Menu

Recenzia a porovnanie TrueCam A7s

87,7 % Celkové hodnotenie

Taktiež nás zaujalo v kategorii Kamery do auta

Klady

  • Dobrá vybavenosť funkciami
  • Dobrý pomer strán videa
  • Vysoká snímková frekvencia

Zápory

  • Väčšie rozmery
  • Užší uhol záberu
  • Nedostatočný návod
120 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Kamera do auta TrueCam A7s z vyššej cenovej kategórie ponúka v rámci nášho porovnania najväčšie rozlíšenie, a to až 2 560 x 1 080 pixelov. Natáča situáciu na vozovke aj mimo nej vďaka uhlu záberu 130°. Okrem samotnej cesty teda zachytí aj chodník, dopravné značenie atp. Výsledné video nielen že môže byť v maximálnom rozlíšení, bude navyše plynulé a nebude sa sekať vďaka frekvencii snímania 60 fps.

Do kamery je možné vložiť pamäťové médium v ​​podobe karty Micro SD. Táto karta navyše môže mať veľkosť až 32 GB. To je opäť hodnota, ktorou disponuje väčšina porovnávaných modelov. Takto veľké médium zvládne pojať materiál dlhý aj pol dňa, teda 12 hodín, čo je vo väčšine prípadov dostačujúce. Kamera TrueCam A7s disponuje batériou o 400 mAh. Tá znamená výdrž v prevádzke zhruba jednu hodinu na plné nabitie. Výdrž sa však razantne mení podľa podmienok a spôsobu využitia, takže je potrebné brať tento údaj s rezervou.

Spomenúť by sme mali aj veľkosť kamery. Je široká 10,3 cm, vysoká 5,1 cm (bez držiaka). Veľkosť opodstatňuje napríklad 2,7″ veľký displej. Displej ale nie je zase tak zásadný, preto aj keď ide o nadštandardnú veľkosť, nemalo by to hrať hlavnú rolu pri výbere autokamery. Výsledné videá sa väčšinou aj tak prehrávajú na počítači či televízore.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Truecam

Typ

Klasická

Rozlíšenie videa prednej kamery (px)

2560 x 1080

Rozlíšenie videa zadnej kamery (px)

Bez zadnej kamery

Uhol záberu prednej kamery (°)

130

Uhol záberu zadnej kamery (°)

Bez zadnej kamery

Počet snímok za sekundu (FPS)

60

Optická stabilizácia

Nie

Veľkosť displeja (")

2,7

Pamäťová karta (GB)

32

Batéria

Áno

Kapacita batérie (mAh)

400

Šírka (mm)

103

Výška (mm)

51

Hodnotenie funkcií a vybavenia

V rámci funkcií a vybavenia nemožno autokamere TrueCam A7s takmer nič vytknúť. Chýba jej magnetický držiak, ten ale mal iba jeden porovnávaný model, nejde teda o vôbec závažný nedostatok. Toto malé mínus vyvažuje mnoho užitočných funkcií, ktoré rozhodne nepatria medzi štandardné prvky a objavujú sa len zriedkakedy. Patrí k nim napríklad GPS modul v základe, detekcia jazdných pruhov alebo úplne legálna detekcia radarov v základe. K tomu navyše má táto kamera aj detekciu pohybu.

Z tých obvyklých a v našom porovnávacom teste úplne bežných funkcií sú to potom automatické zapnutie, G-senzor, mikrofón a fotoaparát. O všetkých funkciách píšeme podrobne v našom manuáli. Z neho sa okrem popisu jednotlivých funkcií, čo dokážu, dozviete aj mnoho iných užitočných rád, ako vybrať kameru do auta.

Parameter Tento produkt
WiFi

Nie

GPS

Áno

Automatické zapnutie

Áno

Detekcia pohybu

Áno

G-senzor

Áno

Magnetický držiak

Nie

Mikrofón

Áno

Fotoaparát

Áno

Detekcia radarov

Nie

Detekcia jazdných pruhov

Nie

Hodnotenie ďalších užívateľov

Kameru TrueCam A7s si dlhodobí či krátkodobí užívatelia obľúbili najmä na základe dostupnej ceny, za ktorú sa im dostalo kvalitného zariadenia, ktoré sníma videá vo vysokej kvalite. Aj za zhoršených viditeľných podmienok kamera natáča dobre, obraz je ostrý a jasný. Ďalší benefit, ktorý zákazníci vítajú, je zabudovaná GPS a modul na upozornenie pred radarmi.

Pokiaľ by vás zaujímalo, čo zákazníkom na tejto kamere nevyhovuje, bude sa jednať predovšetkým o držiak, ktorý podľa niekoľkých recenzií kvôli nekvalitnej prísavke nedrží na svojom mieste. Niektorí sa sťažujú aj na nedostatočný návod, na druhú stranu si iní pochvaľujú jednoduchú inštaláciu. Ide o subjektívny názor a skúsenosti daného užívateľa, neberieme to teda ako relevantnú sťažnosť.

Naše hodnotenie a záver

Kamera TrueCam A7s je pomerne dobre vybavená, možno ju porovnať aj s drahšími modelmi, ktoré majú rovnakú výbavu. Okrem toho sa kamera pýši naozaj veľkým rozlíšením videí, vďaka ktorému si možno zo záznamu vytiahnuť naozajstné detaily nehody či jazdy. Kamera má ideálny uhol záberu, frekvenciu snímania, aj kapacita pamäťovej karty väčšine užívateľov postačí. Medzi nevýhody by sme mohli zaradiť zmienku z užívateľských recenzií.

Jedná sa o nekvalitnú prísavku držiaka kamery, je teda možné, že ju bude potrebné občas znova umiestniť na to správne miesto. Produkt ale hodnotíme celkovo veľmi dobre, je skvelým darčekom. Poteší všetkých, ktorí hľadajú niečo navyše. Pokiaľ je pre vás výbava navyše zbytočná a chcete do kamery investovať menej peňazí, nebojte sa pozrieť aj inde v našom porovnaní. Napríklad LAMAX C7 je takmer o 80 € lacnejší a uspokoja sa s ňou používatelia túžiaci po základnej, ale kvalitnej výbave.

120 € Orientačná cena
Autor: Tereza Peterková | Dátum: | Produkt: TrueCam A7s | Hodnotenie: 87,7 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, ktorá rada skúma veci do hĺbky a danú tému si detailne preštuduje. Vďaka tomu vám ľahko poradí, na čo sa zamerať pri výbere kamery do auta, aké funkcie by ste nemali vynechať a aké je najlepšie upevnenie kamery. Okrem autokamier sa u nás venuje témam, ako sú klasické vysávače, žehličky či cyklotrenažéry.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia TrueCam A7s

TrueCam A7s

120 € Orientačná cena