Menu

Recenzia a porovnanie Halmar President

80,2 % Celkové hodnotenie

v kategorii Kancelárske stoličky nad 160 €

Klady

  • Sieťovinový poťah
  • Kovový kríž
  • Nastaviteľné podrúčky

Zápory

  • Vysoká hmotnosť
  • Relatívne nízka nosnosť
  • Vyššia cena
400 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Pre pohodlné a zdravé sedenie pri počítači je potrebné vybaviť sa kvalitnou kancelárskou stoličkou. Jednou z variant je Halmar President so synchrónnou mechanikou, vďaka ktorej si môžete nastaviť operadlo presne do takého uhla, ktorý je vám pohodlný. Sedák aj operadlo sú potiahnuté sieťovinou, vďaka ktorej okolo vášho tela rovnomerne prúdi vzduch. To oceníte najmä pri horúcich letných dňoch. Limitná nosnosť je 120 kg, čo je skôr nižšia hodnota, ale pre väčšinu zákazníkov bude dostačujúca. Kríž je vyrobený z hliníka, čo je odolný materiál, vďaka ktorému získava stolička dlhú životnosť.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Halmar

Nosnosť (kg)

120

Mechanika

Synchrónna

Materiál poťahu

Sieťovina

Materiál kríža

Kov

Rozmery, hmotnosť a vybavenie

Zásadný vplyv na pohodlie majú opierky, ktoré nielen zvyšujú komfort sedenia, ale tiež udržujú chrbticu v správnom postavení. Vďaka tomu sa predchádza bolesti chrbta a ďalším zdravotným problémom. Nutnosťou je teda nastaviteľná hlavová opierka a tiež opierka bedrovej chrbtice. Nastaviť si môžete aj podrúčky. Stolička Halmar sa radí medzi širšie modely, na šírku má 51 cm. Výšku sedadla je možné samozrejme nastavovať, a to v rozmedzí od 49 do 57 cm. Vysoká je ale hmotnosť 30 kg, ktorá by mohla mať pre niekoho zásadný vplyv na mobilitu. Na druhú stranu je ale stolička stabilná.

Parameter Tento produkt
Opierka hlavy

Áno

Bedrová opierka

Áno

Šírka stoličky (cm)

51

Výška sedadla min. (cm)

49

Výška sedadla max. (cm)

57

Hmotnosť (kg)

30

Záver

Halmar President je robustná kancelárska stolička vhodná pre osoby do 120 kg, čo je limitná nosnosť. Kvalitnú oporu vášmu chrbtu zaručuje hlavová a bedrová opierka, vďaka ktorým má chrbtica vždy ideálnu polohu. Pohodlie zaisťuje asynchrónna mechanika umožňujúca nastavenie uhla operadla presne tak, ako vám vyhovuje. Nevýhodou je ale vysoká hmotnosť, ktorá negatívne ovplyvňuje možnosť manipulácie.

Ak hľadáte ľahšie kreslo, prečítajte si napríklad recenziu Tempo Kondela Sidro, ktoré váži o polovicu menej.

400 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Halmar President | Hodnotenie: 80,2 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka už niekoľko rokov venuje porovnávaniu produktov. Má preto bohaté skúsenosti, ktoré zúročuje aj pri téme kancelárskych stoličiek. Pri svojej práci zohľadňuje nielen výsledky najrôznejších testov, ale aj užívateľské aj odborné recenzie. Vďaka tomu môže odporučiť vhodný produkt nielen nenáročným užívateľom na menej časté využitie, ale aj tým, ktorí na kancelárskej stoličke trávia nepretržite každý pracovný deň.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Halmar President

Halmar President

400 € Orientačná cena