Menu

Recenzia a porovnanie LAMAX C9

81,5 % Celkové hodnotenie

S detektciou radarov v kategorii Kamery do auta

Klady

  • Detekcia radarov
  • Dobrý uhol záberu
  • Vysoké rozlíšenie, respektíve lepší pomer strán

Zápory

  • Nižšia snímková frekvencia
  • Chýba WiFi
  • Kamera má trochu väčšie rozmery
105 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

LAMAX C9 je produktom vyššieho radu modelov autokamier spoločnosti LAMAX. Ponúka veľmi vysoké rozlíšenie v kombinácii s optimálnym uhlom záberu, ako aj niektoré z možných funkcií. Ich množstvo je však pomerne obmedzené. Svoje využitie nájde tento model u užívateľov, ktorí sa sústredia skôr na samotný záznam, než na dostupné funkcie. V danej cenovej hladine patrí tento model medzi veľmi zaujímavé.

Rozlíšenie 2 560 x 1 080 považujeme za úplne nadštandardné s ohľadom na cenu. Čo už príliš neprekvapí, je snímková frekvencia. Tá dosahuje pri maximálnom rozlíšení 30 snímok za sekundu, pokiaľ rozlíšenie znížite na HD, potom dostanete snímok až 60. Uhol záberu 150° zaistí dostatočný výhľad na chodník aj dopravné značenie sprevádzajúce cestu či na okolité jazdné pruhy. V podstate sa dá povedať, že kamere nič z diania pred vozidlom neunikne. Svetelnosť výrobca neuvádza, nebude sa teda pravdepodobne jednať o nijako nadštandardnú hodnotu.

Optická stabilizácia tento model nedopĺňa, to však pri moderných automobiloch a na ceste bez dier vadiť nebude. Ovládanie umožňujú tlačidlá na tele kamery. Tie sú vzhľadom na trochu väčšie rozmery zariadenia pomerne veľké a ergonomicky rozmiestnené. Náhľad obrazu umožňuje displej s uhlopriečkou 2,7 palcov. Úložisko môže tvoriť pamäťová karta s priestorom až 64 GB. Podobne ako u ostatných autokamier, ani v tomto prípade nie je súčasťou balenia. Batéria je skôr do počtu a umožní iba veľmi krátky videozáznam.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Lamax

Typ

Klasická

Rozlíšenie videa prednej kamery (px)

2560 x 1080

Rozlíšenie videa zadnej kamery (px)

Bez zadnej kamery

Uhol záberu prednej kamery (°)

150

Uhol záberu zadnej kamery (°)

Bez zadnej kamery

Počet snímok za sekundu (FPS)

30

Optická stabilizácia

Nie

Veľkosť displeja (")

2,7

Pamäťová karta (GB)

64

Batéria

Áno

Kapacita batérie (mAh)

150

Hodnotenie funkcií a vybavenia

V základe kamery chýba modul WiFi, ktorý by umožnil prezeranie záznamov na smartfóne. GPS modul však výrobca do kamery osadil. V tomto prípade sa modul nestará iba o záznam polohy automobilu, ale aj o detekciu radarov. Obavy z využitia tejto funkcie mať nemusíte, nejedná sa o nič, čo by bolo akokoľvek v rozpore so zákonom.

Recenzovanému modelu nechýba automatické zapnutie, rovnako ako detekcia pohybu na parkovisku. G-senzor zaistí uzamknutie záznamu proti automatickému prepísaniu pri nehode. Nechýba tiež integrovaný mikrofón. Detekciu jazdných pruhov je možné považovať za zaujímavý doplnok, ktorý vám môže pomôcť v prípade mikrospánku. Nikdy sa však na detekciu vybočenia nespoliehajte, upozornenie nemusí vždy fungovať.

Parameter Tento produkt
WiFi

Nie

GPS

Áno

Automatické zapnutie

Áno

Detekcia pohybu

Áno

G-senzor

Áno

Magnetický držiak

Nie

Mikrofón

Áno

Fotoaparát

Nie

Detekcia radarov

Áno

Detekcia jazdných pruhov

Áno

Hodnotenie ďalších užívateľov

Užívateľské hodnotenia tohto modelu je možné považovať za nadštandardné, negatívnych hodnotení je naozaj minimum. Užívatelia za klady označujú najmä široký uhol záberu, vysoké rozlíšenie, ale aj prekvapivo kvalitné video pri jazde v noci. To je jedna zo skutočností, ktoré typicky z parametrov nevyčítate, pretože výrobcovia často nie všetky hodnoty uvádzajú.

Medzi negatívnymi vlastnosťami, ktoré používatelia spomínajú toho moc na nájdenie nie je. Ak pominieme výhrady vzhľadom na farbu zariadenia, zostane nám snáď iba nutnosť aktualizácie databázy radarov cez počítač (čo však platí pre väčšinu autokamier) a uchytenie, z ktorého sa kamera horšie vyťahuje.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

V porovnaní s inými produktmi v kategórii disponuje model LAMAX C9 vysokým rozlíšením, respektíve lepším pomerom strán videa. Video tak nie je natoľko deformované, ako pri iných kamerách. Uhol záberu zachytí všetko potrebné, vrátane diania na chodníku a v blízkych jazdných pruhoch. Detekciu radarov je možné považovať za nadštandardnú funkciu. Pomôcť môže tiež detekcia jazdných pruhov.

Medzi negatíva, ktorými však tento model nijako zvlášť nevybočuje z konkurenčných modelov, môžeme zaradiť nižšiu snímkovú frekvenciu. Zariadeniu chýba modul WiFi, záznam si tak prezriete iba na displeji kamery, alebo po pripojení k počítaču. Rozmery kamery sú trochu väčšie, čo je však efekt, ktorý sprevádza väčší displej.

Naše hodnotenie a záver

Kamera LAMAX C9 patrí medzi kvalitne prevedené a dobre fungujúce modely, ktoré si poradia aj s jazdou v noci. Určená je pre náročnejších užívateľov, ktorí ocenia funkcie, ako je detekcia radarov či jazdných pruhov. Uhol záberu 150° patrí medzi uhly úplne vyhovujúce, vďaka širšiemu pomeru strán nie je záznam videa príliš deformovaný. Na druhú stranu kamere chýba modul WiFi, ktorý by umožnil jej nastavenie a prezeranie záznamov prostredníctvom smartfónu. Aktualizáciu mapy radarov je potrebné vykonávať po pripojení k počítaču.

105 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: LAMAX C9 | Hodnotenie: 81,5 %
Jakub Gulec
Jakub je technickým expertom našej redakcie. Okrem kamier do auta sa venuje aj videokamerám a fotoaparátom, záznamovej technike tak rozumie perfektne. Na tejto stránke vám napríklad vysvetlí, na aké účely slúži G-senzor. Okrem autokamier nájdete jeho recenzie napríklad pri mobiloch či televízoroch, ale aj pri celom rade ďalšej elektroniky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia LAMAX C9

LAMAX C9

105 € Orientačná cena