Menu

Recenzia a porovnanie Autronic KA-A185

79,9 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Kancelárske stoličky nad 160 €

Klady

  • Kovový kríž
  • Nastaviteľná hlavová opierka
  • Sieťovinový poťah

Zápory

  • Relatívne nižšia nosnosť
  • Vyššia hmotnosť
200 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Sedenie na kancelárskej stoličke Autronic KA-A185 je pohodlné a to predovšetkým vďaka synchrónnemu mechanizmu. Polohu si sediaci môže upraviť presne podľa toho, ako mu v danej chvíli vyhovuje. Operadlo aj sedák sú potiahnuté priedušnou sieťovinou, ktorá zaisťuje cirkuláciu vzduchu, čo oceníte najmä v teplých mesiacoch. Aj užívatelia tento faktor označujú vo webových recenziách ako výhodu. Kolieska sú plastové a sú teda vhodné na koberce či PVC podlahy. Nosnosť 120 kilogramov je obvyklá a stretnete sa s ňou u väčšiny stoličiek v tejto kategórii. Kríž je vyrobený z kovu, čo je najlepší materiál, s ktorým sa môžete stretnúť. Je pevný a odolný, nevýhodou môže byť jeho vyššia hmotnosť.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Artium

Nosnosť (kg)

120

Mechanika

Synchrónna

Materiál koliesok

Plast

Materiál poťahu

Sieťovina

Materiál kríža

Kov

Rozmery, hmotnosť a vybavenie

Z pohľadu vybavenia sa jedná v rámci kategórie o nadpriemerný model. Nechýba totiž bedrová opierka ani opierka hlavy, ktorá je výškovo nastaviteľná. Vďaka tomu bude posed na stoličke pohodlný a zdravý pre chrbát. Šírka sedadla je v tomto prípade 48 centimetrov. Výšku je možné nastaviť v intervale od 48 do 56 centimetrov. Sediaci si tak môže stoličku kompletne prispôsobiť svojej postave. Hmotnosť celej konštrukcie je 20 kilogramov, ani menej fyzicky zdatný jedinec by nemal mať problém s ňou manipulovať.

Parameter Tento produkt
Opierka hlavy

Áno

Bedrová opierka

Áno

Šírka stoličky (cm)

48

Výška sedadla min. (cm)

48

Výška sedadla max. (cm)

56

Hmotnosť (kg)

20

Záver

Autronic KA-A185 je kancelárska stolička z kvalitných materiálov, ktorá umožňuje zdravé a pohodlné sedenie. Vďaka synchrónnemu mechanizmu si môže sediaci úplne prispôsobiť stoličku k svojmu pohodliu. K tomu napomáha aj bedrová opierka a opierka hlavy, ktorá nie je v tejto cenovej kategórii obvyklá. Poťah zo sieťoviny je priedušný a zaručuje pohodlie aj v teplých letných mesiacoch. Výhodou je pevný kovový kríž, ktorý znesie aj veľké zaťaženie. Kolieska sú plastové a hodia sa preto na koberce a PVC podlahy. Ak hľadáte o niečo lacnejšiu stoličku a zároveň ste priaznivcom športového dizajnu, mohla by vás zaujať stolička RACING PRO ZK-010.

200 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Autronic KA-A185 | Hodnotenie: 79,9 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka už niekoľko rokov venuje porovnávaniu produktov. Má preto bohaté skúsenosti, ktoré zúročuje aj pri téme kancelárskych stoličiek. Pri svojej práci zohľadňuje nielen výsledky najrôznejších testov, ale aj užívateľské aj odborné recenzie. Vďaka tomu môže odporučiť vhodný produkt nielen nenáročným užívateľom na menej časté využitie, ale aj tým, ktorí na kancelárskej stoličke trávia nepretržite každý pracovný deň.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Autronic KA-A185

Autronic KA-A185

200 € Orientačná cena