Menu

Jackery SolarSaga 100 – Recenzie, testy a porovnania

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Solárne nabíjačky

Klady

  • Výkonné a rýchle nabíjanie
  • Vysoká účinnosť (až 23 %)
  • Možnosť nabíjať dve zariadenia
  • Dva stojany

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vyššia hmotnosť
320 € Orientačná cena

Solárna nabíjačka Jackery SolarSaga 100 patrí k najvýkonnejším zariadeniam tohto typu na trhu. Výkon 100 W napokon hovorí za všetko, pretože je vysoký aj v porovnaní s mnohými ďalšími top produktmi. Hodí sa teda na chalupy, chaty aj na kempovanie v prírode, ale aj ako efektívny záložný zdroj energie v prípade výpadku prúdu.

Základné charakteristiky

Jackery SolarSaga 100 zaisťuje vysokú rýchlosť premeny energie zo slnečného svetla s účinnosťou až 23 %, a to vďaka technológii monokryštalických kremíkových solárnych článkov, ktoré sú viacvrstvové. Na jej prevádzku navyše nie sú nevyhnutné iba teplé letné dni, ale rovnako efektívne funguje aj počas slnečných dní v priebehu jarných, jesenných a zimných mesiacov. Používať ju teda možno po celý rok nezávisle na vonkajšej teplote.

Táto solárna nabíjačka zaujme aj ľahkým prenášaním (disponuje pogumovanou rukoväťou) a nastavením, pretože je vybavená dvoma stojanmi. Preto ju je možné umiestniť v podstate na akýkoľvek povrch. Za zmienku určite stojí aj stupeň krytia IP65, ktorý Jackery SolarSaga 100 chráni pred striekajúcou vodou (napriek tomu by ste ju nemali používať za dažďa). Opomenúť každopádne nesmieme ani vysokú kompatibilitu či možnosť nabíjať dve malé zariadenia naraz.

Parameter Tento produkt
Výkon (W)

100

Výstupné napätie (V)

18

Hmotnosť (g)

4 690

Odolnosť voči vlhkosti a prachu

Áno

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Solárna nabíjačka Jackery SolarSaga 100 je veľmi pozitívne hodnotená používateľmi, ktorí s ňou majú dlhodobé skúsenosti. Kvitované je kvalitné spracovanie, funkčnosť, účinnosť, ale aj skladnosť a zaujímavý dizajn, ktorý je možné pri nákupe tohto sortimentu tiež zohľadniť. Určité výhrady naopak mieria k vysokej obstarávacej cene. Tá skutočne nie je z najnižších, práve naopak. Na druhú stranu existujú aj výrazne drahšie solárne nabíjačky.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Jackery SolarSaga 100 zaujme svojim výkonom, vysokou rýchlosťou premeny energie zo slnečného svetla a veľmi dobrou účinnosťou. Okrem toho sa ľahko prenáša a inštaluje a je vysoko odolná proti prachu a striekajúcej vode. Navyše umožňuje nabíjať dve zariadenia naraz. Pri nákupe však musíte počítať s vyššou obstarávacou cenou, rovnako ako s pomerne vysokou hmotnosťou. Táto solárna nabíjačka totiž váži takmer 5 kg.

Porovnanie s alternatívami

Solárna nabíjačka Jackery SolarSaga 100 bude zrejme pre niektorých záujemcov už príliš drahá. Pokiaľ medzi ne nepatríte, na cenu nehľadíte a potrebovali by ste ešte výkonnejšie zariadenie, odporučiť vám môžeme model Jackery SolarSaga 200, ktorý je veľmi výkonný (200 W) a účinnosť premeny činí až 24,3 %. Je však dvakrát drahší. Medzi lacnejšie, ale veľmi efektívne solárne nabíjačky naopak patrí Crossio Solar Power 100W, hoci ani tá nie je lacná.

Záverečné zhrnutie

Jackery SolarSaga 100 odporúčame všetkým, ktorí hľadajú praktický zdroj energie do prírody, hoci sa vzhľadom na vyššiu hmotnosť možno trochu potrápite. Na druhú stranu sa s ňou manipuluje pomerne ľahko a jednoducho sa inštaluje. Hlavné výhody sú však jej výkonnosť, rýchlosť, účinnosť a odolnosť, čo sú pri tomto sortimente produktov najdôležitejšie vlastnosti. Pri nákupe sa však budete musieť trošku „buchnúť po vrecku“.

320 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Jackery SolarSaga 100 | Hodnotenie: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je skúsený redaktor, ktorý navyše trávi mnoho voľného času v prírode. Nielenže si teda o recenzovaných zariadeniach dokáže nájsť všetky relevantné informácie, ale sám veľmi dobre vie, ako je dôležité mať (nielen) pri outdoorových aktivitách záložný zdroj energie. Za výborné riešené pritom považuje práve solárne nabíjačky, ktoré berú energiu zo slnečného žiarenia a môžu ju priamo poskytovať ďalej.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Jackery SolarSaga 100

Jackery SolarSaga 100

320 € Orientačná cena