Menu

Recenzia a porovnanie Antares Sander

90,3 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Najlacnejšie kancelárske stoličky do 160 €

Klady

  • Opierka zo sieťoviny
  • Nastaviteľné podrúčky
  • Nízka hmotnosť

Zápory

  • Skôr pre nižšie osoby
  • Opierka hlavy iba vo forme podhlavníka
150 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Antares Sander je kancelárska stolička, ktorá ponúkne dobrý pomer ceny a výkonu. Jej nosnosť je 120 kg, čo je síce v čase písania recenzie (január 2021) nižšia hodnota, pre bežného používateľa však úplne dostatočná. Mechanika stoličky je v tomto prípade synchrónna, to znamená, že si polohu stoličky môžete zafixovať v určitej polohe a nebude sa tak hojdať. Kolieska vyrobené z plastu poskytnú použitie na akomkoľvek povrchu, kostra je chrómová. Poťah operadla stoličky tvorí sieťovina, čo je priedušný materiál, vďaka ktorému by ste sa na stoličke nemali potiť ani v lete.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Antares

Nosnosť (kg)

120

Mechanika

Synchrónna

Materiál koliesok

Plast

Materiál poťahu

Textil, sieťovina

Materiál kríža

Chróm

Rozmery, hmotnosť a vybavenie

Tomuto modelu nechýba žiadne základné vybavenie, vďaka ktorému by mal byť posed na stoličke pohodlný. Má totiž opierku bedier aj rúk. Podpera hlavy je riešená predĺženým operadlom s podhlavníkom. Podrúčky sú navyše výškovo nastaviteľné. Sedák je možné zafixovať v polohách od 44 do 53 cm, mal by preto vyhovovať aj nižším osobám. Hmotnosť samotnej stoličky dosahuje 16 kg, čo je naozaj nízka váha, ktorá poskytne dobrú manipulovateľnosť s kreslom.

Parameter Tento produkt
Opierka hlavy

Áno

Bedrová opierka

Áno

Šírka stoličky (cm)

64

Výška sedadla min. (cm)

44

Výška sedadla max. (cm)

53

Hmotnosť (kg)

16

Záver

Antares Sander je kancelárska stolička vhodná skôr pre menšie osoby, pretože výška sedadla dosahuje 44, maximálne 53 cm. Nosnosť je tiež skôr podpriemerných 120 kg, ale pre bežného používateľa je viac než dostačujúca. Pozitívom je určite opierka zo sieťoviny, ktorá zaistí priedušnosť. Stolička má nastaviteľné podrúčky, nájdete na nej aj bedrovú opierku a tiež podperu hlavy, tá je však riešená iba predĺženým operadlom s podhlavníkom. Niektoré modely pritom ponúkajú zvlášť prispôsobiteľnú opierku, ako napríklad model Autronic KA-A185.

150 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Antares Sander | Hodnotenie: 90,3 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka už niekoľko rokov venuje porovnávaniu produktov. Má preto bohaté skúsenosti, ktoré zúročuje aj pri téme kancelárskych stoličiek. Pri svojej práci zohľadňuje nielen výsledky najrôznejších testov, ale aj užívateľské aj odborné recenzie. Vďaka tomu môže odporučiť vhodný produkt nielen nenáročným užívateľom na menej časté využitie, ale aj tým, ktorí na kancelárskej stoličke trávia nepretržite každý pracovný deň.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Antares Sander

Antares Sander

150 € Orientačná cena