Menu

Recenzia a porovnanie Autronic KA-B1013

81,1 % Celkové hodnotenie

Ďalší na zváženie v kategorii Najlacnejšie kancelárske stoličky do 160 €

Klady

  • Nízka hmotnosť
  • Jednoduchá manipulácia
  • Nastaviteľná hlavová opierka
  • Nastaviteľné podrúčky

Zápory

  • Plastový kríž
  • Užší sedák
100 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Kancelárska stolička Autronic KA-B1013 ponúka veľmi dobré parametre za dostupnú cenu. Jej nosnosť je 120 kg, čo je v tejto cenovej kategórii bežné. Pokiaľ by ste chceli stoličku s vyššou nosnosťou, budete sa musieť poobzerať medzi drahšími modelmi. Mechanika je hojdacia, čo je obvyklý variant. Plynie z toho, že sedák a operadlo stoličky sú pevne spojené. Kolieska sú vyrobené z plastu, teda tvrdé. Tie sa hodia na koberce či PVC podlahy. Pri ostatných podlahách odporúčame podložku pod stoličku, aby nedošlo k poškodeniu krytiny. Čalúnenie je tvorené látkou na sedáku a obľúbenou sieťovinou na operadle. Vďaka tomu je kreslo priedušné, čo oceníte pri dlhšom sedení najmä v teplých letných dňoch. Slabinou môže byť plastový kríž. Na záťažové používanie je vhodný kríž z nylonu alebo kovu.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Artium

Nosnosť (kg)

120

Mechanika

Hojdacia

Materiál koliesok

Plast

Materiál poťahu

Textil, sieťovina

Materiál kríža

Plast

Rozmery, hmotnosť a vybavenie

Výbava tejto stoličky sa môže rovnať aj drahším modelom. Nechýba totiž nastaviteľná opierka hlavy, nastaviteľné podrúčky ani bedrová opierka. Rozmerovo je stolička trochu menšia, než je obvyklé. Niekomu by mohol vadiť najmä užší sedák s rozmermi 48 cm. Trochu nižšia je tiež nastaviteľná výška sedadla medzi 44 a 54 cm. Výhodou je naopak pomerne nízka hmotnosť 12 kg, ktorá zaistí jednoduchú manipuláciu.

Parameter Tento produkt
Opierka hlavy

Áno

Bedrová opierka

Áno

Šírka stoličky (cm)

48

Výška sedadla min. (cm)

44

Výška sedadla max. (cm)

54

Hmotnosť (kg)

12

Záver

Autronic KA-B1013 je kancelárska stolička s dobrou výbavou. Poteší tak aj náročnejších zákazníkov, jej cena napriek tomu zostáva pomerne nízka. Pri sedení oceníte určite nastaviteľné podrúčky, aj opierku hlavy. Nechýba ani bedrová opierka, tá sa už ale nastavovať nedá. Poťah je vyrobený z kombinácie textilu a sieťoviny. Nevýhodou môže byť pre niekoho užšia sedačka s menšou možnosťou nastavenia výšky.

Ak hľadáte stoličku s podobnou výbavou ale lepšími použitými materiálmi, odporúčame recenziu stoličky Autronic KA-A185 s kovovým krížom.

100 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Autronic KA-B1013 | Hodnotenie: 81,1 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka už niekoľko rokov venuje porovnávaniu produktov. Má preto bohaté skúsenosti, ktoré zúročuje aj pri téme kancelárskych stoličiek. Pri svojej práci zohľadňuje nielen výsledky najrôznejších testov, ale aj užívateľské aj odborné recenzie. Vďaka tomu môže odporučiť vhodný produkt nielen nenáročným užívateľom na menej časté využitie, ale aj tým, ktorí na kancelárskej stoličke trávia nepretržite každý pracovný deň.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Autronic KA-B1013

Autronic KA-B1013

100 € Orientačná cena