Menu

Recenzia a test JBL PartyBox 1000

Výborné Celkové hodnotenie

Pre náročných v kategorii Partyboxy

Klady

  • Charakteristický zvuk
  • DJ Pad
  • Možnosť nahrávania mixu
  • Vizuálna show
  • Ovládanie pomocou gest

Zápory

  • Vysoká cena
  • Stále pripojenie k sieti
  • Nie na vonkajšie použitie
1 100 € Orientačná cena

Charakteristika

JBL PartyBox 1000 je ideálnou voľbou pre tých najnáročnejších užívateľov, ktorí si potrpia na špičkovej kvalite zvuku a súčasne hľadajú dominantný prvok do svojho interiéru. Tento partybox totiž zaistí vzrušujúcu svetelnú show na celom prednom paneli v rytme hudby, čo väčšina konkurencie neponúka. Okrem toho disponuje niekoľkými vstupmi a kolieskami pre ľahší transport.

Základné parametre

Tento partybox zaujme budúcich užívateľov svojím robustným spracovaním a výkonom až 1 100 W, s ktorým zaručí ultimátne ozvučenie s charakteristicky bohatým JBL zvukom. Vďaka špičkovej kvalite si s ním užijete autentické hudobné zážitky, ktoré doplní efektívnou svetelnou show. Vašu párty tento model oživí aj možnosťou ovládania pomocou gest s náramkom Air Gesture, čím sa odlišuje od akejkoľvek konkurencie v rovnakej cenovej relácii (okrem ďalších modelov od JBL).

Možnosti pripojenia

JBL PartyBox 1000 je reproduktor s technológiou Bluetooth, ktorá umožňuje spárovanie s inteligentným mobilným zariadením pre bezdrôtové prehrávanie hudby zo smartfónu, tabletu či obľúbených online streamovacích služieb. Nechýba mu ani USB slot, vďaka ktorému môžete prehrávať obľúbené playlisty z USB flash diskov. Zaujímavosťou USB portu je, že z neho môžete nabíjať ďalšie zariadenia priamo prostredníctvom reproduktora, takže nepotrebujete ďalšie nabíjačky.

Výhodou oproti radu konkurenčných modelov je možnosť pripojenia ďalších reproduktorov, a to buď bezdrôtovo pomocou funkcie TWS, alebo drôtovo pomocou RCA výstupu, čo zaistí ešte vyššiu hlasitosť prehrávanej hudby. Samozrejmosťou je vstup pre mikrofón, pri ktorom navyše nájdete aj ovládanie hlasitosti. Najmä hudobníci potom pri párty reproduktoroch JBL ocenia DJ launchpad, ktorý umožňuje pridať bubny, gitaru alebo piano – svoju hudbu tak môžete jednoducho nahrávať aj okamžite prehrávať.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

O tom, že ide v prípade JBL PartyBox 1000 o špičkový reproduktor, vás môže presvedčiť vynikajúce hodnotenie na mnohých portáloch. Napríklad na stránke Heureka získava tento partybox 96% priemer všetkých užívateľských hodnotení, čo svedčí o vysokej miere spokojnosti. Pozitívne používatelia spravidla hodnotia ohromujúcu kvalitu zvuku a výrazné basy, a to aj pri vysokej hlasitosti. Oceňujú aj solídnu konštrukciu a strhujúce vizuálne efekty.

Negatívne väčšina používateľov hodnotí najmä jednotlivé chýbajúce prvky vo výbave. Často spomínajú absenciu diaľkového ovládača alebo rádia, niektorí potom uvádzajú, že by v danej cenovej relácii očakávali aj displej. Priemerného hodnotenia sa v rámci výbavy dočkal integrovaný DJ launchpad.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Hlavnou prednosťou tohto JBL partyboxu je vysoký výkon, ktorý zaisťuje takmer profesionálnu kvalitu zvuku, na akú ste pri JBL zvyknutí. Hudbu je možné prehrávať z USB zariadenia či prostredníctvom Bluetooth, čo je pomerne bežné, avšak od konkurencie sa partybox odlišuje integrovaným DJ Padom, s ktorým môžete pridávať špeciálne zvukové efekty či štylizovať svetelnú show na prednom paneli do rytmu hudby.

Zaujímavosťou je potom aj priložený náramok Air Gesture na ovládanie partyboxu gestami, čím sa opäť tento model odlišuje od konkurencie. Za najvýraznejšie negatívum môžeme (s ohľadom na hodnoty konkurenčných modelov) označiť napríklad nevyhnutnosť stáleho pripojenia k sieti, partybox je teda predurčený na použitie iba tam, kde bude zdroj elektriny blízko. Keďže navyše nemá žiadnu ochranu proti prachu či striekajúcej vode, nie je ho možné používať vo vonkajšom prostredí.

Porovnanie s alternatívami

JBL PartyBox 1000 vo svojej cenovej kategórii vyniká svojím výkonom aj bohatou doplnkovou výbavou, preto veľa porovnateľných konkurentov nemá. Ak ale dopredu viete, že pri reproduktore nevyužijete DJ Pad na pridávanie hudobných efektov, potom za zváženie určite stojí o triedu nižší model JBL PartyBox 710. Ponúka úctyhodný výkon, s ktorým očarí všetkých účastníkov akcie, ale súčasne má aj zvýšenú ochranu proti striekajúcej vode, takže ho môžete vziať so sebou napríklad aj na festival či s kamarátmi na pivo.

Záverečné zhrnutie

JBL PartyBox 1000 sa radí medzi drahšie párty reproduktory, avšak tomu zodpovedá špičková kvalita zvuku aj výrazné vizuálne efekty. Ocenia ho predovšetkým nároční užívatelia a milovníci hudby, ale zaslúži si pozornosť aj profesionálnych nadšencov a DJov. Okrem charakteristickej reprodukcie JBL zvuku totiž partybox ponúkne aj integrovaný DJ Pad, vďaka ktorému dokáže hrať efekty bicích, gitary a klavíra, a súčasne ovládať svetelné efekty podľa hudobného štýlu. Tento model však vyžaduje stále pripojenie k elektrickej sieti a je určený iba na vnútorné akcie.

Parameter Tento produkt
Značka / výrobca

JBL

Výkon (W)

1 100

Frekvencia (Hz)

30 až 20 000

Bluetooth

Áno

USB

Áno

Slot na SD kartu

Nie

Pripojenie mikrofónu

Áno

Osvetlenie alebo vizuálne efekty

Áno

Odolnosť

Žiadna

Výdrž batérie (h)

Potrebuje stále pripojenie k sieti

Rozmery (v × š × h cm)

105 × 39,7 × 39

Hmotnosť (kg)

39,1

1 100 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: JBL PartyBox 1000 | Hodnotenie: Výborné
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má ako redaktorka množstvo skúseností s porovnávaním produktov, ktoré zúročuje aj pri téme partyboxov. Pri svojej práci využíva výsledky užívateľských aj odborných recenzií, na základe ktorých pre vás vyberá tie najlepšie produkty. Zohľadňuje potreby rôznych cieľových skupín, a tak dokáže ponúknuť adekvátne riešenie pre náročných aj nenáročných užívateľov, laikov i hudobných nadšencov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia JBL PartyBox 1000

JBL PartyBox 1000

1 100 € Orientačná cena