Menu

Joie Spin 360 – Recenzie, testy a porovnania

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Autosedačky 0+/I (do 18 kg/105 cm)

Klady

  • Vysoká ochrana proti bočnému nárazu
  • Vhodná aj do menších vozidiel
  • 6 polôh

Zápory

  • Nie je vhodná do áut bez ISOFIXu
  • Horšie dostupné ovládanie otáčania sedačky
250 € Orientačná cena

Základné parametre

Autosedačka i-Spin 360 od značky Joie spĺňa v podstate všetko, čo si môže moderný používateľ priať. Podlieha prísnej bezpečnostnej forme i-Size a pripevňuje sa pomocou systému ISOFIX, čo je momentálne najbezpečnejší variant na trhu. Odporúčame ale skontrolovať, či je autosedačka s vašim typom vozidla kompatibilná, najmä starším autám môže systém ISOFIX chýbať.

Zároveň je preto možné sedačku používať ako v protismere, tak aj u väčších detí aj v smere jazdy. Niektoré autosedačky umožňujú vždy len jeden zo spomínaných variantov. Na rozdiel od väčšiny sedačiek s polohou proti smeru jazdy nemá tento model vďaka patentovanej konštrukcii prednú vzperu, čím zaberá v aute menej miesta a je vhodný aj do menších vozidiel.

Oproti konkurenčným modelom vyniká sedačka Joie aj výklopnou ochranou proti bočnému nárazu. Špeciálne prvky ochrany sa automaticky vysunú vo chvíli, keď dieťaťu utiahnete popruhy bezpečnostného pásu.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Joie

Certifikácia

ECE R44

Smer pripevnenia

V aj proti smeru jazdy

Systém upevnenia

ISOFIX

Absolvované testy

dTest, ADAC

Bezpečnostný pás/pultík

Päťbodový pás

Zvýšená ochrana proti bočnému nárazu

Nie

Doplnky a komfort používania

Pri inštalácii sedačky sa môžete spoľahnúť na indikátory správneho upevnenia, nestane sa tak, že by ste sedačku do auta nasadili len tak ledabolo. Sedačka je otočná, vďaka tomu si môžete pri usadzovaní dieťaťa natočiť sedačku smerom k dverám. Táto možnosť býva najmä pri novších a drahších modeloch.

Pre vyšší komfort dieťaťa môžete sedačku polohovať, ponúka 6 rôznych polôh, to je viac ako dostatočný výber. Nakoniec nechýbajú ani bežnejšie prvky, ako je snímateľný, prateľný poťah alebo nastaviteľná opierka hlavy so 6 rôznymi polohami.

Parameter Tento produkt
Snímateľný poťah

Áno

Nastaviteľná opierka hlavy

Áno

Otočná

Áno

Signalizácia správnej inštalácie

Áno

Výška (cm)

51-76

Šířka (cm)

58

Hĺbka (cm)

64,8

Hmotnosť (kg)

12

Hlavné klady a zápory

Pri autosedačke Joie sme v podstate nenašli žiadne zásadné nevýhody. Nejde síce o najlacnejší model na trhu, nie je ale ani nijako prehnane drahá. Problémom tak pre niektorých užívateľov môže byť snáď len systém upevnenia ISOFIX, ktorý je síce veľmi bezpečný, nie všetky autá ho ale umožňujú. Čo sa výhod týka, za zmienku stoja najmä automatické ochranné prvky proti bočnému nárazu, kompaktné rozmery vhodné aj do menších vozidiel alebo možnosť otáčania.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte cenovo dostupnejší variant, alebo nemáte auto kompatibilné so systémom ISOFIX, za zváženie stojí aj autosedačka Britax Romer King II. Tá patrí k starším modelom, ktoré podliehajú norme ECE R44, a oproti sedačke Joie tak postráda napríklad zvýšenú ochranu proti bočnému nárazu. Stále ide ale o preverený produkt, ktorý si dobre viedol v záťažových testoch.

Záver

Autosedačka Joie i-Spin 360 má čo ponúknuť aj náročnejším používateľom. Oproti konkurencii vyniká napríklad špeciálnymi ochrannými prvkami proti bočnému nárazu alebo patentovanou konštrukciou, ktorá šetrí miesto a predurčuje tento model aj na použitie v menších vozidlách. Zároveň je tento model polohovateľný, otočný a s nastaviteľnou opierkou hlavy, skrátka má všetko potrebné pre maximálny komfort vás aj vášho dieťaťa.

Pre niektorých užívateľov tak môže byť nevýhodou snáď len systém ISOFIX, ktorý nie je vhodný do každého vozidla. Ak máte auto bez tejto možnosti upevnenia, mohla by vám vyhovovať autosedačka Britax Romer King II.

250 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Joie Spin 360 | Hodnotenie: Veľmi dobré

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Joie Spin 360

Joie Spin 360

250 € Orientačná cena