Menu

Recenzia a porovnanie Garmin Forerunner 45S

76,3 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Športové inteligentné hodinky/športtestery

Klady

  • Viac veľkostných i farebných prevedení
  • Nízka hmotnosť
  • Niektoré pokročilé funkcie

Zápory

  • Nižšia výdrž batérie
  • Menej športových profilov
  • Nie je možné nimi volať ani platiť
130 € Orientačná cena

Základné parametre

Garmin Forerunner 45S sú športové hodinky s prijateľnou cenou. Všeobecne sa radia do skupiny jednoduchších športtesterov s kompaktnými rozmermi a nižšou hmotnosťou. K dostaniu sú rovno v dvoch veľkostiach, model 45s je menší, jeho displej má uhlopriečku ľahko cez 1″ a celé hodinky vážia 32 gramov. Väčší model 45 váži o štyri gramy viac, oba typy sa ale radia medzi všeobecne menšie športové hodinky. Navyše je hodinky možné zakúpiť rovno v niekoľkých farebných prevedeniach, preto sa hodia pre športových nadšencov ženského aj mužského pohlavia. Navyše je možné vymieňať remienky.

Displej tohto modelu značky Garmin je farebný, typovo potom LCD. Mal by ponúknuť dobrú čitateľnosť na slnku aj podsvietenie, pripravte sa ale na to, že sa neovláda dotykom. Na poli športových hodiniek je dotykový displej pomerne raritou, taký nájdete skôr pri inteligentných hodinkách. Vďaka tomu, že hodinky budete ovládať tlačidlami, ponúknu dobrú ovládateľnosť aj v daždi či vo vode, kde by inak mohlo dôjsť k nechcenému samovoľnému prepínaniu. Ak hovoríme o vode, hodí sa zmieniť, že sú hodinky vodeodolné do 5 ATM.

Čo sa výdrže batérie týka, hodnota nie je najvyššia a skôr než športovým hodinkám sa blížia inteligentným wearables. Výrobca jej výdrž udáva zhruba týždeň v závislosti od využitia, so zapnutou GPS sa doba skracuje na 13 hodín. Pripravte sa preto radšej na početnejšiu nutnosť dobíjania, v kategórii športových hodiniek sa v dobe porovnania (október 2021) jedná o skôr kratšiu výdrž.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Garmin

Uhlopriečka displeja (")

1,04

Typ displeja

LCD

Farebný displej

Áno

Dotykový displej

Nie

Druh batérie

Dobíjacia

Výdrž batérie v bežnom režime s GPS (hod)

13

Výdrž batérie v úspornom režime (hod)

168

Odolnosť voči prachu

Áno

Odolnosť voči vode

Áno

Udávaná hmotnosť (g)

32

Maximálny obvod zápästia (cm)

20,4

Vymeniteľný remienok

Áno

Hodnotenie vybavenia a kompatibility

V prípade modelu Forerunner sa stále jedná o športtester, čo znamená, že nedokáže nahradiť inteligentné hodinky svojimi funkciami. Platí tu heslo „malý, ale šikovný,“ stále ale neočakávajte nijako pokročilé funkcie vzhľadom na cenu. Po pripojení k telefónu cez Bluetooth dokáže zobrazovať notifikácie, vlastné pripojenie k internetu však nemá. Namerané hodnoty môžete prezerať ako na hodinkách, tak v telefóne. Tam fungujú cez aplikáciu Garmin Connect, ktorá je dostupná pre operačné systémy iOS aj Android. Nemajú ale mikrofón ani reproduktor, teda s nimi nepôjde telefonovať. Medzi ďalšie pokročilé funkcie, ktoré hodinkám chýbajú, sa radí možnosť realizácie platieb. Tá je ale výsadou predovšetkým drahších modelov.

Parameter Tento produkt
Bluetooth

Áno

Wi-Fi pripojenie

Nie

Vlastná GPS

Áno

Aplikácia

Garmin Connect

Kompatibilita

Android aj iOS

Inteligentné notifikácie

Áno

Možnosť SIM karty

Nie

Možnosť telefonovania

Nie

Možnosť platenia

Nie

Hodnotenie funkcií

Z hľadiska športových módov sú hodinky viacúčelové a ponúkajú iba skôr základné aktivity ako beh, bicykel, chôdza, jóga, eliptický trenažér a ďalšie. K dispozícii je pamäť na 200 hodín športových aktivít, upozornenie na neaktivitu či automatická detekcia práve začatého pohybu. Hodinky dokážu monitorovať srdcový tep, spánok, úroveň stresu či merať spálené kalórie, vzdialenosť a ušlé kroky. Okrem základných funkcií ako je kalendár, počasie alebo stopky vie ovládať hudbu z telefónu.

