Menu

Recenzia a porovnanie Halmar Baffin

80,5 % Celkové hodnotenie

Ďalší na zváženie v kategorii Najlacnejšie kancelárske stoličky do 120 €

Klady

  • Nižšia cena
  • Bohaté vybavenie
  • Aj pre vyššie osoby

Zápory

  • Nosnosť len 100 kg
  • Plastové komponenty
  • Opierky nie je možné nastaviť
130 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Stolička Baffin od značky Halmar je kancelárska stolička, ktorá je svojim dizajnom aj prevedením vhodná okrem iného aj pre hráčov alebo osoby, ktoré všeobecne pri počítači trávia viac času. Má hojdaciu mechaniku, ktorú je však možné zaaretovať v základnej polohe, takže môže byť aj pevná. Prevedením sa v porovnaní s ostatnými modelmi vo výbere (september 2021) radí skôr k menej kvalitným modelom, čomu ale zodpovedá cena stoličky. Okrem koliesok je totiž plastový aj kríž, za lepší variant je považovaný skôr kovový. Kolieska sa hodia na koberce alebo PVC podlahy. Materiálom poťahu je potom ekokoža. Nosnosť stoličky je podpriemerná, dosahuje 100 kg, na túto hodnotu treba myslieť a zaťaženie stoličky neprekračovať, vhodné je v tomto ohľade mať aj nejakú tú rezervu.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Halmar

Nosnosť (kg)

100

Mechanika

Hojdacia

Materiál koliesok

Plast

Materiál poťahu

Syntetická koža

Materiál kríža

Plast

Rozmery, hmotnosť a vybavenie

Z vybavenia tejto stoličke nie je na prvý pohľad veľmi čo vytknúť, disponuje všetkými podstatnými prvkami, ako je opierka hlavy, bedrová opierka a tiež podrúčky. S týmito komponentmi však nejde hýbať, nejde ich prispôsobiť vašim telesným proporciám, sú totiž napevno zabudované k stoličke. Výškovo tak môžete upraviť len výšku sedadla, ktorá sa pohybuje od 48 do 59 cm, čo sú skôr vyššie hodnoty vhodné aj pre vyššie osoby. V tabuľke nižšie uvádzame šírku stoličky 64 cm, to je však celková šírka; samotný sedák je široký 59 cm.

Parameter Tento produkt
Opierka hlavy

Áno

Bedrová opierka

Áno

Šírka stoličky (cm)

64

Výška sedadla min. (cm)

48

Výška sedadla max. (cm)

59

Názory užívateľov

Zákazníci, ktorí si stoličku zakúpili, ju hodnotia ako pohodlnú, oceňujú možnosť hojdania a sú s nákupom celkovo spokojní. Vyhotovenie stoličky však môže zodpovedať nižšej cene, niektorí zákazníci v recenziách poukázali napríklad na nesúmerne zošitý sedák.

Klady a zápory

Za hlavné benefity tohto modelu značky Halmar považujeme jeho dostupnú cenu v kontraste s bohatým vybavením, stolička má hlavovú aj bedrovú opierku a tiež podrúčky. Tieto časti ale nie je možné nijako prispôsobiť telesným proporciám. Aj napriek tomu hodnotia používatelia sed na stoličke ako pohodlný. Navyše na nej môžu sedieť aj vyššie osoby, výšku sedadla je totiž možné nastaviť v rozmedzí od 48 do 59 cm od zeme.

Stolička Baffin ale má aj svoje negatíva. S nižšou cenou sa spája menej kvalitné prevedenie, kolieska aj kríž sú z plastu, čo je v tejto oblasti menej kvalitný materiál. Podľa recenzií môže mať stolička navyše aj nesúmerne ušité švy. Jej nosnosť je podpriemerná, dosahuje 100 kg, na čo treba myslieť a zaťaženie stoličky neprekračovať. Výrobca bohužiaľ neuvádza hmotnosť stoličky, ktorá je dôležitá pre manipuláciu.

Naše hodnotenie a záver

Halmar Baffin je kancelárska stolička, ktorej prevedenie zodpovedá nižšej obstarávacej cene. Hodí sa pre menej náročných užívateľov, ktorí požadujú pohodlné sedenie na dlhšiu dobu, kvalitný poťahový materiál aj bohaté vybavenie, obídu sa však bez precízneho spracovania. Stolička môže mať podľa užívateľských recenzií krivé švy a navyše je jej kríž plastový, takže môže byť menej stabilný. Ponúkne ale hojdaciu mechaniku s možnosťou aretácie, hlavovú aj bedrovú opierku a tiež podrúčky. Nastaviteľnou výškou sedadla je vhodná aj pre vyššie osoby, unesie však maximálne 100 kg. Ak zháňate koženú stoličku s vyššou nosnosťou, môžeme odporučiť model Relax od rovnakého výrobcu.

130 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Halmar Baffin | Hodnotenie: 80,5 %
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa v našej redakcii venuje porovnávaniu produktov už niekoľko rokov. Dokáže preto rozoznať fakty od marketingových popisov a zrozumiteľne všetko vysvetliť používateľom. Vzhľadom na to, že pracuje veľkú časť dňa pri počítači, zaujíma sa o kvalitné ergonomické sedenie, aby predchádzala zdravotným problémom. Na tejto stránke nájdete jej porovnanie kancelárskych stoličiek. V článku sa potom dozviete, aký typ stoličky je vhodný pre rôzne dlhú pracovnú dobu, na čo by ste mali pri výbere dbať a aké sú pravidlá a zásady pre zdravý sed. Venovala sa tiež porovnaniu ďalších produktov pre zdravie ako sú merače krvného tlaku alebo infračervené teplomery.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Halmar Baffin

Halmar Baffin

130 € Orientačná cena