Menu

Recenzia a porovnanie Jurek Hotel 6

95,0 % Celkové hodnotenie

Top pre 6 osôb v kategorii Rodinné stany

Klady

  • 3 samostatné spálne
  • Vysoká nepremokavosť podlahy
  • Opravná sada v balení

Zápory

  • Vyššia cena
  • Iba jeden vchod
  • V predsieni nie je podlaha
580 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Rodinný stan s názvom Hotel Jurek 6 ponúka priestor až pre 6 dospelých osôb. Kompozične je rozdelený tak, že sa vo vnútri nachádzajú tri samostatné spálne a uprostred jedna spoločná predsieň. Vstup má stan zvonku iba jeden, každá spálňa má potom ale vlastný samostatný vchod, takže nebudete musieť v noci nikoho prekračovať.

Konštrukciu stanu drží päť duralových prútov. Jedná sa o pružný a odolný materiál, takže sa nemusíte obávať rýchleho opotrebovania. V balení nájdete aj náhradnú duralovú rúrku a dokonca aj samolepiacu záplatu na plášť. Každá spálňa je pevne spojená s podlahou s nepremokavosťou 10 000 mm, čo je veľmi dobrá hodnota. Nepremokavosť tropika potom dosahuje 3 000 mm, v tuzemských podmienkach by sa teda do stanu nemala dostať voda ani počas prudšieho dažďa. Jednotlivým spálňam nechýba moskytiéra, tá býva pri stanoch dnes už samozrejmosťou.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Jurek

Počet vchodov

1

Materiál tyčí

Dural

Nepremokavosť tropika (mm)

3 000

Nepremokavosť podlahy (mm)

10 000

Dva plášte

Áno

Moskytiéra

Áno

Rozmery a hmotnosť

V kempe si pre stan musíte nájsť pomerne veľkú voľnú plochu. Jeho rozmery zodpovedajú určeniu pre 6 osôb. Na dĺžku meria 525 cm, na šírku má celkom 350 cm. V najvyššom bode dosahuje 190 cm, v predsieni sa tak budete pohybovať pohodlne aj v stoji. Počítajte však s tým, že v jednotlivých spálňach je strop nižší, pretože sú určené naozaj iba na prespávanie a nie na dlhší pobyt. Do spoločného priestoru sa vám však zmestí aj posedenie, čo oceníte predovšetkým pri daždi.

V zbalenom stave má stan dĺžku 65 cm a v priemere 36 cm, pohodlne ho tak vložíte napríklad do kufra auta. Celkovo váži 11,9 kilogramov, čo nie je úplne najmenej, na druhú stranu pri rodinných stanoch musíte s vyššou hmotnosťou počítať takmer vždy.

Parameter Tento produkt
Počet osôb

6

Dĺžka (cm)

525

Šírka (cm)

350

Výška (cm)

190

Hmotnosť (kg)

11,9

Hodnotenie ostatných užívateľov

Na tento stan nájdete prevažne kladné recenzie. Užívatelia chvália predovšetkým kompozičné riešenie stanu, ktorý je rozdelený na 3 spálne. Každý má teda svoje súkromie a aj keď je v stane viac ľudí, nijako sa vzájomne neobmedzujú, neprekračujú a nerušia. V recenziách majitelia spomínajú okrem iného aj ľahké stavanie stanu a jeho nepremokavosť. Pre niektorých je však celková výška nedostatočná a ľudia vyššej postavy sa vraj musia pri vchádzaní dovnútra ohýbať.

Klady a zápory

Ako už bolo povedané vyššie, za hlavnú výhodu by mnohí mohli považovať rozdelenie stanu na tri spálne. Ďalej stojí za zmienku priestranná predsieň, kam môžete umiestniť posedenie alebo si tam schovať veci pred dažďom. Myslite ale na to, že v nej nie je podlaha, uložené batohy by tak mohli navlhnúť. Hlavný vchod do stanu je možné využiť aj ako striešku, ktorou si prípadne zväčšíte celkový priestor. Oceňujeme tiež vysokú nepremokavosť podlahy a dostatočnú odolnosť tropika. Pokiaľ má stan nejaké nevýhody, je to hlavne trochu vyššia obstarávacia cena. Niekomu by mohol vadiť aj fakt, že má stan iba jeden vchod, s ohľadom na ďalšie samostatné vchody do spální to však nepovažujeme za veľkú prekážku.

Naše hodnotenie a záver

Hotel Jurek 6 patrí medzi priestrannejšie rodinné stany a zmestí sa doň až šesť osôb. Každý pár pritom spí samostatne a udržuje si tak svoje súkromie, čo predovšetkým dospelí ľudia určite ocenia. Rozdelenie osôb považujeme za veľmi praktické, pretože sa nemusia nijako prekračovať a vzájomne si neprekážajú. Miesto na spanie potom dopĺňa priestranná predsieň, ktorú je navyše možné rozšíriť o striešku.

Čo sa týka materiálov a vlastností stanu, nemáme mu takmer čo vytknúť. Niekoho by však mohla odradiť trochu vyššia cena. Zároveň z kompozičného rozdelenia pravdepodobne nebudú nadšení rodičia, ktorí chcú mať svoje deti neustále pod dohľadom. Tým odporúčame zvoliť radšej stan s jednou väčšou spálňou, ako je napríklad Coleman Cortes Oktagon 8.

580 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Jurek Hotel 6 | Hodnotenie: 95,0 %
Eliška Srncová
Eliška sa v našej redakcii zaoberá výberom a hodnotením produktov už viac ako päť rokov. Odborné informácie čerpá z českých aj zahraničných zdrojov a vďaka vodáckym výletom a hudobným festivalom už si nejeden stan aj sama vyskúšala. Vďaka tomu vám poradí, či dať prednosť skladnosti alebo komfortu, či na aké materiály sa pri výbere stanu zamerať. Medzi jej "letné" témy patria aj elektrobicykle, mobilné vírivky alebo grily.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Jurek Hotel 6

Jurek Hotel 6

580 € Orientačná cena