Menu

Recenzia a porovnanie Mio MiVue 792 WiFi Pro

86,5 % Celkové hodnotenie

Najlepší produkt v kategorii Kamery do auta

Klady

  • Vysoká snímková frekvencia 60 fps
  • Optimálny uhol záberu 140°
  • Medzi funkciami nič chýba

Zápory

  • Menšia výdrž batérie
  • Menšie tlačidlá
  • Kamera si veľmi dobre nerozumie s OS Linux
115 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Mio MiVue 792 WiFi Pro patrí medzi plne vybavené kamery do auta s pomerne nízkou cenovkou. Vzhľadom na kombináciu vysokej kvality záznamu so širokým spektrom dostupných funkcií sa jedná o variant skutočne zaujímavý. V danej cenovej hladine patrí klasické prevedenie s iba čelným pohľadom medzi prevedenie úplne bežné. Inštaláciu na čelné sklo zaistí prísavka. Kameru umiestnite tak, aby vám akokoľvek nebránila vo výhľade z vozidla.

Rozlíšenie záznamu tohto modelu dosahuje maximálne 1920 x 1080 pixelov, čo možno považovať za rozlíšenie optimálne. Najväčším benefitom tohto modelu je potom schopnosť záznamu až 60 snímok za sekundu pri takto vysokom rozlíšení. Táto možnosť nebýva u autokamier ani zďaleka bežná. Záznam s takouto snímkovou frekvenciou bude výrazne plynulejší. Clonové číslo f/1,8 definuje, že si kamera povedie pomerne obstojne aj vo večerných hodinách. Uhol záberu 140° sa radí medzi úplne optimálny.

Kamera nedisponuje optickou stabilizáciou, je tak vhodná skôr do dopravných prostriedkov, ktoré nemožno označiť za „kostitriasy“. Kameru môžete ovládať prostredníctvom tlačidiel a displeja s uhlopriečkou 2,7 palcov. Ten sa radí v kategórii medzi väčšie. Úložisko môže tvoriť pamäťová karta s až 128 GB. Integrovaná batéria s kapacitou 240 mAh slúži skôr ako záložný zdroj energie pre prípad natáčania miesta nehody.

Parameter Tento produkt
Výrobca

MiO

Typ

Klasická

Rozlíšenie videa prednej kamery (px)

1920 x 1080

Rozlíšenie videa zadnej kamery (px)

Bez zadnej kamery

Uhol záberu prednej kamery (°)

140

Uhol záberu zadnej kamery (°)

Bez zadnej kamery

Svetelnosť objektívu (f/xx)

1,8

Počet snímok za sekundu (FPS)

60

Optická stabilizácia

Nie

Veľkosť displeja (")

2,7

Pamäťová karta (GB)

128

Batéria

Áno

Kapacita batérie (mAh)

240

Šírka (mm)

90

Výška (mm)

49

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Vo funkčnom vybavení modelu Mio MiVue 792 WiFi Pro vám nebude chýbať nič. Modul WiFi umožní ľahké prezeranie záznamov z mobilu, GPS potom zaznamenáva pozíciu zariadenia do záznamu. Druhým významom modulu GPS je tiež možnosť využitia funkcie detekcie radarov. Ak je kamera napojená na napájanie, automaticky sa pri naštartovaní zapne a začne nahrávať.

G-senzor pomôže zaznamenať smer a rýchlosť nárazu pri havárii, detekcia jazdných pruhov vás zase včas upozorní na vybočenie, príliš na ňu však vo vlastnom záujme nespoliehajte a dôverujte pri riadení skôr svojim očiam, než kamere. Nechýba tiež integrovaný mikrofón na záznam zvukov v okolí kamery.

Parameter Tento produkt
WiFi

Áno

GPS

Áno

Automatické zapnutie

Áno

Detekcia pohybu

Áno

G-senzor

Áno

Magnetický držiak

Nie

Mikrofón

Áno

Fotoaparát

Áno

Detekcia radarov

Áno

Detekcia jazdných pruhov

Áno

Hodnotenie ďalších užívateľov

Kamera dostala od užívateľov veľké množstvo kladných hodnotení. Tí najprv spomínajú solídnu kvalitu záznamu, a to aj v noci, výborný pomer ceny a výkonu, ale aj praktickú detekciu radarov. Upozorňujeme, že táto funkcia nie je v rozpore so zákonom, môžete ju tak bezpečne využívať.

Medzi negatívami sa objavuje snáď len to, že sú tlačidlá na kamere trochu menšie a po hmate sa tak zariadenie horšie ovláda. Do drobných ťažkostí sa dostanete, ak máte na počítači iba OS Linux. Ten s kamerou pracovať veľmi dobre nevie, to však platí pre väčšinu autokamier. Negatívne je hodnotená aj výdrž batérie, toto však prikladáme skôr neporozumeniu inštalácii produktu. Všetky autokamery sú konštruované tak, aby boli kontinuálne pripojené do napájania.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Ak sa v problematike vyznáte, alebo ste si prečítali náš článok Ako vybrať autokameru, na prvý pohľad si všimnete, ako optimálnymi parametrami kamera disponuje. Uhol záberu zaznamená všetko, čo je potrebné, bez nadmerného skreslenia. Frekvencia 60 snímok za sekundu zaistí skutočne plynulý záznam a vybavenie funkciami je možné označiť za nadštandardné.

Tieto benefity sprevádzajú skôr menšie negatíva, a to napríklad krátka výdrž batérie. Zariadenie je možné na batérii prevádzkovať okolo 10 minút. Tlačidlá na kamere majú menšie rozmery, ovládanie za jazdy tak nie je optimálne. Ďalšie dôležitejšie negatíva sme na kamere nenašli, čo potvrdzujú napokon aj užívateľské recenzie, ktoré sú napospol výrazne kladné.

Naše hodnotenie a záver

Kamera Mio MiVue 792 WiFi Pro je vhodná pre všetkých užívateľov, ktorí požadujú kvalitný záznam a pokročilé funkcie za až prekvapivo prijateľnú cenu. Uhol záberu 140° v kombinácii s FullHD rozlíšením pri 60 snímkach za sekundu poskytne naozaj kvalitný záznam. Čo trochu chýba, je optická stabilizácia, pokiaľ však nepôjdete vyložene po „tankodrome“, záber bude aj tak stabilný. Ako u všetkých autokamier platí, že by ste zariadenie mali prevádzkovať stabilne zapojené do zdroja energie.

115 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Mio MiVue 792 WiFi Pro | Hodnotenie: 86,5 %
Jakub Gulec
Jakub je technickým expertom našej redakcie. Okrem kamier do auta sa venuje aj videokamerám a fotoaparátom, záznamovej technike tak rozumie perfektne. Na tejto stránke vám napríklad vysvetlí, na aké účely slúži G-senzor. Okrem autokamier nájdete jeho recenzie napríklad pri mobiloch či televízoroch, ale aj pri celom rade ďalšej elektroniky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Mio MiVue 792 WiFi Pro

Mio MiVue 792 WiFi Pro

115 € Orientačná cena