Menu

Recenzia a porovnanie MIO MiVue C430

73,9 % Celkové hodnotenie

So stabilizáciou v kategorii Kamery do auta

Klady

  • Detektor radarov
  • Dobrá kvalita obrazu
  • Má optickú stabilizáciu

Zápory

  • Nemá detekciu pohybu
  • Chýba WiFi
  • Menší uhol záberu
70 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

MIO MiVue C430 je kamera do auta, ktorá patrí skôr do nižšej cenovej kategórie. Pripevňuje sa do prednej časti vozidla a monitoruje priestor pred autom. Uhol záberu dosahuje 135°, čo je v našom porovnaní skôr nižšia hodnota, stále to ale znamená, že okrem vozovky pred autom zachytí aj blízke okolité dianie. Na snímke bude vidieť aj dopravné značenie a chodníky. Rozlíšenie 1 920 x 1 080 pixelov by sme mohli označiť za dostačujúce, niektoré drahšie prístroje však ponúknu ešte vyššiu kvalitu. To isté platí aj o frekvencii snímania, táto kamera vytvorí 30 snímok za sekundu, čo nie je nič, čo by si zaslúžilo pochvalu, ale pre potreby prehrania udalostí to stačí.

Do kamery sa dáva Micro SD karta, teda najčastejšie používaný typ u podobných zariadení. Oproti ostatným však ponúkne veľkú maximálnu kapacitu 128 GB. S takou pamäťou si vystačíte na záznam napríklad aj z dvoch celých dní, záleží na zvolenej kvalite. Rozmerovo sa radí skôr k tým menším kamerám, nezaberie veľa miesta a nebude vám zavadzať vo výhľade. Na druhú stranu to znamená menší displej, v tomto prípade má konkrétne rozmer 2 palce. Stačí to na manipuláciu a nastavenie, prehrávanie videa a skúmanie detailov už ale radšej nechajte na inom zariadení.

Parameter Tento produkt
Výrobca

MiO

Typ

Klasická

Rozlíšenie videa prednej kamery (px)

1920 x 1080

Rozlíšenie videa zadnej kamery (px)

Bez zadnej kamery

Uhol záberu prednej kamery (°)

135

Uhol záberu zadnej kamery (°)

Bez zadnej kamery

Svetelnosť objektívu (f/xx)

2,0

Počet snímok za sekundu (FPS)

30

Optická stabilizácia

Áno

Veľkosť displeja (")

2,0

Pamäťová karta (GB)

128

Batéria

Áno

Kapacita batérie (mAh)

240

Šírka (mm)

59

Výška (mm)

60

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Prekvapilo nás, že aj napriek pomerne nízkej obstarávacej cene, ponúkne kamera MIO MiVue C430 rad pokročilejších funkcií. Má napríklad GPS a podporuje detektor rýchlostných radarov, čo nie je u lacnejších kamier príliš obvyklé. Naopak jej ale chýba detekcia pohybu, vďaka ktorej by sa dokázala pri nečinnosti v zaparkovanom aute sama zapnúť, pokiaľ by zaznamenala okolitý pohyb. Okrem toho má samozrejme množstvo základných funkcií, ktoré nájdete pri takmer všetkých ostatných modeloch. Máme tým na mysli napríklad G-senzor, automatické zapnutie, mikrofón a fotoaparát.

Parameter Tento produkt
WiFi

Nie

GPS

Áno

Automatické zapnutie

Áno

Detekcia pohybu

Nie

G-senzor

Áno

Magnetický držiak

Nie

Mikrofón

Áno

Fotoaparát

Áno

Detekcia radarov

Áno

Detekcia jazdných pruhov

Nie

Hodnotenie odborníkov a ostatných užívateľov

Na kameru do auta MIO MiVue C430 sa objavujú takmer výlučne kladné recenzie. Užívatelia si chvália jednoduchosť nastavenia aj celkovú kvalitu prevedenia. Obraz hodnotia ako slušný a spomínajú, že možno na zachytenom videu spoľahlivo rozpoznať okolité ŠPZ áut, čo môže byť pri prípadnom dokazovaní alebo pátraní veľká výhoda. Kvalitu obrazu si môžete prezrieť aj na nasledujúcom videu.

Hlavné klady a zápory

Na tejto kamere najviac oceňujeme, že aj napriek pomerne nízkej obstarávacej cene ponúkne slušné parametre. Za zmienku stojí prítomnosť optickej stabilizácie, ktorá celkovú kvalitu videa posúva o niečo vyššie a pri kamerách z podobnej cenovej kategórie ju často nenájdete. To isté platí aj o GPS a funkcii detekcie rýchlostných radarov. Na druhú stranu by niekomu mohlo vadiť, že kamera neponúka možnosť Wi-fi pripojenia, má malý displej a chýbajú jej pokročilejšie funkcie.

Porovnanie s alternatívami

Aj keď sme spomenuli, že hodnotíme obraz kamery MIO MiVue C430 ako dostačujúci, nájdete na trhu kamery s oveľa vyššou kvalitou snímania. Jednou z nich je napríklad LAMAX C9, za tú už si ale budete musieť priplatiť o niečo viac a má o niečo väčšie rozmery, takže bude viac zavadzať vo výhľade. V podobnej cenovej kategórii potom zaobstaráte kameru Navitel R1000, tá zase ponúkne väčší uhol záberu a funkciu detekcie pohybu, na druhú stranu jej ale zase chýba podpora detekcie radarov a má ešte menší displej, než spomínaná MIO MiVue C430.

Naše hodnotenie a záver

Ak zháňate spoľahlivú kameru do auta a vystačíte si so štandardnou kvalitou obrazu, potom bude MIO MiVue C430 vhodným variantom. Na čelnom skle sa vďaka malým rozmerom schová a takmer ju nezaregistrujete. Celkovo vychádza dobre v pomere ceny a výkonu. Musíte sa síce obísť bez pár pokročilejších funkcií, ale pokiaľ napríklad priamo nevyžadujete, aby vám strážila aj zaparkované auto pred vandalmi, pre monitoring jazdy si s ňou bohato vystačíte. Ak chcete zainvestovať do drahšieho a pokročilejšieho modelu rovnakej značky, potom sa pozrite na Mio MiVue M760D. Tá už má aj zadnú kameru.

70 € Orientačná cena
Autor: Tereza Peterková | Dátum: | Produkt: MIO MiVue C430 | Hodnotenie: 73,9 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, ktorá rada skúma veci do hĺbky a danú tému si detailne preštuduje. Vďaka tomu vám ľahko poradí, na čo sa zamerať pri výbere kamery do auta, aké funkcie by ste nemali vynechať a aké je najlepšie upevnenie kamery. Okrem autokamier sa u nás venuje témam, ako sú klasické vysávače, žehličky či cyklotrenažéry.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia MIO MiVue C430

MIO MiVue C430

70 € Orientačná cena