Menu

Recenzia a porovnanie MIO MiVue C330

73,2 % Celkové hodnotenie

v kategorii Kamery do auta

Klady

  • Detektor radarov
  • Solídna kvalita záznamu
  • Solídny uhol záberu

Zápory

  • Niektoré funkcie chýbajú
  • Chýba WiFi
85 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

MIO MiVue C330 je kamera do auta s ideálnym uhlom záberu, 130° dovolí zachytiť nielen vozovku pred vozidlom, ale aj chodníky a dopravné značenie, ktoré môžu pri rôznych nehodách tiež hrať veľkú rolu. Rozlíšenie 1 920 x 1 080 pixelov je dostatočné. Frekvencia 30 fps tiež nie je na zahodenie, ide o základnú hodnotu pre plynulé video.

Kamera má ako typ pamäťovej karty úplne bežnú Micro SD kartu. Nie tak bežná je ale jej maximálna kapacita. S touto kamerou môžete nahrať záznam na 128 GB, čo znamená, že nahrávať môžete pokojne aj dva dni, záleží na vami zvolenej kvalite (HD alebo Full HD). Kamera nemá batériu, počítajte s tým, že bude nutné zapojenie do napájania z vozidla.

Zariadenie by malo byť celkom malé, nemalo by príliš prekážať vo výhľade. To je možné posúdiť podľa rozmerov, 6,2 cm na šírku a 5,1 cm na výšku navyše dovoľuje, aby mala kamera malý, iba základný displej o 2″. To úplne stačí na manipuláciu s kamerou. Záznamy sa priamo na kamere neodporúčajú púšťať, na sledovanie detailov je lepšie pustiť ho v plnom rozlíšení na počítači alebo televízore.

Parameter Tento produkt
Výrobca

MiO

Typ

Klasická

Rozlíšenie videa prednej kamery (px)

1920 x 1080

Rozlíšenie videa zadnej kamery (px)

Bez zadnej kamery

Uhol záberu prednej kamery (°)

130

Uhol záberu zadnej kamery (°)

Bez zadnej kamery

Svetelnosť objektívu (f/xx)

2,0

Počet snímok za sekundu (FPS)

30

Optická stabilizácia

Nie

Veľkosť displeja (")

2,0

Pamäťová karta (GB)

128

Batéria

Nie

Šírka (mm)

62,2

Výška (mm)

51,2

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Kamera MIO MiVue C330 v rade funkcií vo svojej základnej výbave prekvapuje. Popri tých štandardných, ktoré mali všetky recenzované kamery (automatické zapnutie, mikrofón, fotoaparát a G-senzor), má táto navyše aj GPS a podporuje detektor radarov.

Na svoju cenovú kategóriu ide pomerne o nadštandard. Kamera už ale nemá detektor pohybu ani detektor jazdných pruhov. Zvážte sami, čomu dávate prednosť. Podrobný popis spomínaných funkcií nájdete v našom manuáli ako vybrať kameru do auta.

Parameter Tento produkt
WiFi

Nie

GPS

Áno

Automatické zapnutie

Áno

Detekcia pohybu

Nie

G-senzor

Áno

Magnetický držiak

Nie

Mikrofón

Áno

Fotoaparát

Áno

Detekcia radarov

Áno

Detekcia jazdných pruhov

Nie

Naše hodnotenie a záver

Pri kamere MIO MiVue C330 nás prekvapili funkcie. GPS modul a detektor radarov má okrem tohto modelu len pár zariadení, ktoré stoja nad 160 €. Preto vzhľadom na cenu je prekvapivé, že nimi disponuje. Avšak, vedľa tohto nadštandardu sa dočkáte úplne štandardných funkcií, ktoré ale nie sú vôbec zlé.

Kamera má ideálny uhol záberu, dostatočne veľké rozlíšenie a plynulosť videa je základná. Mikrofón, fotoaparát, G-senzor a automatické zapínanie považujeme tak či tak za štandard (z výsledkov nášho porovnávacieho testu). Pokiaľ chcete vyskúšať kameru, ktorá nestojí veľké peniaze, a pritom má detektor radarov, čo je pre mnohých užívateľov lákavé a zaujímavé, MIO MiVue C330 odporúčame.

85 € Orientačná cena
Autor: Tereza Peterková | Dátum: | Produkt: MIO MiVue C330 | Hodnotenie: 73,2 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, ktorá rada skúma veci do hĺbky a danú tému si detailne preštuduje. Vďaka tomu vám ľahko poradí, na čo sa zamerať pri výbere kamery do auta, aké funkcie by ste nemali vynechať a aké je najlepšie upevnenie kamery. Okrem autokamier sa u nás venuje témam, ako sú klasické vysávače, žehličky či cyklotrenažéry.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia MIO MiVue C330

MIO MiVue C330

85 € Orientačná cena