Menu

Recenzia a test Jackery Explorer 2000 Power station

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Nabíjacie (batériové) stanice

Klady

  • Veľmi rýchle nabíjanie
  • Dlhá životnosť batérie
  • Podpora solárnych panelov

Zápory

  • Stále Li-Ion technológia
  • Vysoká obstarávacia cena
  • Menší počet zásuviek
1 800 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Jackery Explorer 2000 patrila v čase písania tejto recenzie (marec 2023) medzi najlepšie nabíjacie stanice na trhu. Jej kapacita presahuje 2 kWh, takže by mala bez akýchkoľvek problémov dostatočne dlho napájať väčšinu bežných zariadení. Túto tézu napokon podporuje aj jej maximálny výkon 2 200 W a maximálny špičkový výkon 4 399 W.

Výrobca je známy vyššou kvalitou spracovania, a to nielen tela, ale aj samotného akumulátora. Sľubuje pritom, že batéria nestratí viac ako 15 % kapacity po prvých 1 000 nabíjacích cykloch. Na stanici nájdete dvojicu klasických zásuviek na 230 V, ale aj dve USB-C s podporou PowerDelivery a výkonom až 100 W. Nechýba dvojica USB-A pracujúca s 18 W a ani 12V výstup (120 W).

 

Stanicu je možné nabíjať z klasickej zásuvky, z autozapaľovača či prostredníctvom solárnych panelov. Na popredných priečkach v porovnaní je tento model práve vďaka svojej širokej podpore solárneho nabíjania. Pripojiť sa dá totiž až 6 panelov po 200 wattoch – tie pri plnom slnečnom svite stanicu dobijú za dve a pol hodiny. Zo zásuvky sa potom nabije za 2 hodiny. Hmotnosť 19,5 kg zodpovedá kapacite, vďaka držadlu sa ale stanica dá prenášať.

Parameter Tento produkt
Vhodné na

Záložný zdroj, Dlhodobé umiestnenie na chate, Kempovanie

Kapacita (Wh)

2 160

Maximálny výkon (W)

2 200

Maximálny špičkový výkon (W)

4 399

Výstupné napätie (V)

230 V

Typ batérie

Li-Ion

Hmotnosť (g)

19 500

Životnosť (počet nabití)

1 000

Doba nabíjania zo zásuvky (min)

120

Maximálny výkon solárneho panelu (W)

1 200

Minimálna doba nabíjania solárnym panelom (min)

150

Počet klasických 230 V zásuviek

2

Počet klasických USB-A

0

Počet klasických USB-A s rýchlym nabíjaním

2x18 W

Počet USB-C

2x100 W

DC vstup na solárny panel

1 200 W, 17,5–60 V

Nabíjanie solárnym panelom

Áno

LCD displej

Áno

Nabíjanie trafom z autozapaľovača auta

Áno

Poistka proti prehriatiu

Áno

Indikátor nabitia

Áno

Výška (cm)

31

Šírka (cm)

38

Hĺbka (cm)

27

Hodnotenie používateľov

Používateľských recenzií je v kategórii nabíjacích staníc štandardne dosť málo. Tie, ktoré bolo možné na internete nájsť, spomínali najmä rýchle nabíjanie stanice, ale aj relatívne kompaktné rozmery (vzhľadom na kapacitu). Recenzie potvrdzujú aj rýchle nabíjanie zo zásuvky, a to za menej ako dve hodiny.

Hlavné klady a zápory

Najväčšou prednosťou modelu Jackery Explorer 2000 je jej rýchle nabíjanie, a to prekvapivo aj zo solárnych panelov. V porovnaní s väčšinou konkurenčných produktov je životnosť z pohľadu počtu nabíjacích cyklov nadštandardná.

Na druhej strane je škoda, že sa do segmentu najväčších kapacít nedostala ešte odolnejšia technológia LiFePO4. Obstarávacia cena Jackery Explorer 2000 zodpovedá konkurencii, ale zvážte, či takú veľkú kapacitu využijete. V porovnaní s alternatívami má tento model menej klasických zásuviek.

Porovnanie s alternatívami

Zaujímavou alternatívou k modelu Jackery Explorer 2000 je kapacitne menšia, ale zato prekvapivo dobre nacenená stanica AlzaPower Station Poseidon 1228 Wh. Jej kapacita je síce o zhruba 44% nižšia, ale v porovnaní s Jackery Explorer 2000 ponúkne o 2 klasické zásuvky a ďalšie dve USB-A viac.

Ak hľadáte výbornú nabíjaciu stanicu do kempu či na cestovanie a chcete mať naozaj veľkú kapacitu batérie, odporúčame voliť Jackery Explorer 2000, a to aj s ohľadom na rýchlosť nabíjania solárnymi panelmi.

Záverečné zhrnutie

Jackery Explorer 2000 je vzhľadom na svoju kvalitu spracovania a vysokú kapacitu nepochybne nabíjacou stanicou pre náročných používateľov. Ponúka dostatok energie, aby mohla slúžiť ako samostatný záložný zdroj. Svoje využitie nájde pri cestovaní autom, kempovaní či ako zdroj na chate. Zaujímavou alternatívou od konkurencie je EcoFlow DELTA Max s podobnou kapacitou a ešte rýchlejším nabíjaním.

1 800 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Jackery Explorer 2000 Power station | Hodnotenie: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je skúsený redaktor, ktorý sa už niekoľko rokov zaoberá aj porovnávaním produktov. Zameriava sa pritom na rôzne témy, a to vrátane technických oblastí. Pri výbere najlepších nabíjacích staníc zúročil svoje skúsenosti. Zohľadnil teda všetky podstatné vlastnosti. Pozornosť teda venoval takým parametrom, ako je kapacita či hmotnosť, ale zameral sa aj na zdanlivo menej dôležité vlastnosti typu prítomnosť LCD displeja.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Jackery Explorer 2000 Power station

Jackery Explorer 2000 Power station

1 800 € Orientačná cena