Menu

Recenzia a porovnanie Halmar Relax

81,6 % Celkové hodnotenie

Top cena/výkon v kategorii Najlacnejšie kancelárske stoličky do 120 €

Klady

  • Kovový kríž
  • Nízka hmotnosť
  • Opierka bedier i rúk

Zápory

  • Opierky nie je možné nastavovať
  • Opierka hlavy súčasťou chrbta
  • Málo priedušný materiál
125 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Halmar Relax je kancelárske kreslo, ktoré disponuje nosnosťou až 130 kg, čo je predovšetkým pri lacnejších modeloch považované za vyššie číslo. To by mohlo sľúbiť dostatočnú stabilitu konštrukcie, ktorá je z kovu. Mechanika je hojdacia s možnosťou aretácie vo zvolenej polohe. Kreslo je potiahnuté ekokožou, čo síce nie je tak kvalitný materiál ako pravá koža, na druhú stranu sa ľahšie čistí a ponúkne aj nižšiu obstarávaciu cenu.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Halmar

Nosnosť (kg)

130

Mechanika

Hojdacia

Materiál koliesok

Plast

Materiál poťahu

Syntetická koža

Materiál kríža

Kov

Rozmery, hmotnosť a vybavenie

Pri modeli Relax sa dočkáte opierky hlavy aj bedier, obe sú však pevnou súčasťou chrbtovej opierky, a nemožno s nimi teda hýbať. Pritom predovšetkým podpora hlavy by mala byť prispôsobiteľná pre lepšiu oporu krčnej chrbtice. Kreslo má aj opierky rúk, tie sú tiež v pevne danej polohe. Nastavenie ponúka Halmar Relax aspoň výškové, sedák je možné ukotviť v polohách od 46 do 54 centimetrov. Hmotnosť kresla 16,4 kg je nižšia, čo by malo poskytnú pohodlnú manipuláciu.

Parameter Tento produkt
Opierka hlavy

Áno

Bedrová opierka

Áno

Šírka stoličky (cm)

64

Výška sedadla min. (cm)

46

Výška sedadla max. (cm)

54

Hmotnosť (kg)

16,4

Záver

Pri kancelárskom kresle Halmar Relax vyzdvihneme vyššiu nosnosť 130 kg, kovový kríž a nízku hmotnosť ľahko presahujúcu 16 kg. Kreslo má opierku hlavy, bedier aj rúk, všetky sú ale pevné bez možnosti nastavenia. Výškovo prispôsobiteľný je iba sedák, a to v rozmedzí 46 a 54 cm. Materiálom poťahu je syntetická koža, ktorá však nemusí byť dostatočne priedušná, a to nielen v horúcich letných dňoch. Pokiaľ zháňate model s chrbtom zo sieťoviny, odporúčame napríklad Idea nábytok TIKITERE.

125 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Halmar Relax | Hodnotenie: 81,6 %
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa v našej redakcii venuje porovnávaniu produktov už niekoľko rokov. Dokáže preto rozoznať fakty od marketingových popisov a zrozumiteľne všetko vysvetliť používateľom. Vzhľadom na to, že pracuje veľkú časť dňa pri počítači, zaujíma sa o kvalitné ergonomické sedenie, aby predchádzala zdravotným problémom. Na tejto stránke nájdete jej porovnanie kancelárskych stoličiek. V článku sa potom dozviete, aký typ stoličky je vhodný pre rôzne dlhú pracovnú dobu, na čo by ste mali pri výbere dbať a aké sú pravidlá a zásady pre zdravý sed. Venovala sa tiež porovnaniu ďalších produktov pre zdravie ako sú merače krvného tlaku alebo infračervené teplomery.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Halmar Relax

Halmar Relax

125 € Orientačná cena