Menu

Recenzia a porovnanie Lamax C3

70,3 % Celkové hodnotenie

Základný model v kategorii Kamery do auta

Klady

  • Disponuje displejom
  • Veľké tlačidlá
  • Dobrá šírka záberu

Zápory

  • Nízka kvalita záznamu
  • Nemá GPS a WiFi
  • Neintuitívne ovládanie
40 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

LAMAX C3 je kamera do auta, ktorá je z hľadiska ceny zaradená do najnižšej cenovej kategórie. S ohľadom na veľmi nízke obstarávacie náklady je možné považovať rozlíšenie 1 920 x 1 080 pixelov aj ideálny uhol záberu 140° za nadštandardné. Pri snímkovej frekvencii sa má vec tak, že 30 fps je základná frekvencia, pri ktorej bude video už dostatočne plynulé. Vyššia hodnota fps znamená plynulejší záznam.

Do kamery sa vkladá pamäťová karta, na ňu môžete nahrať až 32 GB. Pokiaľ túžite po nahrávaní aj celého dňa za volantom, stačiť to nebude, väčšine používateľov ale nejde o to, aby na karte mali veľmi dlhý záznam. Kamera nemá plnohodnotnú batériu, počítajte s tým, že ju bude nutné mať zapojenú v napájaní.

S rozmermi 3 cm na výšku a 7 cm na šírku ide pomerne o drobné zariadenie. Veľkosť displeja na kamere je preto 2,4″, čo rozhodne nie je chyba. Videá si aj tak budete zrejme púšťať na počítači alebo televízore.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Lamax

Typ

Klasická

Rozlíšenie videa prednej kamery (px)

1920 x 1080

Rozlíšenie videa zadnej kamery (px)

Bez zadnej kamery

Uhol záberu prednej kamery (°)

140

Uhol záberu zadnej kamery (°)

Bez zadnej kamery

Počet snímok za sekundu (FPS)

30

Optická stabilizácia

Nie

Veľkosť displeja (")

2,4

Pamäťová karta (GB)

32

Batéria

Nie

Šírka (mm)

70

Výška (mm)

30

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Od najnižšej cenovej kategórie nemožno čakať príliš veľa funkcií, dostupné by však mali byť všetky štandardné. LAMAX C3 má funkciu automatického zapnutia, mikrofón, fotoaparát a spoľahnúť sa môžete aj na G-senzor. Keď sa totiž stane nehoda, kamera záznam vie uzamknúť, aby sa len tak nezmazal. Z toho, čo môžu mať kamery navyše, je možné vybrať len detektor pohybu, ktorý postráži vaše zaparkované auto pred nenechavými rukami alebo vodičmi, ktorí radi svojim autom ťuknú iných a odjazdia preč.

Z toho, čo by ste mohli u iných, drahších kamier nájsť, potom ešte vyberieme GPS modul, detektor radarov a detektor jazdných pruhov. Zvážte sami, čo je pre vás dôležité.

Parameter Tento produkt
WiFi

Nie

GPS

Nie

Automatické zapnutie

Áno

Detekcia pohybu

Áno

G-senzor

Áno

Magnetický držiak

Nie

Mikrofón

Áno

Fotoaparát

Áno

Detekcia radarov

Nie

Detekcia jazdných pruhov

Nie

Hodnotenie ďalších užívateľov

Dlhodobí aj krátkodobí užívatelia vítajú veľkosť kamery, ktorá je nenápadná a je tak akurát, aby sa kryla s vnútorným spätným zrkadlom. Na svoju cenu kamera vraj sníma kvalitne, používatelia vítajú aj kvalitné videá urobené za šera či v noci. Všetko je v domácom jazyku, kamera sa ľahko nastavuje aj obsluhuje. Medzi negatívami sa objavil napríklad problém so zacvaknutím pamäťovej karty, to ale považujeme za ojedinelý prípad, občas sa na trhu bohužiaľ môže vyskytnúť chybný kus.

Naše hodnotenie a záver

LAMAX C3 je kamera do auta s ideálnym uhlom záberu, ktorý dovolí zachytiť dianie na ceste aj okolo nej a pritom nevznikne tzv. rybie oko. Rozlíšenie je síce zhodné s množstvom iných drahších kamier, o kvalite záznamu však rozhoduje aj snímač a objektív. V tomto prípade očakávajte skôr nižšiu kvalitu videa. Kamera je drobná, vo výhľade nebude prekážať. Má iba záložnú batériu, na prevádzku kamery je potrebné mať ju zapojenú v napájaní.

V rámci funkcií je na tom na svoju cenu kamera od výrobcu LAMAX dobre, má všetky štandardné funkcie, takže napríklad rozpozná, keď sa stane nehoda a vytvorený záznam uzamkne, aby sa nepremazal, pokiaľ ho nebudete mať šancu stiahnuť. Má aj niečo navyše, a to detektor pohybu. Ak chcete kameru do auta najskôr vyskúšať, než zainvestujete do takej, ktorá má napríklad aj detektor radarov, ide o výhodný kúsok, aj keď v porovnaní máme samozrejme aj lacnejšie, ktoré „na skúšku“ postačia. Pokiaľ túžite po lepšej kvalite videí, napríklad čo sa plynulosti alebo rozlíšenia týka, máme pre vás v ponuke zrecenzovanú kameru TrueCam A7s.

40 € Orientačná cena
Autor: Tereza Peterková | Dátum: | Produkt: Lamax C3 | Hodnotenie: 70,3 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, ktorá rada skúma veci do hĺbky a danú tému si detailne preštuduje. Vďaka tomu vám ľahko poradí, na čo sa zamerať pri výbere kamery do auta, aké funkcie by ste nemali vynechať a aké je najlepšie upevnenie kamery. Okrem autokamier sa u nás venuje témam, ako sú klasické vysávače, žehličky či cyklotrenažéry.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Lamax C3

Lamax C3

40 € Orientačná cena