Menu

Recenzia a test JBL Boombox 2

Víťaz porovnania v kategorii Bezdrôtové reproduktory

Klady

 • Silné reproduktory
 • Dlhá výdrž batérie
 • Vodeodolný

Zápory

 • Nemá NFC
 • Vysoká cena
 • Dlhšia doba nabíjania
360 € Orientačná cena

Základné parametre

 • Vysoká kvalita zvuku a výkon za prijateľnú cenu.
 • Reproduktor je pomerne ťažký, ale ľahko prenosný.
 • Vodeodolné prevedenie a možnosť použitia ako powerbanku.

JBL Boombox 2 patril v čase písania tejto recenzie (marec 2023) medzi tie najlepšie bluetooth reproduktory, ktoré ešte nespadajú do kategórie extrémne drahých. Kvalitou zvuku sa totiž drží podstatne drahšej konkurencie, akú tvoria napríklad Bose, Borews & Wilkins či Bang & Olufsen. Reproduktor je vybavený dvojicou veľkých wooferov doplnenou o dva výškové reproduktory s celkovým RMS výkonom 60 wattov. Pokiaľ navyše pripojíte reproduktor do zásuvky, výkon sa zvýši až na 80 W.

To je v porovnaní s konkurenciou skutočne veľa. Veľkému výkonu ale zodpovedá aj celkovo masívna a pomerne ťažká konštrukcia. Reproduktor napokon váži takmer 6 kilogramov a nie je tak ideálny na neustále prenášanie. Vyššiu hmotnosť sa ale výrobca rozhodol už pred rokmi u prvej generácie produktu kompenzovať praktickým úchytom. Odmenou za vysokú hmotnosť je potom aj veľká 10 000 mAh batéria, ktorá pri nižšej hlasitosti zvládne až 24 hodín prehrávania.

Chýbať samozrejme nesmie technológia Bluetooth, a to vo verzii 5.1. S ohľadom na jej moderný charakter sa nemusíte obávať, že by pripojenie nebolo stabilné. Na tele nájdete okrem tlačidiel a držadla aj zvukový AUX konektor, ale aj USB port, ktorý umožní využiť reproduktor ako powerbanku a dobiť si z neho telefón. Telo Boomboxu je vodeodolné, množstvo užívateľov volí práve tento reproduktor pre párty pri bazéne.

Parameter Tento produkt
Výkon RMS (W)

80

Kapacita batérie (mAh)

10 000

Maximálna výdrž batérie (h)

24

Doba nabíjania (h)

6,5

Wi-Fi

Nie

NFC

Nie

Bluetooth

Áno

Verzia Bluetooth

5.1

Čítačka SD kariet

Nie

Audiokonektor AUX

Áno

USB port na nabíjanie

Áno, jeden port

FM tuner

Nie

Vodotesnosť

IPX7

Handsfree

Áno

Výška (mm)

201

Šírka (mm)

484

Hĺbka (mm)

256

Hmotnosť (g)

5 910

Zvláštne vlastnosti

JBL Connect+

Hodnotenie používateľov a ďalších expertov

 • Užívatelia chvália kvalitu zvuku a silné basy.
 • Reálna výdrž batérie je kratšia ako uvádza výrobca.
 • Odborníci oceňujú vyvážený zvukový profil a nadpriemerný výkon.

Keďže sa v prípade radu Boombox dlhodobo jedná o jeden z najpredávanejších výkonných bezdrôtových reproduktorov na trhu, asi nikoho neprekvapí, že sú s ním používatelia spokojní. V ich recenziách sa najčastejšie objavuje chvála kvality a čistoty zvuku, ale aj silných basov. Medzi negatívami sa naopak objavuje, že uvádzaných 24 hodín prehrávania nie je veľmi realistických a v skutočnosti vydrží reproduktor hrať okolo 8 hodín.

