Menu

Recenzia a test JBL PartyBox 310

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Partyboxy

Klady

  • Extra hlasné ozvučenie
  • Zvukové efekty
  • Karaoke režim
  • Ovládanie cez aplikáciu
  • Odolnosť proti postriekaniu

Zápory

  • Vyššia obstarávacia cena
  • Nemá slot pre SD kartu
  • Vyššia hmotnosť
460 € Orientačná cena

Charakteristika

JBL PartyBox 310 je v kategórii partyboxov špičkou na trhu. Vyniká nielen ohromujúcou kvalitou zvuku, ktorá je napokon pre JBL audio výrobky štandardom, ale súčasne ponúka aj ďalšie parametre, ktorými zatieňuje rad konkurenčných modelov. Jedná sa o partybox vhodný na ozvučenie vnútorných i vonkajších akcií, ktorý svojou vybavenosťou a výdržou nepokazí žiadnu párty ani oslavu.

Základné parametre

Za zmienku tu určite stojí úctyhodná kvalita zvuku, o ktorú sa starajú dva 6.5″ woofery a dva 2,5″ tweetery s celkovým výkonom 240 W RMS. Táto kombinácia sa postará o ultimátny zvukový zážitok pri vonkajšej aj vnútornej akcii a reproduktor ozvučí aj naozaj veľké priestory. Súčasne však zaistí svetelnú show a vytvorí tak tú pravú tanečnú atmosféru. Oproti konkurencii sa tu môžete tešiť aj na karaoke režim a dlhotrvajúcu výdrž v prevádzke na batériu až 18 hodín.

Možnosti pripojenia

Tento partybox od JBL využíva klasické Bluetooth rozhranie na bezdrôtové pripojenie k prehrávaču hudby a USB na prehrávanie z flash disku. Chýba mu ale slot na pamäťovú SD kartu, ktorým však obvykle nedisponujú ani konkurenčné modely. Výhodou je tu funkcia TWS na prepojenie dvoch kompatibilných reproduktorov do stereo režimu, čím zaistíte ešte výkonnejší zvukový výstup. Vo výbave nechýba ani AUX výstup na prepojenie s ďalšími reproduktormi a výhodou USB portov je v tomto prípade to, že cez ne jednoducho dobijete vaše mobilné zariadenie.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Niet divu, že model JBL PartyBox 310 získava vynikajúce hodnotenia medzi užívateľmi i odborníkmi. V čase písania recenzie (február 2023) má na portáli Heureka vynikajúci 95% priemer všetkých hodnotení, čo je dôkazom vysokej spokojnosti. Najčastejšie sa v recenziách dočítate, že užívatelia chvália kvalitné spracovanie a výkon, ktorý zaručuje špičkový zvuk aj pri vysokej hlasitosti. Veľa z nich chváli aj karaoke režim a fakt, že sa partybox jednoducho prenáša.

Naopak medzi negatívnymi ohlasmi toho veľa nenájdete. Niektorí používatelia vtipkujú, že je príliš návykový, iní zase že z neho bolia uši. Oboje však treba brať s rezervou.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Tento partybox má mnoho predností, počnúc špičkovou kvalitou zvuku až po možnosti pripojenia. Vo svojej cenovej kategórii v podstate nemá konkurenciu, odlišuje sa výkonom, frekvenčným rozsahom aj prepracovanými vizuálnymi efektami. Za výhodu je možné považovať aj dlhú 18-hodinovú výdrž v prevádzke na batériu, pričom táto hodnota patrí v našom porovnaní k tým najvyšším.

Nevýhodou je tu snáď len vyššia cena a fakt, že partybox nemá slot na pamäťovú SD kartu. To je ale pri moderných zariadeniach pomerne bežné. Oproti niektorým modelom má tento partybox aj vyššiu hmotnosť, avšak transport vám zjednodušia kolieska a integrované držadlo.

Porovnanie s alternatívami

Ak ešte váhate a chcete JBL PartyBox 310 porovnať s alternatívami, potom si prezrite napríklad ďalší produkt z nášho porovnania, a to Sony SRS-XP500. Ponúka porovnateľnú výdrž batérie, ale je o zhruba polovicu lacnejší, takže vám ušetrí počiatočné náklady. Tento model taktiež pochádza z portfólia renomovaného výrobcu, takže vás svojou kvalitou určite nesklame.

Záverečné zhrnutie

JBL PartyBox 310 môžeme odporučiť všetkým, ktorí nie sú obmedzení výškou finančného rozpočtu a hľadajú zariadenie na výbornú produkciu zvuku na vnútorných i vonkajších akciách. Okrem špičkových reproduktorov s celkovým RMS výkonom 240 W na ozvučenie veľkých priestorov a úžasných svetelných efektov sa môžete tešiť na dlhotrvajúcu výdrž v prevádzke na batériu, a to celých 18 hodín. Nepretržitá zábava je zaistená aj vďaka zvýšenej ochrane IPX4 proti striekajúcej vode, vďaka čomu si môžete párty užívať aj v daždivom počasí.

Parameter Tento produkt
Značka / výrobca

JBL

Výkon (W)

240

Frekvencia (Hz)

45 až 20 000

Bluetooth

Bluetooth 5.1

USB

Áno

Slot na SD kartu

Nie

Pripojenie mikrofónu

Áno

Osvetlenie alebo vizuálne efekty

Áno

Odolnosť

IPX4

Výdrž batérie (h)

18

Rozmery (v × š × h cm)

68,8 × 32,6 × 36,8

Hmotnosť (kg)

17,42

460 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: JBL PartyBox 310 | Hodnotenie: Výborné
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má ako redaktorka množstvo skúseností s porovnávaním produktov, ktoré zúročuje aj pri téme partyboxov. Pri svojej práci využíva výsledky užívateľských aj odborných recenzií, na základe ktorých pre vás vyberá tie najlepšie produkty. Zohľadňuje potreby rôznych cieľových skupín, a tak dokáže ponúknuť adekvátne riešenie pre náročných aj nenáročných užívateľov, laikov i hudobných nadšencov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia JBL PartyBox 310

JBL PartyBox 310

460 € Orientačná cena