Menu

Recenzia a porovnanie Apple Watch Series 6

93,6 % Celkové hodnotenie

Predchádzajúci víťaz v kategorii Klasické inteligentné hodinky

Klady

  • Veľký kvalitný displej
  • Možnosť telefonovania aj platenia
  • Nižšia hmotnosť

Zápory

  • Krátka výdrž batérie
  • Vysoká cena
  • Fungujú len s iPhonmi
450 € Orientačná cena

Základné parametre

Apple Watch Series 6 sú v čase písania recenzie v novembri 2020 najnovším, a predovšetkým najnašliapanejším modelom inteligentných hodiniek značky Apple. V porovnaní s predchádzajúcimi radmi Apple Watch tu zostáva rovnako rozmerný displej s uhlopriečkou 1,78″ a tiež výdrž batérie, ktorá činí 18 hodín na jedno nabitie, čo je bohužiaľ skôr nižšie číslo. Batériu je možné dobíjať pomocou kábla, ale aj bezdrôtovo.

Priestranný farebný dotykový displej tvorí jadro celého produktu. Apple v tomto prípade pokračuje s inováciou predchádzajúceho radu, ktorou je stále zapnutý Retina displej, navyše s lepšou čitateľnosťou. Staršie modely mali AMOLED displeje, ktoré boli aktívne iba po dotyku. Potešujúca je aj kapacita úložiska, ktorá tu dosahuje pre inteligentné hodinky nadpriemerných 32 GB. Môžete si tak do nich stiahnuť množstvo najrôznejších aplikácií.

Šiesta séria týchto hodiniek prináša nižšiu hmotnosť tohto praktického doplnku, ktorý okrem technologickej vyspelosti cieli práve aj na pohodlnosť. Zmestia sa na zápästie s obvodom minimálne 13, maximálne 20 cm, je tu k dispozícii viac dierok na zapnutie aj na užšie zápästie. Remienky sú tu vymeniteľné, môžete teda dokúpiť také s inou farbou alebo aj materiálom. Hodinky sa ovládajú dotykom, ale aj menším postranným tlačidlom.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Apple

Uhlopriečka displeja (")

1,78

Typ displeja

Retina

Farebný displej

Áno

Dotykový displej

Áno

Druh batérie

Dobíjacia

Výdrž batérie v bežnom režime s GPS (hod)

18

Výdrž batérie v úspornom režime (hod)

36

Odolnosť voči prachu

Áno (IP6x)

Odolnosť voči vode

Áno (5 ATM)

Udávaná hmotnosť (g)

36,5

Maximálny obvod zápästia (cm)

20

Vymeniteľný remienok

Áno

Hodnotenie vybavenia a kompatibility

Apple Watch beží na operačnom systéme watchOS, spárujete ich tak len s telefónmi využívajúcimi iOS, teda iPhonmi (od modelu 6s vyššie). Iba pre nich sú totiž k dispozícii aplikácie hodiniek. Hodinky v telefóne ovládate aplikáciou Apple Watch, nasnímané hodnoty si potom môžete pozrieť v aplikácii Zdravie. Po spárovaní s telefónom vám zobrazia všetky prichádzajúce notifikácie, na ktoré však môžete aj reagovať iba hodinkami. K ďalším pokročilým funkciám totiž patrí možnosť eSIM, vstavaný reproduktor a mikrofón, vďaka ktorým môžete cez hodinky telefonovať.

Hodinky môžete ovládať hlasom prostredníctvom Siri a tiež s nimi platiť. Stanú sa vám tak predĺženou rukou telefónu. Nadšencov v oblasti inteligentných hodiniek neprekvapí možnosť pripojenia Wi-Fi aj Bluetooth či zabudovaná GPS, čím disponujú všetky pokročilé modely. Vďaka vlastnej GPS nepotrebujete na záznam trasy so sebou telefón, behať môžete ísť pokojne len s hodinkami.

Parameter Tento produkt
Bluetooth

Áno

Wi-Fi pripojenie

Áno

Vlastná GPS

Áno

Aplikácia

Apple Watch, Apple Zdravie

Kompatibilita

iOS

Inteligentné notifikácie

Áno

Možnosť SIM karty

Áno (eSIM)

Možnosť telefonovania

Áno

Možnosť platenia

Áno

Hodnotenie funkcií

Apple Watch sú známe svojimi pokročilými inteligentnými funkciami so zameraním na zdravie. Ponúknu meranie všetkých podstatných telesných hodnôt, ako je meranie srdcového tepu, spálených kalórií alebo kvality spánku. Apple Watch Series 6 mieri však oveľa ďalej, alebo skôr hlbšie. S pomocou hodiniek je možné novo sledovať aj množstvo kyslíka v krvi či vykonávať EKG, a to prostredníctvom LED svetiel a fotodiód.

