Menu

Recenzia a porovnanie Autronic KA-A185

Odporúčame Pri nákupe v kategórii kancelárskych stoličiek nad 120 €

Dátum odporúčania: Január 2021

79,9 % Celkové hodnotenie
  • Kovový kríž
  • Nastaviteľná hlavová opierka
  • Sieťovinový poťah
  • Relatívne nižšia nosnosť
  • Vyššia hmotnosť
220 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Sedenie na kancelárskej stoličke Autronic KA-A185 je pohodlné a to predovšetkým vďaka synchrónnemu mechanizmu. Polohu si sediaci môže upraviť presne podľa toho, ako mu v danej chvíli vyhovuje. Operadlo aj sedák sú potiahnuté priedušnou sieťovinou, ktorá zaisťuje cirkuláciu vzduchu, čo oceníte najmä v teplých mesiacoch. Aj užívatelia tento faktor označujú vo webových recenziách ako výhodu. Kolieska sú plastové a sú teda vhodné na koberce či PVC podlahy. Nosnosť 120 kilogramov je obvyklá a stretnete sa s ňou u väčšiny stoličiek v tejto kategórii. Kríž je vyrobený z kovu, čo je najlepší materiál, s ktorým sa môžete stretnúť. Je pevný a odolný, nevýhodou môže byť jeho vyššia hmotnosť.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Artium

Nosnosť (kg)

120

Mechanika

Synchrónna

Materiál koliesok

Plast

Materiál poťahu

Sieťovina

Materiál kríža

Kov

Rozmery, hmotnosť a vybavenie

Z pohľadu vybavenia sa jedná v rámci kategórie o nadpriemerný model. Nechýba totiž bedrová opierka ani opierka hlavy, ktorá je výškovo nastaviteľná. Vďaka tomu bude posed na stoličke pohodlný a zdravý pre chrbát. Šírka sedadla je v tomto prípade 48 centimetrov. Výšku je možné nastaviť v intervale od 48 do 56 centimetrov. Sediaci si tak môže stoličku kompletne prispôsobiť svojej postave. Hmotnosť celej konštrukcie je 20 kilogramov, ani menej fyzicky zdatný jedinec by nemal mať problém s ňou manipulovať.

Parameter Tento produkt
Opierka hlavy

Áno

Bedrová opierka

Áno

Šírka stoličky (cm)

48

Výška sedadla min. (cm)

48

Výška sedadla max. (cm)

56

Hmotnosť (kg)

20

Záver

Autronic KA-A185 je kancelárska stolička z kvalitných materiálov, ktorá umožňuje zdravé a pohodlné sedenie. Vďaka synchrónnemu mechanizmu si môže sediaci úplne prispôsobiť stoličku k svojmu pohodliu. K tomu napomáha aj bedrová opierka a opierka hlavy, ktorá nie je v tejto cenovej kategórii obvyklá. Poťah zo sieťoviny je priedušný a zaručuje pohodlie aj v teplých letných mesiacoch. Výhodou je pevný kovový kríž, ktorý znesie aj veľké zaťaženie. Kolieska sú plastové a hodia sa preto na koberce a PVC podlahy. Ak hľadáte o niečo lacnejšiu stoličku a zároveň ste priaznivcom športového dizajnu, mohla by vás zaujať stolička RACING PRO ZK-010.

220 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Autronic KA-A185 | Hodnotenie: 79,9 %
Veronika Vyskočilová sa v našej redakcii venuje porovnávaniu produktov už niekoľko rokov. Dokáže preto rozoznať fakty od marketingových popisov a zrozumiteľne všetko vysvetliť používateľom. Vzhľadom na to, že pracuje veľkú časť dňa pri počítači, zaujíma sa o kvalitné ergonomické sedenie, aby predchádzala zdravotným problémom. Na tejto stránke nájdete jej porovnanie kancelárskych stoličiek. V článku sa potom dozviete, aký typ stoličky je vhodný pre rôzne dlhú pracovnú dobu, na čo by ste mali pri výbere dbať a aké sú pravidlá a zásady pre zdravý sed. Venovala sa tiež porovnaniu ďalších produktov pre zdravie ako sú merače krvného tlaku alebo infračervené teplomery.
Redaktorka

Diskusia a poradňa

Spýtajte sa na čokoľvek, čo vás zaujíma, a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Môžete tiež poradiť ostatným, alebo sa podeliť o svoju skúsenosť.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Autronic KA-A185

Autronic KA-A185

220 € Orientačná cena