Menu

Recenzia a porovnanie Eltrinex LS500 GPS

90,7 % Celkové hodnotenie

Vysoká fps v kategorii Kamery do auta

Klady

  • Medzi funkciami nič nechýba
  • Vyššie rozlíšenie
  • Vysoká snímková frekvencia

Zápory

  • Skreslenie z veľkého uhla záberu
  • Chýba WiFi
  • Pomalé GPS
190 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Kamera do auta Eltrinex LS500 GPS patrí do vyššej cenovej kategórie, preto je u nej možné už dopredu očakávať vedľa základu aj mnohé iné vybavenie. Či tento predpoklad bude opodstatnený zistíme neskôr, najskôr sa predsa len hodí uviesť pár základných parametrov. Táto kamera do auta je nadpriemerne veľká, na šírku má 9 cm, na výšku potom 5,2 cm. Ostatné kamery z porovnania ale mali vo výsledku veľmi podobné hodnoty, len boli napríklad vyššie ako širšie atp. Túto veľkosť je možné pripísať veľkému displeju, ktorý má veľkosť 2,7 palcov. Čo sa týka videa, ktoré bude kamerou zhotovené, je možné ho vo finále prehrať v kvalite 2 304 x 1 296 pixelov.

To zodpovedá nadštandardným hodnotám, preto by ste nemali mať problém ani so zisťovaním detailov z prípadnej zaznamenanej nehody. Toto video bude zhotovené v uhle záberu 170°, čo je tiež nadpriemer. Tu treba upozorniť na to, že aj napriek schopnosti snímať aj širšie okolie automobilu (vrátane chodníka, dopravného značenia atp.) môže už pri 150° dochádzať k tzv. rybiemu oku. Čím väčší uhol obrazu, tým to môže byť teda skôr na škodu. Čím väčší efekt rybieho oka totiž nastáva, tým viac môže poklesnúť aj kvalita výsledného videa. K videu samotnému je ešte dobré uviesť hodnotu fps, čo poukazuje na frekvenciu snímania.

Aby sa obraz nesekal a nepôsobil trhane, ako rýchlo sa prepínajúce fotky, hľadajte hodnotu aspoň 30 fps. Kamera Eltrinex LS500 GPS má hodnotu fps 60, o plynulosť sa teda rozhodne nemusíte báť. Ďalšou dôležitou súčasťou každej kamery je pamäťové médium, na ktoré sa bude video ukladať. V tomto prípade sa jedná o Micro SD, teda úplný štandard, ktorému nie je veľmi čo vyčítať. Maximálna pamäť, ktorú táto karta môže mať, je navyše 64 GB, takže na ňu bude možné nahrať aj viac ako 24 hodín v závislosti na kvalite nahrávania. Kamera má aj batériu s kapacitou 300 mAh.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Eltrinex

Typ

Klasická

Rozlíšenie videa prednej kamery (px)

2304 x 1296

Rozlíšenie videa zadnej kamery (px)

Bez zadnej kamery

Uhol záberu prednej kamery (°)

170

Uhol záberu zadnej kamery (°)

Bez zadnej kamery

Počet snímok za sekundu (FPS)

60

Optická stabilizácia

Nie

Veľkosť displeja (")

2,7

Pamäťová karta (GB)

64

Batéria

Áno

Kapacita batérie (mAh)

300

Šírka (mm)

90

Výška (mm)

52

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Ako sme už v úvodnom odseku spomenuli, podľa cenovky kamery Eltrinex LS500 GPS je možné očakávať výbavu navyše. To sa potvrdilo, v rámci funkcií a vybavenia je kamera vysoko nadštandardná. Medzi úplný základ každej kamery z nášho porovnávacieho testu patrili v čase písania tejto recenzie funkcie ako automatické zapnutie, G-senzor, mikrofón a fotoaparát. Najmä G-senzor považujeme za výhodný, po zaznamenanej nehode alebo náraze totiž kamera video uzamkne, čím sa zamedzí jeho prípadnému náhodnému zmazaniu.

Medzi menej obvyklé funkcie, ktoré u hodnotených kamier nájdete, ale Eltrinex LS500 GPS ich má, patrí potom detekcia pohybu, detekcia radarov v základe, detekcia jazdných pruhov a GPS modul v základe. Všetky funkcie sú legálne, vrátane detekcie radarov. K výbave navyše patrí aj magnetický držiak. Pokiaľ by vás zaujímali podrobnosti o spomínaných funkciách, všetky sme podrobne vysvetlili v našom manuáli, kde radíme, ako všeobecne vybrať kameru do auta, aby sa vyplatila.

Parameter Tento produkt
WiFi

Nie

GPS

Áno

Automatické zapnutie

Áno

Detekcia pohybu

Áno

G-senzor

Áno

Magnetický držiak

Áno

Mikrofón

Áno

Fotoaparát

Áno

Detekcia radarov

Áno

Detekcia jazdných pruhov

Áno

Hodnotenie ďalších užívateľov

Či už sa jedná o recenzie dlhodobých či krátkodobých užívateľov, mnoho z nich si pochvaľuje dizajn a jednoduché ovládanie. Užívateľsky prívetivý systém kamery je v domácom jazyku. Podľa užívateľov sníma kamera ostrý kvalitný obraz aj za zhoršených viditeľných podmienok. Či už teda bude slnko, hmla alebo noc, môžete sa spoľahnúť, že kamera bude nahrávať dianie okolo vás. V pomere ceny k výkonu je kamera hodnotená nadštandardne.

Naše hodnotenie a záver

Eltrinex LS500 GPS je kamera, ktorá poteší aj najnáročnejších užívateľov. Je tiež skvelým darčekom, bude vyhovovať všetkým. Má množstvo funkcií, ktoré patria k nadštandardu, napríklad detekciu radarov, GPS modul alebo detekciu pohybu. Má navyše magnetický držiak. Ani v základných parametroch kamera nezaostáva, výsledné video je možné prehrať vo veľmi vysokom rozlíšení, bude úplne plynulé vďaka vysokej frekvencii snímania a vďaka možnosti veľkokapacitnej pamäťovej karty je na kameru možné nahrať aj viac ako 24 hodín. Ak hľadáte lacnejší, ale podobne vybavený variant, pozrite sa na model TrueCam A7s.

190 € Orientačná cena
Autor: Tereza Peterková | Dátum: | Produkt: Eltrinex LS500 GPS | Hodnotenie: 90,7 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, ktorá rada skúma veci do hĺbky a danú tému si detailne preštuduje. Vďaka tomu vám ľahko poradí, na čo sa zamerať pri výbere kamery do auta, aké funkcie by ste nemali vynechať a aké je najlepšie upevnenie kamery. Okrem autokamier sa u nás venuje témam, ako sú klasické vysávače, žehličky či cyklotrenažéry.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Eltrinex LS500 GPS

Eltrinex LS500 GPS

190 € Orientačná cena