Menu

Recenzia a porovnanie Garmin Fenix 6X PRO

93,2 % Celkové hodnotenie

Top produkt v kategorii Športové inteligentné hodinky/športtestery

Klady

  • Veľký a dobre čitateľný displej
  • Mnoho pokročilých funkcií
  • Vysoká výdrž batérie

Zápory

  • Vyššia cena
  • Vyššia hmotnosť
  • Nie je možné uskutočňovať hovory
500 € Orientačná cena

Základné parametre

Garmin Fenix ​​6X PRO predstavuje nový rad športových hodiniek ešte s lepšími parametrami, než mal rad piaty. Displej sa mierne zväčšil na 1,4″, čo prináša viac priestoru pri ovládaní, na druhú stranu sú hodinky celkovo väčšie. To sa prejavilo aj na ich hmotnosti a v dobe písania recenzie (jún 2021) sa jedná o vôbec najťažší model v porovnaní. Váha 93 gramov už môže byť na ruke znateľná, záleží však aj na hmotnosti a telesných proporciách používateľa. Remienok má takmer po celom obvode dierky na zapnutie, preto by mali športové hodinky padnúť na užšie, ale aj širšie zápästie. Remienky tiež môžete obmieňať.

Potešujúca je aj kapacita batérie, ktorá sa oproti staršej, piatom rade, viac ako zdvojnásobila. Výrobca v tomto smere udáva hneď niekoľko hodnôt, podľa ktorých môžeme povedať, že športtester naozaj niečo vydrží a po nabíjačke bude treba siahnuť v podstate len občas. Z toho dôvodu sa s nimi nemusíte báť ani cestovať či absolvovať dlhé, aj neplánované túry mimo civilizáciu. Najnižšia udávaná výdrž batérie je 15 hodín, pokiaľ je na hodinkách zapnutá GPS a zároveň sa prehráva hudba. Iba so sústavne zapnutou GPS sa výdrž batérie predĺži na 60 hodín. V režime smart hodiniek potom Fenix ​​6X PRO vydržia až 21 dní, expedičný mód s GPS by mal zaistiť až 46 dní a úsporný režim dokonca až 80 dní bez nutnosti dobitia batérie.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Garmin

Uhlopriečka displeja (")

1,4

Typ displeja

Chroma TFT

Farebný displej

Áno

Dotykový displej

Nie

Druh batérie

Dobíjacie

Výdrž batérie v bežnom režime s GPS (hod)

60

Výdrž batérie v úspornom režime (hod)

1 920

Odolnosť voči prachu

Áno

Odolnosť voči vode

Áno (10 ATM)

Udávaná hmotnosť (g)

93

Vymeniteľný remienok

Áno

Hodnotenie vybavenia a kompatibility

Ani v prípade šiesteho radu neprišla inovácia z hľadiska ovládania športtesteru a aj model Fenix ​​6X PRO sa rovnako ako minulý rad ovláda tlačidlami. Nejedná sa ale o výrazný nedostatok, pretože dotykový displej nie je všeobecne pri športových hodinkách obvyklý.

V oblasti funkcií majú športové hodinky značky Garmin čo ponúknuť. Disponujú Bluetooth aj Wi-Fi pripojením, čo škálu funkcií výrazne rozširuje oproti konkurencii. Medzi najväčší benefit tohto modelu sa radí možnosť platby pomocou hodiniek prostredníctvom Garmin Pay, s touto vychytávkou ste sa ale mohli stretnúť už v predchádzajúcom rade. Potešujúce sú tiež inteligentné notifikácie z telefónu napríklad o prichádzajúcich správach, hovoroch, e-mailoch či o počasí. Hodinkami je navyše možné tiež ovládať prehrávanie hudby v telefóne, a dokonca zvládnu prehrávať hudbu do slúchadiel samé pomocou Bluetooth. Podľa výrobcu by sa do nich malo zmestiť až 2 000 skladieb. Uskutočňovať hovory či odpovedať na správy ale nevedia, to je doména skôr klasických inteligentných hodiniek, do ktorých je niekedy možné vložiť ich vlastnú SIM kartu.

Hodinky by mali fungovať ako s telefónmi s operačným systémom Android, tak aj iOS; aplikácia Garmin Connect, cez ktorú sa ovládajú, je dostupná pre obe platformy.

