Menu

Recenzia a porovnanie Office Pro Merope SP

Odporúčame Pri nákupe v kategórii kancelárskych stoličiek nad 120 €

Dátum odporúčania: Január 2021

93,6 % Celkové hodnotenie
  • Široké možnosti nastavenia
  • Opierka hlavy aj bedier
  • Sieťovina na chrbte
  • Polohy sedadla skôr nižšie
  • Vyššia cena
550 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Táto kancelárska stolička značky Office Pro ponúka nosnosť 135 kg, čo je v dobe porovnania (január 2021) taký lepší štandard. Konštrukcia by však mala byť dostatočne pevná, o stabilitu a ergonómiu sa zase postará synchrónna mechanika stoličky. Vďaka nej sa totiž ovláda poloha sedadla aj operadla zároveň, môžete ich zafixovať v jednej zo štyroch polôh. Pri sedadle sa nastavuje ako jeho výška, tak aj hĺbka.

Kolieska sú z plastu s mäkčeným povrchom, čo ich predurčuje na použitie na všetkých typoch podláh, na tvrdej krytine i koberci. Kríž je vyrobený z chrómu, čo je kvalitnejší variant. Samotná stolička je potiahnutá textíliou a na chrbte sieťovinou. Tá sa postará o dobré odvetrávanie a priedušnosť nielen v lete.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Office Pro

Nosnosť (kg)

135

Mechanika

Synchrónna

Materiál koliesok

Plast

Materiál poťahu

Textil, sieťovina

Materiál kríža

Chróm

Rozmery, hmotnosť a vybavenie

Office Pro Merope SP poteší užívateľov predovšetkým širokou možnosťou prispôsobenia. Okrem výškovo aj hĺbkovo nastaviteľného sedadla je možné prispôsobiť výšku aj uhol hlavovej opierky, ktorá je súčasťou tejto stoličky. Najnižšia poloha sedadla začína na 43 cm, maximálna potom predstavuje 52 cm. Súčasne disponuje aj bedrovou opierkou a variabilnými opierkami rúk. U nich je možnosť posunu do výšky, hĺbky aj šírky, teda do strán.

Parameter Tento produkt
Opierka hlavy

Áno

Bedrová opierka

Áno

Šírka stoličky (cm)

63

Výška sedadla min. (cm)

43

Výška sedadla max. (cm)

52

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Výhodou tejto kancelárskej stoličky je možnosť opory, ktorú ponúka. Okrem hrudnej a bedrovej chrbtice si môžete oprieť aj hlavu a ruky. Sedák je zo sieťoviny, čo oceníte najmä v lete, kedy bude príjemne vetrať. Nevýhodou je na prvý pohľad vysoká cena. Vysokým osobám by zase mohlo vadiť, že nastavenie sedadla je skôr nižšie.

Záver

Office Pro Merope SP má nosnosť 135 kg, chrbát je potiahnutý sieťovinou pre dobrú priedušnosť a poteší aj možnosťami prispôsobenia. Sedák je nastaviteľný do výšky od 43 do 52 cm, čo sú skôr nižšie hodnoty, preto by táto kancelárska stolička mohla vyhovovať skôr nižším osobám. Je možné nastaviť aj opierku chrbta, hlavy aj rúk. Stoličke nechýba ani bedrová opierka na pohodlné sedenie. Nedostatkom môže byť iba vyššia cena, preto ak zháňate lacnejší model, prečítajte si napríklad recenziu Autronic KA-A185, ktorá má navyše vyššiu polohu sedadla.

550 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Office Pro Merope SP | Hodnotenie: 93,6 %
Veronika Vyskočilová sa v našej redakcii venuje porovnávaniu produktov už niekoľko rokov. Dokáže preto rozoznať fakty od marketingových popisov a zrozumiteľne všetko vysvetliť používateľom. Vzhľadom na to, že pracuje veľkú časť dňa pri počítači, zaujíma sa o kvalitné ergonomické sedenie, aby predchádzala zdravotným problémom. Na tejto stránke nájdete jej porovnanie kancelárskych stoličiek. V článku sa potom dozviete, aký typ stoličky je vhodný pre rôzne dlhú pracovnú dobu, na čo by ste mali pri výbere dbať a aké sú pravidlá a zásady pre zdravý sed. Venovala sa tiež porovnaniu ďalších produktov pre zdravie ako sú merače krvného tlaku alebo infračervené teplomery.
Redaktorka

Diskusia a poradňa

Spýtajte sa na čokoľvek, čo vás zaujíma, a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Môžete tiež poradiť ostatným, alebo sa podeliť o svoju skúsenosť.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Office Pro Merope SP

Office Pro Merope SP

550 € Orientačná cena