Menu

Recenzia a porovnanie Niceboy PILOT X

78,6 % Celkové hodnotenie

Malé telo v kategorii Kamery do auta

Klady

  • Jednoduchá inštalácia
  • Výborný uhol záberu
  • Magnetický držiak

Zápory

  • Minimálna výdrž batérie
  • Nižšia kvalita prevedenia
  • Uzamknutie G-senzorom nie je 100% spoľahlivé
85 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Niceboy PILOT X je kamerou do auta strednej triedy. Tomu zodpovedá aj vybavenie, ktorým recenzované zariadenie disponuje. Z dôležitých funkcií nič nechýba, s ohľadom na nižšiu cenu sa však budete musieť bez niektorých z tých nadštandardných obísť. Kamera sa postará iba o čelný pohľad, dianie v kabíne a za automobilom nepozoruje. Na sklo sa inštaluje nalepením magnetického držiaka, zariadenie tak ľahko odoberiete napríklad pri odchode z vozidla.

Rozlíšenie 1 920 x 1 080 pixelov podporuje pri maximálne 30 snímkach za sekundu, čo možno považovať za hodnotu dostatočnú. Uhol záberu 150° poskytne kompletný prehľad o situácii pred vozidlom, vrátane dopravného značenia a diania na chodníku vedľa jazdného pruhu. Svetelnosť objektívu výrobca neuvádza, možno teda predpokladať, že nejde o nič, čím by sa mohla kamera chváliť.

Optická stabilizácia je až prekvapivým doplnkom s ohľadom na cenu, záznam bude stabilný a bez roztrasenia. Veľkosť displeja 1,6 palcov patrí medzi menšie, reflektuje však kompaktné rozmery kamery. Integrovaná batéria poslúži skôr na krátkodobé nahrávanie, než na záznam celej jazdy. Úložisko tvorí pamäťová karta s veľkosťou až 64 GB, tá však obdobne ako u ostatných autokamier nie je súčasťou balenia.

Parameter Tento produkt
Výrobca

MiO

Typ

Klasická

Rozlíšenie videa prednej kamery (px)

1920 x 1080

Rozlíšenie videa zadnej kamery (px)

Bez zadnej kamery

Uhol záberu prednej kamery (°)

150

Uhol záberu zadnej kamery (°)

Bez zadnej kamery

Počet snímok za sekundu (FPS)

30

Optická stabilizácia

Áno

Veľkosť displeja (")

1,6

Pamäťová karta (GB)

64

Batéria

Áno

Kapacita batérie (mAh)

160

Šírka (mm)

37

Výška (mm)

52

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Model Niceboy PILOT X disponuje všetkými základnými funkciami, ktoré sú podstatné. Chýba síce modul WiFi, ktorý často uľahčuje sledovanie záznamov a nastavenia kamery, zariadenie je však vybavené modulom GPS. Ten poslúži iba na účely záznamu polohy, detekcia radarov k dispozícii nie je. Kamera sa zapne pri naštartovaní a pohybe sama.

G-senzor sa postará o uzamknutie záznamu, ten sa tak automaticky neprepíše pri zaplnení pamäte. Mikrofón zaznamenáva zvuky v okolí kamery, táto funkcia je praktická najmä pri riešení nehody s jej ostatnými účastníkmi. Kamera nevie detekovať vybočenie z jazdných pruhov.

Parameter Tento produkt
WiFi

Nie

GPS

Áno

Automatické zapnutie

Áno

Detekcia pohybu

Áno

G-senzor

Áno

Magnetický držiak

Áno

Mikrofón

Áno

Fotoaparát

Áno

Detekcia radarov

Nie

Detekcia jazdných pruhov

Nie

Hodnotenie ďalších užívateľov

Medzi užívateľskými recenziami nájdete zmienky najmä smerom ku kvalite záznamu. Ten je čistý, bez rozmazania a dobre čitateľný. Nastavenie považujú používatelia za veľmi jednoduché, bez potreby návodu. Za benefit s ohľadom na cenu označujú aj GPS modul a veľmi kompaktné rozmery.

Na druhú stranu sa objavujú zmienky o veľmi krátkej výdrži batérie. Tá by však nemala slúžiť na záznam, jedná sa iba o minimum pre krízovú situáciu bez napájania. Akúkoľvek autokameru vždy prevádzkujte pripojenú do napájania automobilu. Uzamknutie záznamu nie je úplne spoľahlivé, odporúča sa skontrolovať pri nehode uzamknutie a záznam prípadne uzamknúť proti jeho automatickému prepísaniu ručne.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Pri zaraďovaní tohto produktu do nášho výberu nás prekvapila optická stabilizácia obrazu, ktorou zariadenie disponuje. Tá je k nájdeniu skôr pri výrazne drahších modeloch. Svetelnosť objektívu bohužiaľ výrobca neuvádza, kamera si teda pravdepodobne v noci povedie skôr horšie. Uhol záberu zachytí všetko potrebné, vrátane diania na chodníku a vo všetkých okolitých jazdných pruhoch.

Za čo však nemôžeme výrobcu pochváliť je menej spoľahlivá funkcia uzamknutia záznamu proti premazaniu prostredníctvom G-senzoru. Uzamknutie záznamu radšej v prípade potreby skontrolujte a vykonajte ručne. Výdrž batérie je úplne minimálna a trúfame si povedať, že keby kamera žiadnou batériou nedisponovala, nič by sa nezmenilo. Prevedenie pôsobí lacnejším dojmom, na druhú stranu patrí však táto kamera medzi veľmi kompaktné zariadenia.

Naše hodnotenie a záver

Autokameru Niceboy PILOT X môžeme s pokojným svedomím odporučiť menej náročným používateľom, ktorí nevyžadujú funkcie, ako je detekcia radarov, či jazdných pruhov. V základe však plní svoju funkciu kamera veľmi dobre, videozáznam je kvalitný, nie je roztrasený. S uhlom záberu 150° kamere nič neunikne, GPS potom do záznamu zapisuje polohu zariadenia. Snímková frekvencia nie je najvyššia, na druhej strane ju možno považovať za úplne dostatočnú, obzvlášť s ohľadom na cenovú kategóriu tohto modelu.

85 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Niceboy PILOT X | Hodnotenie: 78,6 %
Jakub Gulec
Jakub je technickým expertom našej redakcie. Okrem kamier do auta sa venuje aj videokamerám a fotoaparátom, záznamovej technike tak rozumie perfektne. Na tejto stránke vám napríklad vysvetlí, na aké účely slúži G-senzor. Okrem autokamier nájdete jeho recenzie napríklad pri mobiloch či televízoroch, ale aj pri celom rade ďalšej elektroniky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Niceboy PILOT X

Niceboy PILOT X

85 € Orientačná cena