Menu

Recenzia a porovnanie Cel-Tec M6s Dual Touch

81,1 % Celkové hodnotenie

V tvare zrkadla v kategorii Kamery do auta

Klady

  • Kamera nahráva aj dianie za vozidlom
  • Prevedenie kamery ako spätného zrkadla nenaruší výhľad z vozidla
  • Solídna kvalita záznamu

Zápory

  • Krátka výdrž batérie
  • Chýba detekcia jazdných pruhov
  • Chýba modul WiFi
100 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Kamera do auta Cel-Tec M6s Dual Touch je pomerne špecifickým zariadením s moderným prístupom. Na prvý pohľad je zrejmé, že sa jedná o spojenie autokamery so spätným zrkadlom. Inštalácia teda prebieha nahradením zrkadla existujúceho. Za ďalšiu zvláštnosť je možné považovať dualitu tejto kamery. Zariadenie sníma ako dianie pred automobilom, tak aj dianie za vozidlom. Niektoré nadštandardné funkcie u tohto modelu nájdete, bez iných sa budete musieť obísť.

Rozlíšenie 1 920 x 1 080 je možné považovať v prípade autokamier za bežné. Recenzovaný model nahráva záznam pri 30 snímkach za sekundu. Šošovka má uhol záberu 140°, čo je hodnota všeobecne označovaná za optimálnu. Situácia však nie je taká veselá s ohľadom na svetelnosť objektívu. Clonové číslo f/2,2 naznačuje horší výkon v nepriaznivých svetelných podmienkach, napríklad v noci.

Optická stabilizácia svoje miesto v zariadení nenašla, na upravených cestách v modernejšom automobile však vibrácie problém robiť nebudú. Veľkosť displeja je úplne nadštandardná, čo napokon zodpovedá samotnému konštrukčnému prevedeniu tohto zariadenia. Úložisko môže tvoriť pamäťová karta s veľkosťou až 64 GB, obdobne, ako je to u ostatných autokamier, ani tu nie je súčasťou balenia. Batéria má kapacitu 500 mAh a pre kratší záznam jazdy postačí.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Cel-Tec

Typ

Duálna

Rozlíšenie videa prednej kamery (px)

1920 x 1080

Rozlíšenie videa zadnej kamery (px)

1280 x 720

Uhol záberu prednej kamery (°)

140

Svetelnosť objektívu (f/xx)

2,2

Počet snímok za sekundu (FPS)

30

Optická stabilizácia

Nie

Veľkosť displeja (")

5,0

Pamäťová karta (GB)

64

Batéria

Áno

Kapacita batérie (mAh)

500

Šírka (mm)

340

Výška (mm)

120

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Zrkadielková autokamera Cel-Tec M6s Dual Touch z výroby do vienka nedostala modul WiFi. Všetky nastavenia tak budete musieť vykonávať priamo na kamere. Záznam prehráte na displeji kamery, alebo po pripojení k počítaču. Po naštartovaní sa kamera sama spustí.

Integrovaný G-senzor zaistí uzamknutie záznamu proti jeho automatickému prepísaniu v prípade zaznamenania nárazu. GPS modul zapisuje polohu automobilu priamo do videozáznamu, v prípade použitia záznamu ako dôkazného materiálu tak nenastanú pochybnosti o mieste jeho zhotovenia. Okrem toho sa GPS modul stará aj o funkciu detekcie radarov. Táto funkcia je legálna, môžete ju tak bezstarostne využívať. Mikrofón tomuto zariadeniu nechýba.

Parameter Tento produkt
WiFi

Nie

GPS

Áno

Automatické zapnutie

Áno

Detekcia pohybu

Áno

G-senzor

Áno

Magnetický držiak

Nie

Mikrofón

Áno

Fotoaparát

Nie

Detekcia radarov

Áno

Detekcia jazdných pruhov

Nie

Hodnotenie ďalších užívateľov

Užívateľských hodnotení moc na nájdenie nie je. Tie čo sú, spomínajú medzi kladmi tohto produktu najmä vysokú kvalitu obrazu, rovnako ako schopnosť duálneho natáčania. Kamera by mala fungovať spoľahlivo, počas jazdy je možné displej vypnúť a využívať ju pri kontinuálnom nahrávaní ako bežné spätné zrkadlo.

Negatívne hodnotenia potom smerujú skôr k nižšej kvalite pohybového senzora prednej kamery. Tiež kapacita batérie je skôr papierovým parametrom, praxi veľmi nezodpovedá. Na výdrž batérie sa nespoliehajte a kameru zapojte do napájania v automobile. Tento krok je odporúčaný u autokamier všeobecne.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Kamera sa od ostatných produktov v kategórii odlišuje najmä svojím konštrukčným prevedením. Vzhľadom na to, že sa jedná v podstate o vylepšené spätné zrkadlo, nebude kamera nijako rušiť výhľad z vozidla. Na čelnom skle vám nebude nič prebývať. Funkcia duálneho záznamu, teda záznamu diania pred aj za automobilom, je s ohľadom na cenovú kategóriu výnimočná.

Celkovo hodnotíme túto kameru veľmi pozitívne, aj tak sa však nájde pár bodov, v ktorých oproti iným zariadeniam zaostáva. Typicky sa pri kamere Cel-Tec M6s Dual Touch jedná o chýbajúcu funkciu detekcie jazdných pruhov, rovnako ako o chýbajúci modul WiFi. Integrovaná batéria zďaleka nezodpovedá papierovým parametrom a je skutočne skôr do počtu.

Naše hodnotenie a záver

Duálny model Cel-Tec M6s Dual Touch podporuje nahrávanie ako pred vozidlom, tak aj za ním. Pretože nahrávanie zadného pohľadu prebieha z miesta prednej kamery, nie je tento záznam nijako nadštandardne kvalitný, svojim účelom však poslúži. Rozlíšenie prednej kamery je možné označiť za solídne, najmä s ohľadom na cenovú kategóriu, v ktorej sa kamera pohybuje.

Uhol záberu 140° zaistí dostatočný prehľad o situácii pred automobilom. Kameru môžeme odporučiť všetkým užívateľom, ktorí nechcú na predné sklo inštalovať ďalší rušivý prvok a radšej využijú variant náhrady existujúceho spätného zrkadla.

100 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Cel-Tec M6s Dual Touch | Hodnotenie: 81,1 %
Jakub Gulec
Jakub je technickým expertom našej redakcie. Okrem kamier do auta sa venuje aj videokamerám a fotoaparátom, záznamovej technike tak rozumie perfektne. Na tejto stránke vám napríklad vysvetlí, na aké účely slúži G-senzor. Okrem autokamier nájdete jeho recenzie napríklad pri mobiloch či televízoroch, ale aj pri celom rade ďalšej elektroniky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Cel-Tec M6s Dual Touch

Cel-Tec M6s Dual Touch

100 € Orientačná cena