Menu

Recenzia a porovnanie Mio MiVue M760D

96,5 % Celkové hodnotenie

Variant na motorku v kategorii Kamery do auta

Klady

  • Kvalitný záznam s optickou stabilizáciou
  • Kamerový systém pre motorku
  • Inštalácia nenápadných kamier priamo na motorku

Zápory

  • Vysoká cena
  • Zložitejšia inštalácia
  • Chýba detekcia radarov
360 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Kamerový systém Mio MiVue M760D sa zaradil v našom výbere medzi špecificky vybrané zariadenia. Systém je primárne určený na využitie na motorke, čomu je prispôsobený konštrukčne aj svojou odolnosťou proti vode. Tomu zodpovedá odolnosť s kategorizáciou IP67, ale aj spôsob ovládania tohto zariadenia pomocou tlačidiel. Dvojica kamier umožní snímať ako čelný, tak aj zadný pohľad, a v prípade havárie vám zaistí dôkazný materiál vysokej kvality.

Ako sme už uviedli vyššie, jedná sa o kamerový systém, ten pozostáva z dvoch kamier. Obidve disponujú rozlíšením 1 920 x 1 080 pixelov, čo možno považovať za viac ako dostatočné. Uhol záberu 130° zaistí dostatočne široký pohľad, na zázname bude všetko, čo je potrebné. Výborných hodnôt dosahuje aj optika kamier, svetelnosť definuje výrobca clonovým číslom f/1,6. Zariadenie si povedie dobre aj vo večerných hodinách.

Za veľmi dôležitú súčasť tohto záznamového systému možno považovať optickú stabilizáciu. Každú motorku v menšej či väčšej miere totiž sprevádzajú vibrácie, ktoré by jednak pri bežnej autokamere záznam úplne znehodnotili, navyše by mohli zariadenie, ktoré nie je na motorky konštruované, ľahko poškodiť. Úložisko kamier je možné rozšíriť pamäťovou kartou až o 32 GB. Rozmery sú potom celkovo veľmi kompaktné a možnosti riadenia nijako neovplyvnia.

Parameter Tento produkt
Výrobca

MiO

Typ

Externá

Rozlíšenie videa prednej kamery (px)

1920 x 1080

Rozlíšenie videa zadnej kamery (px)

1920 x 1080

Uhol záberu prednej kamery (°)

130

Uhol záberu zadnej kamery (°)

130

Svetelnosť objektívu (f/xx)

1,6

Počet snímok za sekundu (FPS)

30

Optická stabilizácia

Áno

Veľkosť displeja (")

Bez displeja

Pamäťová karta (GB)

32

Batéria

Nie

Šírka (mm)

30

Výška (mm)

40

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Systém Mio MiVue M760D Dual disponuje GPS pre zápis polohy do videozáznamu. Nechýba automatické zapnutie, ale aj modul WiFi. Ten umožňuje sledovať videozáznamy prostredníctvom aplikácie. G-senzor rozozná rýchlosť, smer a intenzitu nárazu. Kamera dokáže zapisovať trasu na Google Maps, môžete ju tak využiť aj na sledovanie vlastnej cesty. Nechýba ani mikrofón. Záznam zvuku totiž môže tvoriť hodnotnú časť dôkazného materiálu.

Parameter Tento produkt
WiFi

Áno

GPS

Áno

Automatické zapnutie

Áno

Detekcia pohybu

Nie

G-senzor

Áno

Magnetický držiak

Nie

Mikrofón

Áno

Fotoaparát

Nie

Detekcia radarov

Nie

Detekcia jazdných pruhov

Nie

Hodnotenie ďalších užívateľov

Recenzovaná kamera disponuje výhradne kladnými hodnoteniami užívateľov. Tí oceňujú najmä možnosť natáčať predný aj zadný pohľad, vysokú kvalitu záznamu a GPS trasovanie. Medzi recenziami sa objavujú aj pochvaly smerom k možnosti inštalácie kamerového systému priamo na konštrukciu motorky. Na videu je znázornený postup inštalácie, pokiaľ nemáte v inštalácii elektrických zariadení prax, odporúčame kontaktovať svoj servis.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Kamera MiVue M760D je špecifická už len svojím prevedením. Za hlavný benefit je možné označiť jej určenie priamo pre motorky a napájanie z batérie motocykla. Kvalitu záznamu podporuje optická stabilizácia, ktorá je na motorke nutnosťou. Kamery pôsobia nenápadne, nepovažujeme za pravdepodobné, že ich niekto ukradne.

Na druhú stranu nesie toto zariadenie tiež pomerne vysokú cenovku. Napojenie na elektroinštaláciu motorky nemusí byť pre laika jednoduché, pokiaľ si nie ste inštaláciou istí, odporúčame požiadať o túto úpravu váš servis. Za hodnotnú funkciu by bolo možné považovať aj detekciu radarov, ktorú však toto zariadenie nepodporuje.

Naše hodnotenie a záver

Celkovo hodnotíme tento kamerový systém veľmi kladne. Jedná sa o optimálny variant pre vášnivých motorkárov, ktorí chcú mať k dispozícii kvalitný videozáznam ako podklad riešenia havarijných udalostí. So stabilizáciou obrazu a inštaláciou priamo do konštrukcie motorky nebudú kamery nerušenej jazde akokoľvek prekážať, ovládanie dvoma tlačidlami je navyše veľmi jednoduché.

360 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Mio MiVue M760D | Hodnotenie: 96,5 %
Jakub Gulec
Jakub je technickým expertom našej redakcie. Okrem kamier do auta sa venuje aj videokamerám a fotoaparátom, záznamovej technike tak rozumie perfektne. Na tejto stránke vám napríklad vysvetlí, na aké účely slúži G-senzor. Okrem autokamier nájdete jeho recenzie napríklad pri mobiloch či televízoroch, ale aj pri celom rade ďalšej elektroniky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Mio MiVue M760D

Mio MiVue M760D

360 € Orientačná cena