Menu

Recenzia a porovnanie Garmin Instinct

82,6 % Celkové hodnotenie

Taktiež nás zaujalo v kategorii Športové inteligentné hodinky/športtestery

Klady

  • Dobrá výdrž batérie
  • Prednastavené športové profily
  • Kompatibilné s Androidom aj iOS

Zápory

  • Displej nie je dotykový
  • Nie je možnosť pripojenia cez Wi-Fi
  • Nevedia volať ani platiť
300 € Orientačná cena

Základné parametre

Garmin Instinct sú športové hodinky, ktoré spĺňajú vojenské normy. Sú odolné nízkym aj vysokým teplotám, nárazu aj vode, ponúkajú ale skôr priemerné parametre v čase porovnania (november 2020). Hmotnosť 52 gramov predstavuje stredné hodnoty, nájdu sa aj ľahšie športové hodinky, ich nosenie by však stále malo byť pohodlné. Kvôli ich robustnému vzhľadu budú vhodné skôr pre osoby so širším zápästím, veľkosť uhlopriečky displeja však činí iba 0,9″. Je možné ich zapnúť na zápästie s obvodom už od 13,2 cm, maximálna hranica je potom 22,4 cm.

Priemerných hodnôt sa dočkáte aj v prípade batérie. Ak používate GPS len zriedka alebo vôbec, môžu vám na jedno nabitie vydržať až dva týždne. Pokiaľ však chcete mať polohové a navigačné služby neustále dostupné, batéria sa vybije už po 16 hodinách a bude nutné ju znova dobiť. Ovládanie je uskutočnené pomocou tlačidiel, displej je čiernobiely a nie je možné ho ovládať dotykom. Potešujúci je fakt, že je u tohto modelu možné vymeniť remienok.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Garmin

Uhlopriečka displeja (")

0,9

Typ displeja

LCD

Farebný displej

Nie

Dotykový displej

Nie

Druh batérie

Dobíjacia

Výdrž batérie v bežnom režime s GPS (hod)

16

Výdrž batérie v úspornom režime (hod)

336

Odolnosť voči prachu

Áno

Odolnosť voči vode

Áno (10 ATM)

Udávaná hmotnosť (g)

52

Maximálny obvod zápästia (cm)

22,4

Vymeniteľný remienok

Áno

Hodnotenie vybavenia a kompatibility

Hodinky sú kompatibilné s telefónmi s operačným systémom Android aj iOS. Ovládajú sa pomocou aplikácie Garmin Connect, kde si môžete zobrazovať aj namerané hodnoty, a pri spárovaní cez Bluetooth dokážu na telefón odosielať nové upozornenia ako e-maily či správy. K dispozícii tiež máte niekoľko prednastavených odpovedí na správy. Pripojenie k internetu cez Wi-Fi však neponúkajú. Rovnako im chýbajú aj iné pokročilé funkcie, ako je možnosť platenia alebo telefonovania, čo je však typické skôr inteligentným než športovým hodinkám.

Parameter Tento produkt
Bluetooth

Áno

Wi-Fi pripojenie

Nie

Vlastná GPS

Áno

Aplikácia

Garmin Connect

Kompatibilita

Android aj iOS

Inteligentné notifikácie

Áno

Možnosť SIM karty

Nie

Možnosť telefonovania

Nie

Možnosť platenia

Nie

Hodnotenie funkcií

Model Instinct ponúka väčšinu funkcií, ktoré by kvalitné športové hodinky mali mať. Umožnia počítanie ušlých krokov, meranie vzdialenosti, vystúpených poschodí či spálených kalórií. Dokážu merať aj tep, kvalitu spánku a dokonca aj mieru stresu. Ich zameranie na šport je nepochybné, na výber máte už prednastavené aktivity, ako je beh, chôdza, turistika, cyklistika, lezenie, lyže či bežky, dokonca aj veslovanie a plávanie a mnohé ďalšie. Prídu vhod aj ako osobný tréner, pretože dokážu zasielať výzvy na pohyb po určitom čase nečinnosti či automaticky zahájiť aktivitu, pokiaľ ju na hodinkách zabudnete navoliť.

Parameter Tento produkt
Meranie srdcového tepu

Áno

Meranie okysličenia krvi

Nie

Výpočet spálených kalórií

Áno

Záznam spánku

Áno

Záznam stresu

Áno

Automatické zahájenie aktivity

Áno

Upozornenie na neaktivitu

Áno

Hodnotenia užívateľov

Používatelia, ktorí hodinky používajú, sú s nimi nadmieru spokojní. V recenziách najčastejšie spomínajú, že hodinky sú celkovo kvalitné ako svojim prevedením, tak aj presnosťou nameraných hodnôt. Tiež sa vraj ovládajú pomerne intuitívne, možnosť ovládania dotykom tu používateľom ani nechýba. Hodinky sú navyše pomerne ľahké a vydržia dlho nabité.

Klady a zápory

Za benefity tohto modelu značky Garmin považujeme slušnú výdrž batérie v porovnaní s inými modelmi, množstvo prednastavených športových profilov, z ktorých si vyberie aj profesionálny športovec či široké možnosti kompatibility, športtester spárujete cez aplikáciu Garmin Connect s telefónom so systémom iOS aj Android. Nedostatkom hodiniek môže byť pre niekoho absencia dotykového displeja, ovládajú sa iba tlačidlami. Displej je navyše iba čiernobiely. Hodinky nemajú vlastnú Wi-Fi, napriek tomu ale vedia zobrazovať notifikácie z telefónu. Iné pokročilé funkcie v tomto smere ale chýbajú, hodinky neposlúžia ako predĺžená ruka telefónu.

Naše hodnotenie a záver

Garmin Instinct sú športové hodinky vhodné aj do náročných podmienok. Odolajú vode, zime, teplu aj nárazu. Majú priemernú hmotnosť 52 gramov a podobne je na tom v našom porovnaní výdrž batérie, ktorá s použitím GPS dosahuje 16 hodín, bez nej dva týždne. Displej je čiernobiely a nie je možné ho ovládať dotykom.

Hodinky sú zamerané na najrôznejšie športy, ktorých profily sú v nich prednastavené ako programy. Na výber máte od behu cez cyklistiku a turistiku až po veslovanie. Namerané hodnoty, ako je tep, spálené kalórie či ušlá vzdialenosť, je možné zobraziť na telefóne. Z neho si na hodinkách môžete zobrazovať aj notifikácie. Nie je možné hodinky však pripojiť k internetu cez Wi-Fi, pokiaľ takú funkciu hľadáte, odporúčame Garmin Fenix ​​5 Plus.

300 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Garmin Instinct | Hodnotenie: 82,6 %
Karolína Šerá
Karolína je redaktorka, ktorá rada skúma podstatu vecí, študuje informácie do hĺbky a potom sa ich snaží odovzdávať ďalej v zrozumiteľnej forme. To platí aj pre tému inteligentných hodiniek, pri ktorých popisuje všetky dôležité parametre. Dokáže vysvetliť rozdiel medzi inteligentnými hodinkami, športtestermi a fitness náramkami a poradí vám, ktorý typ sa hodí práve pre vás z hľadiska funkcií, kompatibility či výdrže batérie. Vybrané modely tiež otestovala v praxi, jeden z nich navyše už dlhšiu dobu sama používa, a preto dokáže povedať, aké detaily zvýšia komfort používania a podobne. Medzi jej ďalšie témy patria rotopedy, bežecké pásy či proteíny.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Garmin Instinct

Garmin Instinct

300 € Orientačná cena