Parameter Tento produkt
Bluetooth

Áno

Wi-Fi pripojenie

Áno

Vlastná GPS

Áno

Aplikácia

Garmin Connect

Kompatibilita

Android aj iOS

Inteligentné notifikácie

Áno

Možnosť SIM karty

Nie

Možnosť telefonovania

Nie

Možnosť platenia

Áno

Hodnotenie funkcií

Garmin Fenix ​​6X PRO svoje využitie nájde najmä u vášnivých športovcov. Nájdete v nich cez 40 módov na šport alebo napríklad samostatné meranie dýchania. Pýšia sa aj vlastnou GPS, teda dokážu zaznamenávať trasu a podobné hodnoty aj bez nutnosti mať pri sebe telefón. Priamo na hodinkách je možné zobraziť množstvo máp či tréningových animácií, môžu sa vám teda stať plnohodnotným cvičebným partnerom.

Samozrejmosťou je aj monitorovanie aktivít, nechýba tu meranie srdcového tepu, ušlých krokov, vzdialenosti, vystúpených poschodí, spálených kalórií či dĺžky a kvality spánku. Pre detailné vyhodnotenie týchto hodnôt je vhodné do telefónu stiahnuť aplikáciu Garmin Connect, kde svoje dáta budete mať prehľadne pohromade. Hodinky sú vodeodolné, teda s nimi môžete aj plávať. Poslúžia vám aj ako kondičný tréner; každú hodinu budú zasielať výzvu na pohyb.

Parameter Tento produkt
Meranie srdcového tepu

Áno

Meranie okysličenia krvi

Áno

Výpočet spálených kalórií

Áno

Záznam spánku

Áno

Záznam stresu

Áno

Upozornenie na neaktivitu

Áno

Hodnotenie užívateľov

Užívatelia si tento model veľmi chvália a v recenziách sa zhodnú na tom, že by ho odporučili ďalej. Oceňujú dlhú výdrž batérie, možnosti z hľadiska merania rôznych hodnôt a taktiež schopnosť hodiniek uskutočňovať platby. Podľa recenzií má displej dobré rozlíšenie a je dobre čitateľný. Jedinými mínusmi je podľa užívateľov vyššia cena a okrem nej aj vyššia hmotnosť hodiniek, na tú sa ale vraj dá zvyknúť.

Klady a zápory

Medzi hlavné prednosti hodiniek patrí určite vysoká výdrž batérie, ktorá závisí od vášho primárneho využitia a zapnutia či vypnutia GPS. Aj napriek tomu sa výrobcom udávanou výdržou držia v úplnej špičke športtesterov. Garmin Fenix ​​6X PRO ďalej ponúkne mnoho pokročilých funkcií, ako je napríklad možnosť platiť či prehrávať hudbu samotnými hodinkami. Sú vodeodolné a disponujú mnohými športovými programami. Poteší aj veľký a podľa užívateľov dobre čitateľný displej.

Samotné hodinky sú ale skôr väčšie a tiež pomerne ťažšie, vážia 93 gramov. Hodia sa preto skôr na mužské zápästie. Na vyššiu hmotnosť sa ale podľa používateľov dá zvyknúť. Nedostatkom je potom okrem ceny aj nemožnosť vložiť do hodiniek SIM kartu, teda s nimi nemožno volať.

Naše hodnotenie a záver

Šiesty rad športových hodiniek Garmin so sebou prináša naozaj našlapaného pomocníka pri meraní športových výkonov. Fenix ​​6X PRE toho totiž zvládne oveľa viac. Medzi hlavné benefity patrí schopnosť platenia či prehrávania hudby priamo z hodiniek, ďalej vysoká výdrž batérie či veľký, dobre čitateľný displej. Hodinky sú ale celkovo väčšie oproti piatemu radu, čo sa negatívne prejavilo aj na ich hmotnosti. Ak zháňate ľahší športtester, mohol by sa vám páčiť Polar Vantage M, ktorého váha je takmer polovičná.

500 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Garmin Fenix 6X PRO | Hodnotenie: 93,2 %
Karolína Šerá
Karolína je redaktorka, ktorá rada skúma podstatu vecí, študuje informácie do hĺbky a potom sa ich snaží odovzdávať ďalej v zrozumiteľnej forme. To platí aj pre tému inteligentných hodiniek, pri ktorých popisuje všetky dôležité parametre. Dokáže vysvetliť rozdiel medzi inteligentnými hodinkami, športtestermi a fitness náramkami a poradí vám, ktorý typ sa hodí práve pre vás z hľadiska funkcií, kompatibility či výdrže batérie. Vybrané modely tiež otestovala v praxi, jeden z nich navyše už dlhšiu dobu sama používa, a preto dokáže povedať, aké detaily zvýšia komfort používania a podobne. Medzi jej ďalšie témy patria rotopedy, bežecké pásy či proteíny.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Garmin Fenix 6X PRO

Garmin Fenix 6X PRO

500 € Orientačná cena