Menu

Recenzia a test JBL Charge Essential 2

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Bezdrôtové reproduktory

Klady

  • Vyšší výkon ako JBL Charge
  • Dlhá výdrž batérie
  • Vodeodolná konštrukcia

Zápory

  • Bez podpory Wi-Fi a NFC
  • Chýba konektor Jack 3,5 mm
  • Bez hlasového asistenta
130 € Orientačná cena

Základné parametre

JBL Charge Essential 2 je takým trochu zle chápaným reproduktorom. Čo do špecifikácií sa totiž takmer vôbec nelíši od drahšieho modelu JBL Charge 5. Nižšia cena so sebou ale predsa len nejaké zmeny prináša – pozrieme sa na ne nižšie. V základe dostanete reproduktor s výkonom až 40 wattov, čo je pre bežné počúvanie aj vo viacerých ľuďoch pri grile úplne dostačujúce.

Konštrukcia reproduktora je odolná vode podľa certifikácie IPX7, takže reproduktor dážď nepoškodí a nemusíte sa báť si ho vziať ani k bazénu. Integrovaná batéria ponúkne 7 500 mAh, nabíja sa 4 hodiny a pri nižšej hlasitosti zvládne až 20 hodín prehrávania hudby. Bezdrôtové pripojenie zaisťuje moderný Bluetooth 5.1. Frekvenčný rozsah je 60 Hz – 20 000 Hz a celkovo reproduktor hrá pekne. V porovnaní s JBL Charge 5 sa dočkáte ale menej bohatého zvuku a tiež plytších basov.

Parameter Tento produkt
Výkon RMS (W)

40

Kapacita batérie (mAh)

7 500

Maximálna výdrž batérie (h)

20

Doba nabíjania (h)

4

Wi-Fi

Nie

NFC

Nie

Bluetooth

Áno

Verzia Bluetooth

5.1

Čítačka SD kariet

Nie

Audiokonektor AUX

Nie

USB port na nabíjanie

Áno

FM tuner

Nie

Vodotesnosť

IPX7

Výška (mm)

96

Šírka (mm)

220

Hĺbka (mm)

93

Hmotnosť (g)

930

Zvláštne vlastnosti

JBL Connect+

Hodnotenie používateľov

Recenzií užívateľov pre JBL Charge Essential 2 bolo v čase písania tejto recenzie (marec 2023) nemnoho. V tých dohľadateľných sme našli najmä pochvaly kompaktných rozmerov, solídneho zvukového prejavu aj celkového výkonu v danej cenovej hladine. Jediné dohľadateľné negatívum pritom bol komentár k absencii konektora Jack 3,5 mm.

Hlavné klady a zápory

Z nášho odborného pohľadu patrí medzi najväčšie výhody modelu JBL Charge Essential 2 jeho podstatne nižšia cena, než v prípade modelu Charge 5. Batéria sa nabíja rýchlo a vydrží nabitá naozaj dlho. Poteší aj konštrukcia odolná proti vode na úrovni IPX7. Bohužiaľ reproduktoru chýba Wi-Fi pripojenie aj NFC a medzi konektormi nenájdete klasický Jack 3,5 mm. Chýba tiež obľúbená funkcia JBL Párty mód, ktorá bežne umožňuje prepojiť väčší počet reproduktorov JBL za účelom ozvučenia miestnosti.

Porovnanie s alternatívami

Pozreli sme sa na alternatívy, ktoré sú na trhu dostupné a dávajú najväčší zmysel pre porovnanie s modelom JBL Charge Essential 2. Možno nebudeme veľmi originálni, ale tou najzaujímavejšou alternatívou je rozhodne plnohodnotný model JBL Charge 5. Parametricky sa síce od Essentialu veľmi nelíši, ale v reálnom svete skrátka doručí lepšie výsledky. Jeho vyššia cena je dobre zdôvodnená bohatším zvukovým prejavom a hlbšími basmi, rovnako ako podporou Párty módu. Rovnako má Charge 5 výkonnejšiu Bluetooth anténu, môžete sa tak s reproduktorom vzdialiť od mobilu ďalej.

Ak máte napätý rozpočet a chcete zaobstarať kvalitný reproduktor, o ktorý sa nemusíte báť v daždi, JBL Charge Essential 2 je samozrejme výbornou voľbou. Ak to ale s rozpočtom také horúce nemáte a radi si priplatíte za kvalitnejší zvuk, odporúčame voliť JBL Charge 5.

Záverečné hodnotenie

JBL Charge Essential 2 bol v čase písania recenzie (marec 2023) jedným z najzaujímavejších bezdrôtových reproduktorov čo sa týka pomeru ceny a výkonu. Ide vlastne o osekanú verziu obľúbeného JBL Charge 5. V porovnaní s ním nie je zvuk taký bohatý a chýba Párty mód. Na druhú stranu si Essential 2 vo svojej cenovej hladine vedie nadmieru dobre a okrem solídneho zvuku ponúkne aj vodeodolnosť na úrovni IPX7 a dlhú výdrž batérie. Zaujímavou alternatívou je práve spomínaný JBL Charge 5, hoci s vyššou obstarávacou cenou.

130 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: JBL Charge Essential 2
Jakub Gulec
Jakub je redaktorom so špecializáciou na techniku ​​a elektroniku. V našom tíme pôsobí dlhšie ako rok a je nadšencom do počúvania hudby. Téme reproduktorov rozumie perfektne, v článku vám vysvetlí napríklad to, prečo by ste sa nemali sústrediť len na výkon reproduktora, ale aj na dostupné kodeky. Okrem bezdrôtových reproduktorov nájdete jeho recenzie aj pri bezdrôtových slúchadlách a celom rade ďalšej elektroniky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia JBL Charge Essential 2

JBL Charge Essential 2

130 € Orientačná cena