Menu

Recenzia a porovnanie Lamax C7

74,1 % Celkové hodnotenie

Tiež nás zaujalo v kategorii Kamery do auta

Klady

  • Vyššia maximálna snímková frekvencia
  • GPS je možné dokúpiť

Zápory

  • Chýba GPS
  • Chýba WiFi
  • Výrobca niektoré údaje neuvádza
140 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

LAMAX DRIVE C7 je autokamera strednej cenovej hladiny. Ponúka užívateľom možnosť natočiť video vo veľkom rozlíšení 1 920 x 1 080 pixelov, ktoré navyše bude plynulé vďaka snímkovej frekvencii dosahujúcej 60 fps. Uhol záberu je v tomto prípade 150°, čo je hraničná hodnota pre kvalitné zobrazenie nielen cesty, ale aj prvkov okolo, teda chodníka, chodcov, dopravného značenia atp.

Výsledok natáčania si navyše môžete prehrať priamo na mieste prípadnej nehody na displeji veľkom 2,4″. Displej nakoniec nie je to hlavné, podľa čoho by ste mali kameru vyberať, väčšinou sa výsledné videá aj tak analyzujú na väčších monitoroch, takže 2,4″ úplne stačí.

Do kamery je možné vložiť pamäťové médium, na ktoré sa budú ukladať všetky videá. V tomto prípade ide konkrétne o kartu Micro SDHC, ktorej maximálna kapacita môže dosahovať 32 GB. To je dostatok priestoru pre materiál dlhý aj 14 hodín, záleží na kvalite natáčania, ktorú si zvolíte (Full HD záznam zaberie viac miesta, než HD).

Parameter Tento produkt
Výrobca

Lamax

Typ

Klasická

Rozlíšenie videa prednej kamery (px)

1920 x 1080

Rozlíšenie videa zadnej kamery (px)

Bez zadnej kamery

Uhol záberu prednej kamery (°)

150

Uhol záberu zadnej kamery (°)

Bez zadnej kamery

Počet snímok za sekundu (FPS)

60

Veľkosť displeja (")

2,4

Pamäťová karta (GB)

32

Batéria

Áno

Šírka (mm)

62,2

Výška (mm)

51,2

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Pri kamere je popri základných parametroch potrebné sledovať aj ďalšie prvky, ktorými sú funkcie, prípadne ďalšie vybavenie. Medzi funkcie, ktoré považujeme na základe nášho porovnávacieho testu za štandard, patrí automatické zapnutie, G-senzor, mikrofón a fotoaparát. Pre upresnenie spomenieme, že G-senzor je schopnosť kamery uzamknúť natočený materiál v prípade nehody. O dôležitý dôkazný materiál teda neprídete a tak ľahko ho nezmažete. LAMAX C7 má ako G-senzor, tak spomínané štandardné funkcie.

V ďalšej výbave tejto kamery nájdete napríklad funkciu detekcie pohybu, ktorá stráži zaparkované auto a začne natáčať pri veľmi tesnej blízkosti osôb pri aute. To je všetko, čo kamera ponúka. Nemá v základe GPS modul ani detektor radarov či detektor jazdných pruhov. Tieto funkcie ale nepatrili k tým, ktoré by sa pri našich kamerách objavovali práve často. Patria skôr ku kamerám vyššej cenovej kategórie. Avšak niektorí používatelia by ich mohli považovať za dôležité, pozor teda na to.

Parameter Tento produkt
WiFi

Nie

GPS

Nie

Automatické zapnutie

Áno

Detekcia pohybu

Áno

G-senzor

Áno

Magnetický držiak

Nie

Mikrofón

Áno

Fotoaparát

Áno

Detekcia radarov

Nie

Detekcia jazdných pruhov

Nie

Hodnotenie ďalších užívateľov

Užívatelia, ktorí majú s kamerou do auta LAMAX DRIVE C7 skúsenosť, či už dlhodobú alebo krátkodobú, potvrdzujú, že kamera zachytí dostatočne veľký priestor nielen pred autom, ale aj okolo neho. Výsledné videá sú kvalitné. Pre niektorých je prínosom aj dokúpiteľný GPS modul, ktorý nie je v základe. Čím kamera mnohých užívateľov sklamala, je veľmi stručný návod, ktorý používateľom s minimom skúseností s technikou nepomôže pri nastavovaní, hoci by malo byť podľa ohlasov vcelku ľahké.

Naše hodnotenie a záver

LAMAX C7 uspokojí užívateľov, ktorí hľadajú za slušné peniaze kameru, ktorá bude zachytávať ich cestu autom. Ide o bezpečnostný prvok, ktorý môže slúžiť ako dôkazný materiál. Táto kamera je navyše dobrá v tom, že zachytí kvalitný záznam aj za zhoršených viditeľných podmienok, je teda jedno, že často cestujete v noci či za dažďa a hmly.

Výsledné videá majú veľké rozlíšenie na skúmanie detailov. Nemá toho veľa navyše, aj keď napríklad GPS modul je možné dokúpiť. Pre nenáročných používateľov ide o dobrý produkt, je možné ho venovať ako darček. Pokiaľ chcete najskôr skúsiť, či by vám kamera vyhovovala, určite ide o dobrý kúsok na skúšku, než zainvestujete viac peňazí do modelu, ktorý napríklad oznámi, akonáhle sa niekedy vyskytne radar. Takou kamerou je napríklad Eltrinex LS500 GPS.

140 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Lamax C7 | Hodnotenie: 74,1 %
Jakub Gulec
Technický redaktor
Jakub je technickým expertom našej redakcie. Okrem kamier do auta sa venuje aj videokamerám a fotoaparátom, záznamovej technike tak rozumie perfektne. Na tejto stránke vám napríklad vysvetlí, na aké účely slúži G-senzor. Okrem autokamier nájdete jeho recenzie napríklad pri mobiloch či televízoroch, ale aj pri celom rade ďalšej elektroniky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Lamax C7

Lamax C7

140 € Orientačná cena