Menu

Recenzia a test Kaminer ODK006

Výborné Celkové hodnotenie

Zaujalo nás v kategorii Vysávače na popol

Klady

  • Dobrý výkon
  • Veľmi nízka cena
  • Spoľahlivá filtrácia
  • Kompaktné rozmery
  • Prítomnosť fukára

Zápory

  • Krátky kábel a hadica
  • Drobné konštrukčné chyby
  • Vyššia hlučnosť
  • Nie je možné upevniť kábel
55 € Orientačná cena

Cena kvalitných vysávačov na popol obvykle začína na sume cca 60 €. Na druhú stranu si je možné zaobstarať veľmi efektívne zariadenie aj za nižšiu cenu. Dôkazom je Kaminer ODK006. Hoci kvalitu drahších zariadení nedosahuje, jedná sa o jeden z najlepších produktov na trhu pre menej náročných užívateľov.

Základné charakteristiky

Tento vysávač sa hodí na upratovanie popola a prašných priestorov. Vhodný je teda nielen na upratovanie krbu, kachlí či grilu, ale aj ďalších priestorov. Pri práci je pritom veľmi efektívny. Vzhľadom na cenu má aj veľmi dobrý príkon 1 200 W. Navyše je vybavený dvoma filtrami, a to jedným látkovým a jedným HEPA filtrom, ktorý zachytáva aj tie najjemnejšie nečistoty. Na druhú stranu sa musí častejšie mechanicky čistiť či vyfúkať.

Na to je pri vysávači Kaminer ODK006 možné použiť fukár, ktorý je jeho súčasťou, takže ho môžete využiť aj na upratovanie lístia na dvore. Nie je na to ale primárne určený, čomu zodpovedá efektivita. Zariadenie sa ale kvôli kratšej hadici a káblu (dĺžka 2 m je naozaj dosť malá) nehodí na upratovanie väčších krbov. Navyše musíme spomenúť horšiu kvalitu niektorých častí, takže napr. nadstavce nemajú možnosť vzájomného zaistenia a môžu vypadávať.

Parameter Tento produkt
Motor

Áno

Príkon (W)

1 200

Objem nádoby (l)

15

Dĺžka kábla (m)

2

Dĺžka hadice (cm)

100

Hmotnosť (kg)

4

Fukár

Áno

Horúci popol

Nie

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Kaminer ODK006 je užívateľmi hodnotený prevažne kladne. Oceňujú dobrý výkon, a to predovšetkým v súvislosti so skutočne nízkou cenou. Vyzdvihovaná je aj kvalitná filtrácia, rovnako ako kompaktné rozmery a možnosť využitia fukára. Niektorí používatelia by ale uvítali dlhší kábel a hadicu a prekážajú im aj niektoré konštrukčné vady (viď vyššie) či o niečo vyššia hlučnosť pri prevádzke. Spomínaná je aj nemožnosť upevniť napájací kábel k vysávaču pri uskladnení.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Vysávač na popol Kaminer ODK006 zaujme predovšetkým obstarávacou cenou, ktorá je vzhľadom na dobrý výkon a filtráciu až nečakane nízka. Poteší aj kompaktnými rozmermi a jeho využitie rozširuje prítomnosť fukára. Zariadenie je ale vhodné skôr na upratovanie menších priestorov, pretože má krátku hadicu aj elektrický kábel. Navyše je nutné počítať s niektorými (drobnými) konštrukčnými nedostatkami, rovnako ako s vyššou hlučnosťou.

Porovnanie s alternatívami

Z hľadiska príkonu a filtrácie je vysávač Kaminer ODK006 možné porovnávať s výrazne drahšími zariadeniami. Existujú však aj ďalšie kvalitné produkty z tejto oblasti, ktoré si môžete zaobstarať v podobnej cenovej kategórii. Môžete si dokonca zakúpiť ešte lacnejšie alternatívy, z ktorých sú zrejme najlepšie Proteco 514VNP060010 a Fieldmann FDU 200601-E. Oba tieto vysávače sa však recenzovanému produktu nemôžu rovnať (minimálne vo výkone).

Záverečné zhrnutie

Kaminer ODK006 je vďaka dobrému výkonu a kvalitnej filtrácii veľmi solídnym vysávačom na popol, ktorý si navyše môžete zaobstarať naozaj výhodne. Ak teda máte obmedzený rozpočet, môžeme vám ho určite odporučiť, pre nenáročných užívateľov sa totiž jedná o výbornú voľbu. Navyše niektoré nedostatky, ktoré sme zmienili v predošlých riadkoch (kratšia hadica, hlučnejšia prevádzka, drobné konštrukčné vady) majú aj niektoré výrazne drahšie produkty.

55 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Kaminer ODK006 | Hodnotenie: Výborné
Petr Šindelář
Redaktorka
Petr je skúsený redaktor, ktorý sa písaním zaoberá už viac ako 14 rokov. Vďaka svojim skúsenostiam sa teda venuje porovnávaniu produktov z rôznych oblastí ľudskej činnosti. V rámci vysávačov na popol sa zameral na všetky dôležité parametre. Poradí vám teda, akú kapacitu vysávača zvoliť a prečo je dôležité si rozmyslieť, či budete popol vysávať ešte horúci, alebo až studený.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Kaminer ODK006

Kaminer ODK006

55 € Orientačná cena