Apple Watch Series 6 sú, ako všetky hodinky tejto značky, vodeodolné, takže si ich môžete vziať aj na plávanie. S upozornením na neaktivitu sa vám stanú osobným kondičným trénerom, jediné, čo im chýba, je potom monitoring hladiny stresu. Apple to však do budúcnosti plánuje pridať.

Parameter Tento produkt
Meranie srdcového tepu

Áno

Meranie okysličenia krvi

Áno

Výpočet spálených kalórií

Áno

Záznam spánku

Áno

Záznam stresu

Nie

Automatické zahájenie aktivity

Áno

Upozornenie na neaktivitu

Áno

Hodnotenie užívateľov a ďalších expertov

Milovníci inteligentných technológií i nositeľnej elektroniky si tento model veľmi pochvaľujú a odporúčajú ho ďalej. Pre bežného používateľa môžu byť hodinky predimenzované, čomu zodpovedá aj ich vyššia cena. Práve tá býva takmer jedinou výhradou v užívateľských recenziách. Recenzie na tieto inteligentné hodinky sú ale z väčšiny pozitívne so zmienkami o nízkej hmotnosti, mnohých užitočných funkciách, ľúbivému dizajnu či celkovej kvalite.

Aj v nezávislých profesionálnych testoch (napríklad dTest) si vedú hodinky pomerne dobre, najviac vedú na poli výbavy, inteligentných funkcií a celkovej kvalite spracovania, naopak horšie hodnotenie žne výdrž batérie.

Klady a zápory

Klady a zápory týchto inteligentných hodiniek sme už priebežne zmienili v celej recenzii, teda ich tu len stručne zhrnieme. Pozitívne hodnotíme veľký displej, ktorý ponúkne dostatočnú prehľadnosť a veľmi kvalitné zobrazenie. Inteligentné hodinky značky Apple disponujú množstvom inteligentných funkcií, medzi ktoré patrí Bluetooth aj Wi-Fi pripojenie, vlastné GPS či možnosť platby hodinkami. Zabudovaný mikrofón aj reproduktor umožňujú hodinkami volať, pre monitorovanie telesných aktivít príde vhod meranie tepu, množstvo kyslíka v krvi alebo vykonávanie EKG.

Za isté negatíva by sme označili vyššiu cenu, ktorá je pre produkty značky Apple charakteristická, najmä pokiaľ ide o nové modely. Vďaka celkovej kvalite spracovania i množstvu funkcií sa čiastku oplatí investovať, nedostatok hodiniek však tkvie v nízkej výdrži batérie, inteligentné technológie si svoju daň predsa len vybrať musia. Navyše ich nie je možné spárovať s telefónmi bežiacimi na Androide.

Naše hodnotenie a záver

Apple Watch Series 6 odporúčame pre náročných užívateľov, ktorí si potrpia na dizajn aj inteligentné funkcie. Priestranný, dotykový a farebný Retina displej má uhlopriečku s dĺžkou 1,78″, je navyše stále zapnutý a mal by byť dobre čitateľný aj na slnku. Hodinky majú nižšiu hmotnosť v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi tejto značky, a to 36,5 gramov. Ich nosenie by teda malo byť o niečo pohodlnejšie. K dispozícii máte aj rad vymeniteľných remienkov na dokúpenie. Hodinky padnú na zápästie s obvodom 13-20 cm.

Úložisko dosahuje veľkosť 32 GB, poskytuje teda dostatok pamäte pre nespočetné množstvo aplikácií. S pomocou eSIM, mikrofónu a reproduktora môžete hodinkami aj volať, nechýba tu ani GPS, Bluetooth či Wi-Fi. Senzory merajú najrôznejšie telesné funkcie, novinkou pri šiestom rade inteligentných hodiniek je možnosť sledovania kyslíka v krvi. Vybavenie inteligentnými funkciami je však vykúpené kratšou výdržou batérie (iba 18 hodín). Pokiaľ zháňate podobne inteligentné hodinky, ktoré nemusíte dobíjať tak často, mohli by sa vám hodiť Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm SM-R890. Tie sa ale naopak hodia iba k telefónom s Androidom.

450 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Apple Watch Series 6 | Hodnotenie: 93,6 %
Karolína Šerá
Karolína je redaktorka, ktorá rada skúma podstatu vecí, študuje informácie do hĺbky a potom sa ich snaží odovzdávať ďalej v zrozumiteľnej forme. To platí aj pre tému inteligentných hodiniek, pri ktorých popisuje všetky dôležité parametre. Dokáže vysvetliť rozdiel medzi inteligentnými hodinkami, športtestermi a fitness náramkami a poradí vám, ktorý typ sa hodí práve pre vás z hľadiska funkcií, kompatibility či výdrže batérie. Vybrané modely tiež otestovala v praxi, jeden z nich navyše už dlhšiu dobu sama používa, a preto dokáže povedať, aké detaily zvýšia komfort používania a podobne. Medzi jej ďalšie témy patria rotopedy, bežecké pásy či proteíny.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Apple Watch Series 6

Apple Watch Series 6

450 € Orientačná cena