Menu

Recenzia a porovnanie Jata GR3000

92,0 % Celkové hodnotenie

Top produkt z otvorených grilov v kategorii Stolné grily

Klady

  • Presné nastavenia teplôt
  • Predĺžená záruka na 3 roky
  • Veľká grilovacia plocha
  • Možnosť nastavenia sklonu dosky

Zápory

  • Vyššia cena
  • Iba hladká grilovacia plocha
110 € Orientačná cena

Základné parametre

Stolné grily španielskej značky Jata sú známe predovšetkým pre svoj odolný povrch. V prípade modelu GR3000 je doska granitová, odolná nielen proti poškriabaniu, ale aj pripaľovaniu. O kvalite spracovania vypovedá tiež záruka predĺžená na 3 roky. Povrch dosky je hladký, niektoré konkurenčné grily majú vo výbave aj rošt alebo majú polovicu grilovacej plochy rebrovanú, vďaka tomu sú o niečo variabilnejšie. Veľkosť plochy 2 650 cm2 patrí k väčším na trhu a bude vám bohato stačiť na prípravu jedla pre početnejšiu skupinu ľudí (4 a viac).

Parameter Tento produkt
Výrobca

Jata

Príkon (W)

2 650

Grilovacia plocha (cm2)

1 536

Typ grilovacej plochy

Hladká

Povrch grilovacej plochy

Nepriľnavý

Poloha barbecue

Áno

Vybavenie a funkcie

Pri otvorených stolných griloch väčšinou na mnoho funkcií nenarazíte. Grilu samozrejme nechýba termostat na reguláciu teplôt. Ten má v tomto prípade 4 možné nastavenia – na 75/120/160 alebo 230 °C. Vďaka tomu je regulácia teplôt pomerne presná, aj keď gril nemá klasický teplomer. Pomerne netypickým prvkom je v tomto prípade možnosť naklonenia dosky grilu, aby tuk z mäsa lepšie odtekal, a grilovanie tak bolo diétnejšie. Na tieto účely má aj misku na tuk, ktorá nie je pri otvorených modeloch úplnou samozrejmosťou.

V tabuľke nájdete rozmery grilu, tie je vhodné zvážiť najmä na účely skladovania.

Parameter Tento produkt
Termostat

Áno

Teplomer

Nie

Nastavenie sklonu spodnej dosky

Áno

Časovač

Nie

Odkvapkávacia miska

Áno

Výška (cm)

8

Šírka (cm)

62,8

Hĺbka (cm)

34

Hmotnosť (kg)

3,93

Hodnotenie užívateľov a odborníkov

Skúsenosti užívateľov s grilom Jata sú vynikajúce. V recenziách spomínajú ako pozitíva predovšetkým veľkú grilovaciu plochu a nepriľnavý povrch, oceňujú aj rýchle zahrievanie. Zásadné negatíva sa v recenziách neobjavili, snáď len podľa jedného užívateľa dosahuje gril nižšie maximálne teploty ako predchádzajúci model, ktorý používal. Ďalšie užívateľské recenzie nájdete na portáli Heureka.sk.

Klady a zápory

Medzi klady grilu Jata patrí odolný nepriľnavý povrch, predĺžená záruka, veľká grilovacia plocha, pomerne presná regulácia teplôt či možnosť nastavenia sklonu grilovacej dosky. Negatívom bude pre niektorých užívateľov pravdepodobne cena, hoci nie je nijako astronomická. Na rozdiel od niektorých konkurenčných grilov má tento model len hladkú grilovaciu plochu, čo limituje možnosti využitia.

Porovnanie s alternatívami

Ak vám samotná hladká doska nepripadá dostatočne variabilná, mohol by vás viac zaujať gril Guzzanti GZ 341. Ten má hladkú aj rebrovanú dosku, čo dodáva grilovaniu zase nový rozmer. Oproti grilu Jata je tiež podstatne lacnejší, má ale výrazne menšiu grilovaciu plochu a neumožňuje nastavenie sklonu dosky. Nie je ani možné nastaviť presnú teplotu grilovania.

O niečo väčšiu plochu na grilovanie ponúka model Sencor SBG 106BK, oproti grilu Jata je ale aj tak zhruba polovičná. Výhodou môže byť rozdelenie na hladkú a rebrovanú plochu, ktoré model Jata neumožňuje, pozitívna je samozrejme aj nižšia cena. Opäť ale chýba možnosť nastavenia sklonu dosky alebo presnejšej regulácie teplôt.

Záver

Otvorený gril Jata GR3000 môžeme odporučiť náročnejším užívateľom, ktorí sú ochotní za kvalitný gril zaplatiť aj vyššiu čiastku. Za svoju investíciu získajú model s predĺženou zárukou, ktorý zaujme ako odolnou grilovacou doskou, tak napríklad svojou reguláciou teplôt. Využívať môžete rovno 4 presné nastavenia. Pozitívom je tiež možnosť upravenia sklonu grilovacej dosky, alebo jej samotné rozmery, gril je totiž vhodný aj pre početnejšie skupiny ľudí, čo nie je pri stolných modeloch úplne obvyklé.

Ak ale dávate prednosť skôr jednoduchšiemu modelu za dostupnejšiu cenu, pozrite sa aj na recenziu grilu Sencor SBG 106BK.

110 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Jata GR3000 | Hodnotenie: 92,0 %
Eliška Srncová
Eliška sa ako redaktorka zaoberá výberom a porovnávaním produktov už niekoľko rokov a téme grilov sa venuje viac ako tri roky. Tvorbe porovnania predchádzalo rozsiahle pátranie aj v zahraničných zdrojoch, problematiku grilov navyše sleduje dlhodobo a svoje znalosti stále dopĺňa. Pomôže vám tak s orientáciou medzi rôznymi typmi grilov, poradí, aké funkcie zvoliť a ako zbytočne nepreplácať. Okrem vonkajšieho varenia sa venuje aj kuchynským spotrebičom, ako sú sporáky a varné dosky, bielej technike a ďalším produktom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Jata GR3000

Jata GR3000

110 € Orientačná cena