S tým súhlasíme, musíme sa ale výrobcu zastať, pretože aj konkurencia uvádza dobu prehrávania pri relatívne nízkej hlasitosti (vyššia hlasitosť = kratšia výdrž). Pri recenzovaní sa zameriavame aj na názory iných odborníkov. Tí do zoznamu kladov modelu typicky uvádzajú vyvážený zvukový profil, nadpriemerný výkon a možnosť párovania s väčším množstvom zariadení. Medzi negatívami nájdete zmienky o zhoršenej kvalite pri maximálnej hlasitosti či hlbokých basov v najnižšom frekvenčnom pásme.

Hlavné klady a zápory

 • Univerzálny a kvalitný zvukový prejav pre všetky žánre.
 • Vysoký výkon 60 W bez napájania a odolnosť IP67.
 • Absencia NFC a vyššia cena a hmotnosť.

Nás na modeli JBL Boombox 2 najviac zaujal jeho zvukový prejav. Na prvý pohľad sa môže podľa designu zdať, že reproduktor cieli iba na modernú hudbu, ako je Hip-Hop či Rap. Nie je tomu ale tak, poradí si so všetkými žánrami. S ohľadom na bezdrôtové batériové prevedenie je výkon 60 wattov bez napájania skutočne veľa. Telo reproduktora odolá vďaka izolácii na úrovni IP67 bez problémov dažďu, nemusíte sa tak o reproduktor báť, keď vás pri grile zastihne letná prehánka.

Po stránke moderných funkcií reproduktoru ale už niečo málo chýba. Jedným z absentujúcich prvkov je technológia NFC, ktorú by sme pri reproduktore z drahšieho segmentu trhu už skôr očakávali. Obstarávacia cena zodpovedá kvalite prevedenia aj reprodukcii zvuku, ale pre veľa ľudí môže byť vysoká. Rovnako tak je vyššia aj hmotnosť tohto reproduktora.

Porovnanie s alternatívami

 • Zvukový prejav oboch modelov je podobný.
 • Boombox 3 má podstatne vyšší výkon.
 • Boombox 2 je vhodný pre menšie akcie, Boombox 3 pre väčšiu párty.

Možno trochu paradoxne je asi tou najzaujímavejšou alternatívou k Boomboxu 2 rovno jeho modernejší variant Boombox 3. Ten ponúkne pri prevádzke na batérii až 136W výkon (+126%) a po pripojení do zásuvky až 160 wattov. O niečo lepší je opäť aj zvukový prejav, ale že by medzi týmito modelmi bol v kvalite zvuku zásadný rozdiel, ktorý vám kompletne zmení život, to sa povedať nedá. Nezanedbateľný je ale rozdiel hmotnosti, Boombox 3 totiž váži o celý kilogram viac.

Ak hľadáte reproduktor pre menšie stretnutia, Boombox 2 je ideálnym variantom, ktorý nájde svoje využitie pri grile, bazéne aj na chate. Pokiaľ však chcete ľahko prenosný reproduktor s držadlom, aby ste mohli solídne nazvučiť napríklad telocvičňu, sálu či urobiť zvukovú kulisu na väčšie párty, odporúčame zvoliť radšej podstatne výkonnejší model Boombox 3.

Záverečné hodnotenie

JBL Boombox 2 je bezpochyby vynikajúci bezdrôtový reproduktor s integrovanou batériou. Výrobca v rade Boombox nesádza len na vysoký výkon, ale aj na celkovú kvalitu zvuku. Keď sme mali možnosť reproduktor vyskúšať, dosť nás prekvapila vyváženosť zvuku (na pomery bezdrôtových reproduktorov). Ak hľadáte alternatívu s ešte lepším zvukovým prednesom a čistým dizajnom, odporučiť vám môžeme Harman Kardon Citation 200.

360 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: JBL Boombox 2
Jakub Gulec
Jakub je redaktorom so špecializáciou na techniku ​​a elektroniku. V našom tíme pôsobí dlhšie ako rok a je nadšencom do počúvania hudby. Téme reproduktorov rozumie perfektne, v článku vám vysvetlí napríklad to, prečo by ste sa nemali sústrediť len na výkon reproduktora, ale aj na dostupné kodeky. Okrem bezdrôtových reproduktorov nájdete jeho recenzie aj pri bezdrôtových slúchadlách a celom rade ďalšej elektroniky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia JBL Boombox 2

JBL Boombox 2

360 € Orientačná cena