hodín.

Naše hodnotenie a záver

Tým, ktorí sa radi vyhrajú s technológiami a uvítajú možnosť si hodinky maximálne prispôsobiť, bude tento model naozaj vyhovovať. Poslúži skvele ako predĺžená ruka telefónu, tak aj na šport. S možnosťou uskutočňovania hovorov priamo z hodiniek sa navyše opäť o krok priblížili smartfónom samotným. Aj keď je na hodinky možné nainštalovať najnovšiu verziu operačného systému watchOS, niektoré funkcie ako napríklad meranie saturácie krvi sú dostupné iba na novších modeloch. Týmto hodinkám sa dostávajú takmer bezvýhradne kladné odozvy od užívateľov, ktorí ako jedinú výhradu vidia kratšiu výdrž batérie. Ak vás zaujíma novší rad hodiniek, prečítajte si recenziu aj na Apple Watch Series 6.

215 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Apple Watch Series 3 | Hodnotenie: 84,3 %
Karolína Šerá
Karolína je redaktorka, ktorá rada skúma podstatu vecí, študuje informácie do hĺbky a potom sa ich snaží odovzdávať ďalej v zrozumiteľnej forme. To platí aj pre tému inteligentných hodiniek, pri ktorých popisuje všetky dôležité parametre. Dokáže vysvetliť rozdiel medzi inteligentnými hodinkami, športtestermi a fitness náramkami a poradí vám, ktorý typ sa hodí práve pre vás z hľadiska funkcií, kompatibility či výdrže batérie. Vybrané modely tiež otestovala v praxi, jeden z nich navyše už dlhšiu dobu sama používa, a preto dokáže povedať, aké detaily zvýšia komfort používania a podobne. Medzi jej ďalšie témy patria rotopedy, bežecké pásy či proteíny.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Apple Watch Series 3

Apple Watch Series 3

215 € Orientačná cena