Menu

Recenzia a porovnanie Navitel R1000

75,6 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Kamery do auta

Klady

  • Dobrá vybavenosť funkciami
  • Drobné rozmery
  • Solídna kvalita videa

Zápory

  • Malý displej
  • Krátka výdrž batérie
  • Chýba detekcia radarov
80 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Navitel R1000 je kamera do auta, ktorá sa radí do strednej cenovej kategórie. Táto kamera má rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov, čo nie je najvyššie možné rozlíšenie, na druhú stranu je plne dostačujúce. Uhol záberu je 165°. Okrem samotného diania na ceste kamera zachytí aj dianie na chodníku alebo značenie okolo cesty. Frekvencia 30 fps je minimálna hodnota, ktorú by ste mali požadovať. Pri tejto frekvencii by ste mali získať plynulé video bez sekania, avšak v našom porovnaní má rad kamier aj výrazne vyššiu frekvenciu.

Do kamery je možné vložiť pamäťové médium s označením Micro SD, ide o najbežnejší typ, a jej maximálna kapacita môže byť 64 GB, čo bol v porovnaní s ostatnými modelmi ľahký nadpriemer. Kapacita batérie 180 mAh je na druhú stranu ľahko podpriemerná. Avšak niekoľko modelov ani batériou nedisponuje, je teda šikovné mať ju aspoň s menšou kapacitou, aby ste mohli kameru núdzovo využiť aj na vytvorenie záberov v exteriéri auta.

Veľkosť displeja 1,2″ je pomerne malá, obvykle sa stretnete s hodnotou vyššou ako 2″. Displej však ako taký nie je úplne vhodný na študovanie záznamu, video odporúčame prehrať skôr na obrazovke počítača či televízie, preto veríme, že vám menší displej nebude vadiť. Čo sa týka tela samotnej kamery, nie je nijako robustné, ale nejde ani o najmenší model, najmä výškou prekonáva vtedajší priemer, počítajte s 8,2 cm. Dizajnovo sa ale telo kamery podarilo, oceňujeme nápad s kruhovým displejom.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Navitel

Typ

Klasická

Rozlíšenie videa prednej kamery (px)

1920 x 1080

Rozlíšenie videa zadnej kamery (px)

Bez zadnej kamery

Uhol záberu prednej kamery (°)

165

Uhol záberu zadnej kamery (°)

Bez zadnej kamery

Počet snímok za sekundu (FPS)

30

Optická stabilizácia

Nie

Veľkosť displeja (")

1,2

Pamäťová karta (GB)

64

Batéria

Áno

Kapacita batérie (mAh)

180

Šírka (mm)

48

Výška (mm)

82

Hodnotenie funkcií a vybavenia

V rámci funkcií a vybavenia kameru môžeme vrelo odporučiť, vo svojej strednej cenovej kategórii nemá príliš veľkú konkurenciu medzi ostatnými modelmi. Očakávať tak môžete štandardné automatické zapnutie, mikrofón, fotoaparát aj G-senzor, vďaka ktorému nestratíte po nehode záznam. Senzor totiž pri citeľnom náraze záznam automaticky uzamkne.

Tešiť sa môžete navyše na množstvo vychytávok, ktoré iné modely nemajú. Ide napríklad o GSP modul už v základe, alebo napríklad magnetický držiak, ktorý dovolí rýchlejšie a jednoduchšie upevnenie v aute. Počítať môžete aj s detekciou pohybu, ktorá je užitočná vo chvíli, keď máte auto zaparkované. Pri náraze do vášho auta bez dozoru sa kamera sama zapne a začne nahrávať.

Detekcia jazdných pruhov, ktorý modelu Navitel chýba, nie je vo výbave asi troch štvrtín autokamier v našom porovnaní, rovnako tak viac ako polovici modelov chýba detektor radarov v základnej výbave.

Parameter Tento produkt
WiFi

Áno

GPS

Áno

Automatické zapnutie

Áno

Detekcia pohybu

Áno

G-senzor

Áno

Magnetický držiak

Áno

Mikrofón

Áno

Fotoaparát

Áno

Detekcia radarov

Nie

Detekcia jazdných pruhov

Nie

Hodnotenie ďalších užívateľov

Užívatelia s dlhodobou aj krátkodobou skúsenosťou s touto kamerou ju hodnotia ako veľmi kvalitnú a skladnú, a to aj napriek tomu, že je ľahko vyššia, než bol priemer všetkých nami hodnotených modelov. Veľa zákazníkov potešil magnetický držiak, ktorý dovoľuje jednoduchú manipuláciu s kamerou. Na druhú stranu zrejme nepočítali s nízkou kapacitou batérie, sťažujú sa na jej slabú výdrž. Odporúčame s batériou počítať skôr ako so zálohou, pri prevádzke ju majte radšej zapojenú do zásuvky.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Pomerne špecifické prevedenie je u tejto kamery zrejmé na prvý pohľad. Kamera vyzerá ako klasická IP kamera, ktorá stráži napríklad vstup do vášho domu. Výrobca volil veľmi kompaktné rozmery, zariadenie tak nebude vadiť výhľadu z vozidla. Funkciami Navitel R1000 príliš nezaostáva ani za drahšími variantmi, jedná sa tak o pomerne lacnú a výhodnú kameru do auta, pre bežné použitie.

Nevýhody je možné sledovať najmä smerom k malému displeju a veľmi nízkej kapacite batérie. Tá vydrží prevádzkovať kameru nepripojenú k napájaniu iba po veľmi krátku dobu. Niektorí by mohli vytýkať aj absenciu detekcie radarov, tá však nie je v tejto cenovej hladine bežnou záležitosťou.

Naše hodnotenie a záver

Porovnaním kamery Navitel R1000 sme niektorým užívateľom mohli potvrdiť, že za kvalitu nie je vždy nutné míňať stovky. Ide o model zo strednej cenovej kategórie, ktorý prekvapí najmä výbavou a funkciami. Okrem detektora jazdných pruhov a radarov totiž ponúka všetko, čo sme pri kamerách hodnotili. Má typický mikrofón, fotoaparát, ale aj G-senzor, detektor pohybu alebo magnetický držiak, ktorý veľmi uľahčí inštaláciu kamery do auta a jej ďalšiu manipuláciu.

Podľa užívateľov ide o nenápadný model, ktorý neprekáža vo výhľade. Malý displej podľa nás nie je prekážkou na kúpu, a to ani malá kapacita batérie, na ktorú sa rad užívateľov sťažuje. Rad modelov aj v našom porovnaní batériu vôbec nemá, alebo má ešte menšiu kapacitu. Pokiaľ hľadáte zlatú strednú cestu a nepotrebujete investovať napríklad do detektora radarov, môžeme vám tento model vrelo odporučiť. Spomínanou vychytávkou potom disponuje napríklad kamera TrueCam A7s. V tomto prípade však počítajte s vyššou investíciou.

80 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Navitel R1000 | Hodnotenie: 75,6 %
Jakub Gulec
Jakub je technickým expertom našej redakcie. Okrem kamier do auta sa venuje aj videokamerám a fotoaparátom, záznamovej technike tak rozumie perfektne. Na tejto stránke vám napríklad vysvetlí, na aké účely slúži G-senzor. Okrem autokamier nájdete jeho recenzie napríklad pri mobiloch či televízoroch, ale aj pri celom rade ďalšej elektroniky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Navitel R1000

Navitel R1000

80 € Orientačná cena