Menu

Recenzia a porovnanie Xiaomi Yi Dash Camera

74,5 % Celkové hodnotenie

Taktiež nás zaujalo v kategorii Kamery do auta

Klady

  • Vysoká obnovovacia frekvencia
  • Solídna svetelnosť objektívu
  • Výborná cena

Zápory

  • Niektoré funkcie chýbajú
  • Nižšia kvalita prevedenia
  • Chýba GPS
60 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Xiaomi Yi Dash Camera patrí do nižšej cenovej kategórie, možno od nej však popri základnej výbave očakávať aj niečo navyše. Kamera pracuje s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov, čo je rozlíšenie v tejto cenovej hladine priemerné. Za pomerne zaujímavý je možné považovať údaj o svetelnosti objektívu. Ten sa pýši hodnotou f/1,8. Aj keď sa tento objektív neradí medzi najsvetelnejšie v kategórii, so šerom si poradí dobre.

Uhol záberu, pod ktorým bude toto video vznikať, je 165°, je teda pravdepodobné, že okrem samotného diania na ceste kamera zachytí aj to, čo sa deje na chodníku, alebo aké značenie je okolo cesty. Čo sa práve uhla záberu týka, netreba sa hnať za čo najvyššími číslami. Video ale inak bude plynulé, čo zaisťuje 60 fps, čo je frekvencia snímania, ktorou sa zaoberajú aj filmári a všetci, ktorí pracujú s pohyblivým obrazom.

Do kamery od výrobcu Xiaomi môžete vložiť Micro SD, pamäťové médium, ktoré pojme až 64 GB materiálu. To je vcelku dostatočná hodnota, vymyká sa štandardu 32 GB, ktorý u našich hodnotených kamier nájdete najčastejšie. Takto veľký priestor vám dovolí nahrať aj cez 20 hodín jazdy. Kamera má tiež batériu s kapacitou 240 mAh. Veľkosť displeja je úmerná veľkosti prístroja, 2,7″ ale aj tak pravdepodobne nevyužijete.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Xiaomi

Typ

Klasická

Rozlíšenie videa prednej kamery (px)

1920 x 1080

Rozlíšenie videa zadnej kamery (px)

Bez zadnej kamery

Uhol záberu prednej kamery (°)

165

Uhol záberu zadnej kamery (°)

Bez zadnej kamery

Svetelnosť objektívu (f/xx)

1,8

Počet snímok za sekundu (FPS)

60

Optická stabilizácia

Nie

Veľkosť displeja (")

2,7

Pamäťová karta (GB)

64

Batéria

Áno

Kapacita batérie (mAh)

240

Šírka (mm)

74

Výška (mm)

52,4

Hodnotenie funkcií a vybavenia

V rámci súhrnných parametrov kamera do auta Xiaomi Yi Dash Camera obstála vcelku dobre. Pri hodnotení ďalšieho vybavenia a funkcií sme ale trochu nabúrali. Kamera má síce všetky štandardné prvky, ktoré mali napokon všetky recenzované modely, jedná sa o automatické zapnutie, G-senzor, mikrofón a fotoaparát, z prvkov navyše mala iba jednu, detekciu jazdných pruhov.

Kamera nemá detekciu pohybu, takže nesleduje pohyb okolo zaparkovaného auta, nemá v základe GPS modul a nedetekuje radary.

Parameter Tento produkt
WiFi

Áno

GPS

Nie

Automatické zapnutie

Áno

Detekcia pohybu

Nie

G-senzor

Áno

Magnetický držiak

Áno

Mikrofón

Nie

Fotoaparát

Áno

Detekcia radarov

Nie

Detekcia jazdných pruhov

Áno

Hodnotenie ďalších užívateľov

Na základe pár desiatok recenzií od dlhodobých či krátkodobých užívateľov kamery Xiaomi Yi Dash Camera sa dá utvrdiť v tom, že za vcelku prijateľnú cenu dostanete kameru, ktorá nahráva kvalitné videá cez deň aj v noci za zhoršených viditeľných podmienok. Užívatelia si pochvaľujú aj široký uhol záberu. Ako sme očakávali, niektorým chýba detekcia radarov a GPS.

Naše hodnotenie a záver

Kamera Xiaomi Yi Dash Camera vo svojej cenovej kategórii rozhodne nerobí hanbu. Základné parametre má všetky na jedničku. Nahráva plynulé videá vo veľkom rozlíšení pod viac než dostatočným uhlom záberu, má aj štandardné funkcie ako automatické zapnutie alebo napríklad fotoaparát, aby ste mohli urobiť detailné snímky z prípadnej nehody. Nemá toho už ale veľa naviac.

Má detekciu jazdných pruhov, už ale nevie rozpoznávať radary okolo cesty, nemá GPS ani detekciu pohybu. Pokiaľ ale nepotrebujete zaznamenávať presne trasu jazdy a dodržiavať predpisy zvládate aj bez upozornenia na prípadný radar, veríme, že vás kamera na cestách nesklame. Ak GPS potrebujete, alebo chcete mať prehľad o radaroch, pozrite sa inam v našom porovnávacom teste kamier do auta. V tejto cenovej kategórii má toto napríklad MIO MiVue C330.

60 € Orientačná cena
Autor: Tereza Peterková | Dátum: | Produkt: Xiaomi Yi Dash Camera | Hodnotenie: 74,5 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, ktorá rada skúma veci do hĺbky a danú tému si detailne preštuduje. Vďaka tomu vám ľahko poradí, na čo sa zamerať pri výbere kamery do auta, aké funkcie by ste nemali vynechať a aké je najlepšie upevnenie kamery. Okrem autokamier sa u nás venuje témam, ako sú klasické vysávače, žehličky či cyklotrenažéry.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Xiaomi Yi Dash Camera

Xiaomi Yi Dash Camera

60 € Orientačná cena