Menu

Recenzia a porovnanie Polar Vantage M

84,3 % Celkové hodnotenie

Top cena/výkon v kategorii Športové inteligentné hodinky/športtestery

Klady

  • Vysoká výdrž batérie
  • Nízka hmotnosť
  • Cez 130 športových aktivít

Zápory

  • Displej nie je dotykový
  • Nemá Wi-Fi
  • Chýbajú niektoré pokročilé funkcie
270 € Orientačná cena

Základné parametre

Polar Vantage M sú športové hodinky skôr s menším displejom v dobe nášho porovnania (október 2020), ktorého uhlopriečka meria 1,2 palca. Aj tak ale ponúka prehľadné ovládanie a zobrazovanie najrôznejších parametrov. Hmotnosť hodiniek vrátane remienka je 45 gramov, čo značí naozaj ľahký model. Úctyhodná je tiež výdrž batérie, pri zapnutej GPS sa dočkáte výdrže 30 hodín, bez nej výrobca uvádza prevádzku hodiniek až po dobu 24 dní. Keď stav batérie klesne, hodinky môžete jednoducho dobiť, nie je nutné batériu meniť.

Displej nie je dotykový, ako je u športových modelov bežné; hodinky sa ovládajú tlačidlami. Remienky môžete meniť podľa vášho štýlu či príležitosti, ku ktorej ich práve využijete.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Polar

Uhlopriečka displeja (")

1,2

Farebný displej

Áno

Dotykový displej

Nie

Druh batérie

Dobíjacia

Výdrž batérie v bežnom režime s GPS (hod)

30

Výdrž batérie v úspornom režime (hod)

576

Odolnosť voči prachu

Áno

Odolnosť voči vode

Áno (3 ATM)

Udávaná hmotnosť (g)

45

Maximálny obvod zápästia (cm)

21

Vymeniteľný remienok

Áno

Hodnotenie vybavenia a kompatibility

Športové hodinky sa pomocou Bluetooth či USB kábla dokážu pripojiť k telefónu alebo počítaču, kde svoje dáta môžete vyhodnocovať v aplikácii Polar Flow. Tá je dostupná pre operačné systémy Android aj iOS. Z hľadiska kompatibility tak nemáme čo vytknúť, môžete ich prepojiť takmer s akýmkoľvek telefónom. Niektoré modely pritom majú pripojenie obmedzené iba na konkrétnu značku.

Hodinky vedia zobrazovať prichádzajúce upozornenia z telefónu. Nedisponujú však Wi-Fi pripojením, zabudovaným reproduktorom ani mikrofónom, okrem telefonovania s nimi navyše nejde ani platiť. Prednosťou je ale ich vodeodolnosť do 30 metrov (3 ATM), môžete s nimi teda aj plávať. Z mnohých jazykov ovládania si môžete zvoliť aj češtinu.

Parameter Tento produkt
Bluetooth

Áno

Wi-Fi pripojenie

Nie

Vlastná GPS

Áno

Aplikácia

Polar Flow

Kompatibilita

Android aj iOS

Inteligentné notifikácie

Áno

Možnosť SIM karty

Nie

Možnosť telefonovania

Nie

Možnosť platenia

Nie

Hodnotenie funkcií

Sporttester Polar Vantage M je svojim vybavením a funkciami vhodný aj pre náročných športovcov. Disponuje farebným displejom, ktorý premietne širokú škálu informácií. Na výber máte cez 130 športových aktivít vrátane plávania a nechýba tu senzor spánku, meranie spálených kalórií či srdcového tepu. Ďalej sa dočkáte GPS senzora, akcelerometra, výškomeru alebo gyroskopu. Hodí sa aj upozornenie na neaktivitu a odporúčanie pohybu či pretiahnutie, čo pomôže k zlepšeniu kondície alebo uľaví od dlhého sedenia pri práci.

Parameter Tento produkt
Meranie srdcového tepu

Áno

Meranie okysličenia krvi

Nie

Výpočet spálených kalórií

Áno

Záznam spánku

Áno

Záznam stresu

Nie

Upozornenie na neaktivitu

Áno

Hodnotenie užívateľov

Polar Vantage M hodnotí väčšina užívateľov pozitívne. Ovládanie týchto športových hodiniek považujú za intuitívne, oceňujú aj široký výber športových módov, dlhú výdrž batérie, presné hodnoty pri snímaní a niektoré pokročilé funkcie. Na ruke podľa recenzií sedia pohodlne a sú veľmi ľahké.

Klady a zápory

My na športtesteri kladne hodnotíme v podstate to isté. Niektoré pokročilé funkcie, ako je platenie, telefonovanie či meranie saturácie krvi alebo hladiny stresu tu síce chýbajú, pre menej náročného užívateľa so zameraním na šport ale prídu vhod. Na výber máte z nadštandardného množstva športových aktivít, hodinky sú navyše ľahké a vydržia nabité pomerne dlhú dobu oproti konkurenčným modelom. Okrem toho je potešujúca aj kompatibilita, hodinky prepojíte s iPhonom aj telefónom bežiacim na Androide. Čo hodinkám vytýkame, je absencia dotykového ovládania, to je ale pri športových hodinkách málo časté.

Naše hodnotenie a záver

Polar Vantage M sú športové hodinky vhodné aj pre náročných športovcov, ponúkajú až 130 športových aktivít a množstvo funkcií a senzorov. Sú navyše vodeodolné, a teda vhodné aj na plávanie. Ich prednosťou je aj vysoká výdrž batérie, pri zapnutej GPS je to až 30 hodín. Nesmieme zabudnúť ani na nízku hmotnosť 45 g vrátane remienka, čo z nich robí jedny z najľahších modelov v dobe nášho porovnania. Veľkosť displeja je 1,2″. Navyše podporujú český jazyk aj prepojenie s telefónom pomocou Bluetooth, z ktorého vám budú zobrazovať notifikácie.

Nedostatkom môže byť absencia zabudovaného mikrofónu a reproduktorov či dotykového displeja, ktoré však u športtesterov nie sú tak obvyklé. Tento model tiež nie je možné pripojiť cez Wi-Fi. Ak zháňate športové hodinky, ktoré Wi-Fi ponúkajú, odporúčame Garmin Fenix ​​5 Plus.

270 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Polar Vantage M | Hodnotenie: 84,3 %
Karolína Šerá
Karolína je redaktorka, ktorá rada skúma podstatu vecí, študuje informácie do hĺbky a potom sa ich snaží odovzdávať ďalej v zrozumiteľnej forme. To platí aj pre tému inteligentných hodiniek, pri ktorých popisuje všetky dôležité parametre. Dokáže vysvetliť rozdiel medzi inteligentnými hodinkami, športtestermi a fitness náramkami a poradí vám, ktorý typ sa hodí práve pre vás z hľadiska funkcií, kompatibility či výdrže batérie. Vybrané modely tiež otestovala v praxi, jeden z nich navyše už dlhšiu dobu sama používa, a preto dokáže povedať, aké detaily zvýšia komfort používania a podobne. Medzi jej ďalšie témy patria rotopedy, bežecké pásy či proteíny.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Polar Vantage M

Polar Vantage M

270 € Orientačná cena