Menu

Recenzia a porovnanie Arozzi Torretta BK

82,5 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Kancelárske stoličky nad 160 €

Klady

  • Široké možnosti prispôsobenia
  • Kovový kríž
  • Hojdacia mechanika

Zápory

  • Vyššia hmotnosť
  • Vyššia cena
240 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Mechanizmom hernej stoličky Arozzi Torretta je hojdacia mechanika, teda by mala ponúknuť pohodlný posed aj pri dlhšom sedení, pri ktorom sa tak môžete hojdať, alebo stoličku zaaretovať v jednej z polôh. Nosnosť stoličky je 120 kg, čo v čase písania recenzie (jún 2021) predstavovalo priemernú hodnotu kancelárskych stoličiek v porovnaní a považujeme ju za dobrý štandard. Pri výbere kancelárskej stoličky je však vhodné, aby ste, čo sa týka nosnosti, mali určitú rezervu, a stolička sa tak príliš nenamáhala. To by ju mohlo po krátkom čase poškodiť.

Táto stolička má plastové kolieska, ktoré bývajú považované za tvrdé. Hodí sa preto na koberce alebo mäkké podlahy z PVC, prípadne je vhodné pod stoličku dokúpiť podložku. Kolieska sú umiestnené na kovovom kríži, čo je pevný materiál vhodný aj pri hojnom využívaní stoličky, kedy sľúbia dlhú výdrž. Materiálom poťahu je potom syntetická koža, ktorá ponúka kvalitné vlastnosti ako pravá koža, môže mať však kratšiu životnosť. Cena kresiel z pravej kože ale býva vyššia. Stolička má však miestami aj textilný poťah, takže by zároveň mala ponúknuť aj dobrú priedušnosť.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Arozzi

Nosnosť (kg)

120

Mechanika

Hojdacia

Materiál koliesok

Plast

Materiál poťahu

Syntetická koža

Materiál kríža

Kov

Rozmery, hmotnosť a vybavenie

Táto stolička by mala pri sedení poskytnúť komfort, ale aj dostatočnú zdravotnú oporu, disponuje totiž opierkou hlavy aj bedier. Obe je navyše možné si ľubovoľne výškovo nastaviť, ide totiž o voľne pohybovateľné vankúšiky. Potešia aj nastaviteľné podrúčky. Výšku sedadla je možné nastaviť do polôh od 45 do 53 cm, čo je pomerne bežné rozpätie. Hmotnosť stoličky je potom vyššia, dosahuje 21 kg, čo by mohlo znepríjemniť častú manipuláciu, na druhú stranu by ale mala byť zaistená stabilita.

Parameter Tento produkt
Opierka hlavy

Áno

Bedrová opierka

Áno

Šírka stoličky (cm)

40,5

Výška sedadla min. (cm)

45

Výška sedadla max. (cm)

53

Hmotnosť (kg)

21

Názory užívateľov

Užívatelia v recenziách najčastejšie spomínajú priedušnosť textilného poťahu, stolička by tak mala byť príjemná aj v horúcich letných dňoch. Zhodli sa na skvelom pomere ceny k vlastnostiam stoličky, napríklad na širokých možnostiach jej prispôsobenia. Čo však vytýkajú, je podľa niektorých menšia šírka sedadla, respektíve jeho rovnej časti. Strany sú totiž zdvihnuté a môžu tlačiť, pokiaľ nebudete sedieť presne uprostred. Preto by ste mali s ohľadom na vaše telesné proporcie myslieť aj na rezervu pri tomto rozmere.

Klady a zápory

Za klady oproti iným modelom považujeme pomerne komfortný posed, o ktorý by sa mala postarať hojdacia mechanika a hlavová aj bedrová opierka aj podrúčky. Všetky podpery je navyše možné nastaviť, teda si stoličku môžete prispôsobiť svojim telesným proporciám. Benefitom je aj kovový kríž, ktorý považujeme za lepší variant ako napríklad kríž z chrómu, jedná sa totiž o pevný materiál, ktorý by mal vydržať aj vyššie zaťaženie. Nedostatkom sme vyhodnotili vyššiu hmotnosť stoličky a taktiež jej vyššiu cenu. Podľa nášho hodnotenia sa v tomto prípade ale investícia oplatí.

Naše hodnotenie a záver

Túto stoličku odporúčame aj náročnejším užívateľom, ponúkne skvelé vlastnosti v podobe hojdacej mechaniky, nastaviteľné hlavové aj bedrové opierky, ďalej podrúčiek alebo kovového kríža. Materiálom je syntetická koža spolu s textilom, stolička by teda mohla byť dobre priedušná a túto kombináciu materiálov si užívatelia v recenziách chvália. Kolieska sú vhodné na mäkšie podlahy. Podľa užívateľov je dobré si pred zaobstaraním zistiť, či je vyhovujúca nielen výška sedadla, ale aj jeho šírka s ohľadom na vaše telesné proporcie. Za nedostatok považujeme vyššiu hmotnosť aj cenu. Lacnejšie zaobstaráte napríklad kancelársku stoličku Idea nábytok TIKITERE s podobnými vlastnosťami.

240 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Arozzi Torretta BK | Hodnotenie: 82,5 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka už niekoľko rokov venuje porovnávaniu produktov. Má preto bohaté skúsenosti, ktoré zúročuje aj pri téme kancelárskych stoličiek. Pri svojej práci zohľadňuje nielen výsledky najrôznejších testov, ale aj užívateľské aj odborné recenzie. Vďaka tomu môže odporučiť vhodný produkt nielen nenáročným užívateľom na menej časté využitie, ale aj tým, ktorí na kancelárskej stoličke trávia nepretržite každý pracovný deň.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Arozzi Torretta BK

Arozzi Torretta BK

240 € Orientačná cena