Parameter Tento produkt
Meranie srdcového tepu

Áno

Meranie okysličenia krvi

Nie

Výpočet spálených kalórií

Áno

Záznam spánku

Áno

Záznam stresu

Áno

Automatické zahájenie aktivity

Áno

Upozornenie na neaktivitu

Áno

Hodnotenie užívateľov

Používatelia, ktorí siahli po týchto športových hodinkách, svoju kúpu neľutujú. Z recenzií vyplýva, že sú s nimi pomerne spokojní, hodinky sa vraj ľahko ovládajú, sú skvele čitateľné, dobre sadnú na ruku a nie sú ťažké. Hodia sa aj na naozaj tenké zápästie. Užívatelia ich hodnotia ako vhodné pre amatérskych či rekreačných športovcov, ktorí požadujú nenáročné športové hodinky za prijateľnú cenu.

Klady a zápory

Za hlavné benefity športových hodiniek Garmin Forerunner 45S považujeme ich variabilitu, predávajú sa v dvoch veľkostných a mnohých farebných prevedeniach. Menšie 45s budú vhodné aj pre tenké ženské zápästie, klasické 45 potom aj mužom. Celkovo hodinky patria s 32 a 36 gramami podľa veľkosti medzi ľahšie modely na trhu, podľa užívateľov navyše pohodlne padnú na ruku. Vzhľadom na všeobecne nižšiu cenu ponúknu hodinky niektoré pokročilé funkcie, medzi ktoré radíme ovládanie hudby a zobrazovanie notifikácií po pripojení k telefónu.

Na výber ale máte iba z menšieho množstva športových aktivít, tie sú navyše skôr základné. Napríklad aj keď sú hodinky odolné vode do 5 ATM, výrobca neuvádza, že by sa s nimi mohlo plávať a že máte k dispozícii športový mód na plávanie. Pripravte sa tiež na nižšiu výdrž batérie, bez GPS vydrží zhruba týždeň, s ňou však len niekoľko hodín. Hoci sú nenáročným kompromisom medzi športovými a inteligentnými hodinkami, chýbajú im pokročilé atribúty ako napríklad možnosť telefonovania; nemajú mikrofón ani reproduktor. Displej navyše nie je dotykový.

Naše hodnotenie a záver

Garmin Forerunner 45S sú hodinky na pomedzí kategórie inteligentných a športových, ktoré ale ponúkajú skôr iba základné funkcie vzhľadom na ich nižšiu cenu. Dokážu zobrazovať notifikácie z telefónu a ovládať hudbu, ponúknu ďalej vlastnú GPS, meranie všetkých podstatných hodnôt a základné športové módy. Disponujú farebným displejom, ten ale nie je dotykový, hodinky sa ovládajú tlačidlami. To na druhej strane umožňuje dobrú ovládateľnosť aj za mokra. Výdrž batérie je skôr kratšia, preto sa hodí pre menej náročných užívateľov na občasné, skôr rekreačné športové využitie.

K dostaniu sú v dvoch veľkostiach a niekoľkých farebných prevedeniach, takže si vyberie naozaj každý. Ovládajú sa cez aplikáciu Garmin Connect, tá je na stiahnutie pre Android aj iOS. Radia sa medzi ľahšie wearables na trhu a používatelia si ich nielen preto veľmi pochvaľujú. Ak hľadáte o niečo našlapanejšie športové hodinky a nezáleží vám toľko na cene, mohli by vás zaujať skôr Garmin Fenix ​​6X PRO.

130 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Garmin Forerunner 45S | Hodnotenie: 76,3 %
Karolína Šerá
Karolína je redaktorka, ktorá rada skúma podstatu vecí, študuje informácie do hĺbky a potom sa ich snaží odovzdávať ďalej v zrozumiteľnej forme. To platí aj pre tému inteligentných hodiniek, pri ktorých popisuje všetky dôležité parametre. Dokáže vysvetliť rozdiel medzi inteligentnými hodinkami, športtestermi a fitness náramkami a poradí vám, ktorý typ sa hodí práve pre vás z hľadiska funkcií, kompatibility či výdrže batérie. Vybrané modely tiež otestovala v praxi, jeden z nich navyše už dlhšiu dobu sama používa, a preto dokáže povedať, aké detaily zvýšia komfort používania a podobne. Medzi jej ďalšie témy patria rotopedy, bežecké pásy či proteíny.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Garmin Forerunner 45S

Garmin Forerunner 45S

130 € Orientačná cena