Menu

Recenzia a porovnanie TrueCam M5 WiFi

81,7 % Celkové hodnotenie

Lacná širokouhlá v kategorii Kamery do auta

Klady

  • Dobrá vybavenosť funkciami
  • Široký uhol záberu
  • Dobrá svetelnosť objektívu

Zápory

  • Chýba detekcia jazdných pruhov
  • Menší displej
90 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Autokamera TrueCam M5 WiFi patrí do strednej cenovej kategórie, na trhu sa určite objavujú ako lacnejšie prístroje, tak luxusnejší tovar. Ide o klasickú prednú kameru do auta, ktorá zvláda rozlíšenie FullHD (1 920 x 1 080 px), čo je všeobecne bežná hodnota.

Zaujímavá je u tohto modelu snímkovacia frekvencia, ktorá dosahuje až 60 fps, využiť ju môžete ale iba pri nižšej kvalite záznamu. Vyššia snímková frekvencia znamená plynulejší obraz, najmä v spomalených záberoch. Uhol snímania je mierne nadpriemerných 150°.

Táto kamera má celkom malé rozmery, ktoré nájdete v tabuľke dole, pritom displej si zachováva veľkosť 2 palcov, čím je len mierne pod priemerom. Do prístroja sa vkladá ako pamäťové médium microSD karta s maximálnou veľkosťou 64 GB, a to je štandardná veľkosť naprieč naším porovnaním. Model disponuje namiesto bežnej Li-Ion batérie takzvaným superkondenzátorom, čo je technológia, ktorá sľubuje väčšiu kapacitu a dlhšiu životnosť.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Truecam

Typ

Klasická

Rozlíšenie videa prednej kamery (px)

1920 x 1080

Rozlíšenie videa zadnej kamery (px)

Bez zadnej kamery

Uhol záberu prednej kamery (°)

150

Uhol záberu zadnej kamery (°)

Bez zadnej kamery

Svetelnosť objektívu (f/xx)

1,6

Počet snímok za sekundu (FPS)

30

Optická stabilizácia

Nie

Veľkosť displeja (")

2,0

Pamäťová karta (GB)

64

Batéria

Áno

Šírka (mm)

69

Výška (mm)

45

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Vzhľadom na strednú cenovú reláciu by sme očakávali, že bude v základnej výbave GPS modul, toho sa tu však dočkáte za príplatok. Inak ide ale o kameru so štandardnou funkčnou výbavou. Má funkciu automatického zapnutia po pripojení k zdroju, teda napríklad pri naštartovaní auta.

Ďalej zvláda detekciu pohybu, má G-senzor na uzamknutie záberov v prípade väčšieho či neštandardného preťaženia (napríklad pri nehode), disponuje tiež samozrejme mikrofónom a možnosťou zhotovenia fotografií.

Rovnako ako GPS, aj funkciu detekcie rýchlostných radarov je možné prikúpiť ako doplnok, nie je tu ani rozpoznávanie jazdných pruhov. Výhodou je možnosť Wi-Fi pripojenia, takže je možné kameru ovládať napríklad pohodlne inteligentným telefónom.

Parameter Tento produkt
WiFi

Áno

GPS

Áno

Automatické zapnutie

Áno

Detekcia pohybu

Áno

G-senzor

Áno

Magnetický držiak

Nie

Mikrofón

Áno

Fotoaparát

Áno

Detekcia radarov

Áno

Detekcia jazdných pruhov

Nie

Hodnotenie ďalších užívateľov

Ľudia, ktorí si už túto kameru zaobstarali a vyskúšali, kvitujú hlavne malé rozmery modelu, čo im umožňuje jednoduchú inštaláciu napríklad za spätné zrkadlo. Ako dobrú funkciu vnímajú aj možnosť ovládania mobilným telefónom cez Wi-Fi. Naopak ako výhradu spomínajú absenciu GPS, respektíve nutnosť dokúpenia v prípade záujmu.

Naše hodnotenie a záver

TrueCam M5 WiFi je predná autokamera, ktorá, ako už názov naznačuje, disponuje možnosťou Wi-Fi pripojenia. Prístroj tak môžete pohodlne ovládať svojim smartfónom. Kamera dokáže zaznamenávať v kvalite FullHD pri snímkovej frekvencii 30 fps. Pri nižšej kvalite ide dokonca navoliť dvojnásobnú frekvenciu a docieliť tým plynulejší záber. Prístroj zaberá 150° výseč, dokáže teda natočiť nielen to, čo sa odohráva pred autom, ale aj do istej miery diania z pohľadu bočných strán. Aj napriek pomerne malým rozmerom si kamera zachováva 2palcový diplej.

Záznam sa ukladá na pamäťovú microSD kartu s maximálnou veľkosťou 64 GB. Namiesto klasickej Li-Ion technológie akumulátora dostal prednosť moderný superkondenzátor. V prípade tejto kamery nie je k dispozícii rozpoznanie jazdných pruhov. Zvyšok sledovaných funkcií kamera má – automatické zapnutie, detekcia pohybu, G-senzor, mikrofón aj režim fotenia. Uchytenie zaisťuje magnetický držiak.

Pokiaľ vám záleží na možnosti GPS lokácie, potom vám môžeme odporučiť ešte lacnejšiu kameru Lamax T6.

90 € Orientačná cena
Autor: Tereza Peterková | Dátum: | Produkt: TrueCam M5 WiFi | Hodnotenie: 81,7 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, ktorá rada skúma veci do hĺbky a danú tému si detailne preštuduje. Vďaka tomu vám ľahko poradí, na čo sa zamerať pri výbere kamery do auta, aké funkcie by ste nemali vynechať a aké je najlepšie upevnenie kamery. Okrem autokamier sa u nás venuje témam, ako sú klasické vysávače, žehličky či cyklotrenažéry.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia TrueCam M5 WiFi

TrueCam M5 WiFi

90 € Orientačná cena