Menu

Recenzia a porovnanie Sedia Prezident

70,1 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Najlacnejšie kancelárske stoličky do 120 €

Klady

  • Nízka váha a jednoduchá manipulácia
  • Poťah zo sieťoviny
  • Nízka cena

Zápory

  • Tvrdší sedák
  • Opierky nie je možné nastavovať
  • Nemá hlavovú opierku
90 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Stolička Sedia Prezident je postavená na hojdacej mechanike, ktorá signalizuje, že opierka nie je pevne spojená so sedákom. Vďaka tomu je možné kreslo pohybmi uviesť do hojdania. Materiálom poťahu je potom sieťovina, ktorá je priedušná a hodí sa predovšetkým na dlhé sedenie v teplých letných mesiacoch. Nosnosť stoličky sa zastavila na hodnote 120 kg, a aj keď oproti konkurenčným produktom ide skôr o podpriemernú hodnotu, nemala by narobiť na bežné účely problémy. Kríž je vyrobený z chrómu, čo je veľmi odolný materiál, ai napriek nízkej cene tak ponúka stolička odolnosť a stabilitu.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Sedia

Nosnosť (kg)

120

Mechanika

Hojdacia

Materiál koliesok

Pogumované

Materiál poťahu

Textil, sieťovina

Materiál kríža

Chróm

Rozmery, hmotnosť a vybavenie

Čo sa týka rozmerov, určite vás poteší široké sedadlo, ktoré prináša priestor 60,5 centimetrov a ponúkne tak veľa miesta. Inak stolička nijako nevybočuje rozmerovo z priemeru podobných zariadení. Dobre si vedie aj v ohľade váhy, pretože celková hmotnosť sa u nej zastavila na hodnote 15 kilogramov. Vďaka tomu by mala byť manipulácia so stoličkou pomerne jednoduchá aj pre menej fyzicky zdatných jedincov. To je zapríčinené aj menším počtom dostupných komponentov, pretože stoličke bohužiaľ chýba hlavová opierka.

Parameter Tento produkt
Opierka hlavy

Nie

Bedrová opierka

Áno

Šírka stoličky (cm)

60,5

Výška sedadla min. (cm)

49

Výška sedadla max. (cm)

58

Hmotnosť (kg)

15

Hodnotenie ďalších užívateľov

Zákazníci sú spokojní predovšetkým s mobilitou zapríčinenou kompaktnými rozmermi a nízkou váhou a celkovým pomerom ceny k výkonu. Naopak negatívne hodnotia majitelia tvrdší posed a trochu nepohodlné opierky rúk.

Záver

Stolička je ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí hľadajú kvalitný posed, ale nechcú míňať veľké čiastky za jeho obstaranie. Sedia Prezident neponúka najlepšie možné parametrové vybavenie, ale postačí na bežné domáce využitie.

90 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Sedia Prezident | Hodnotenie: 70,1 %
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa v našej redakcii venuje porovnávaniu produktov už niekoľko rokov. Dokáže preto rozoznať fakty od marketingových popisov a zrozumiteľne všetko vysvetliť používateľom. Vzhľadom na to, že pracuje veľkú časť dňa pri počítači, zaujíma sa o kvalitné ergonomické sedenie, aby predchádzala zdravotným problémom. Na tejto stránke nájdete jej porovnanie kancelárskych stoličiek. V článku sa potom dozviete, aký typ stoličky je vhodný pre rôzne dlhú pracovnú dobu, na čo by ste mali pri výbere dbať a aké sú pravidlá a zásady pre zdravý sed. Venovala sa tiež porovnaniu ďalších produktov pre zdravie ako sú merače krvného tlaku alebo infračervené teplomery.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sedia Prezident

Sedia Prezident

90 € Orientačná cena