Menu

Recenzia a porovnanie Tempo Kondela Sidro

78,5 % Hodnotenie
redakcie

Klady a zápory

Klady

  • Podnožka
  • Kovový kríž
  • Nastaviteľná opierka hlavy

Zápory

  • Nižšia nosnosť
  • Neuvedený materiál koliesok
130 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Tempo Kondela Sidro je kancelárska stolička vhodná pre osoby s hmotnosťou do 110 kg, to je totiž hranica nosnosti. Pohodlný odpočinok počas dlhého pracovného dňa umožňuje hojdacia mechanika. Sedák je pevne spojený s operadlom a vďaka tomu je možné sa v kresle hojdať. Sedák je čalúnený a operadlo je potiahnuté sieťkou. Tá umožňuje cirkuláciu vzduchu a tým obmedzuje nadmerné potenie, čo oceníte najmä v lete. Kríž je vyrobený z kovu, čo je odolný materiál, ktorý zaručuje dlhú životnosť.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Tempo Kondela

Nosnosť (kg)

110

Mechanika

Hojdacia

Materiál poťahu

Textil, sieťovina

Materiál kríža

Kov

Rozmery, hmotnosť a vybavenie

K pohodlnosti sedenia prispieva opierka hlavy, ktorú je možné výškovo nastaviť. Vďaka tomu je vaša chrbtica vždy v ideálnej polohe. Tej napomáha aj bedrová opierka, ktorá podporuje bedrá a predchádza tým bolestiam chrbta. Zvláštnosťou tejto stoličky je podnožka, ktorú je možné využívať pri relaxácii. Čo sa týka rozmerov, stolička je o pár centimetrov širšia než je bežné, na šírku meria 60 cm. Výšku sedadla je možné nastavovať v rámci obvyklých hodnôt od 48 do 56 cm. Hmotnosť stoličky sa radí medzi tie nižšie, čo zaručuje ľahkú manipuláciu.

Parameter Tento produkt
Opierka hlavy

Áno

Bedrová opierka

Áno

Šírka stoličky (cm)

60

Výška sedadla min. (cm)

48

Výška sedadla max. (cm)

56

Hmotnosť (kg)

14,5

Záver

Tempo Kondela Sidro je kancelárska stolička, ktorú využijete ako na pracovisku, tak pri domácom sedení pri počítači. Je založená na hojdacej mechanike a kovovom kríži. Dostatočnú oporu pre chrbticu zaisťuje nastaviteľná opierka hlavy a tiež opora bedrovej chrbtice. Pohodlnú polohu môžete zaujať pri využití podnožky. Najmä v teplých letných mesiacoch oceníte sieťovinový materiál, ktorým je stolička potiahnutá. Vďaka nemu je zaistená rovnomerná cirkulácia vzduchu a zamedzuje sa tým poteniu. Nevýhodou môže byť pre niekoho nosnosť iba 110 kg.

Ak potrebujete vyššiu nosnosť, prečítajte si recenziu stoličky Arozzi Torretta XL, ktorá unesie až 140 kg.

130 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Tempo Kondela Sidro | Hodnotenie: 78,5 %
Veronika Vyskočilová sa v našej redakcii venuje porovnávaniu produktov už niekoľko rokov. Dokáže preto rozoznať fakty od marketingových popisov a zrozumiteľne všetko vysvetliť používateľom. Vzhľadom na to, že pracuje veľkú časť dňa pri počítači, zaujíma sa o kvalitné ergonomické sedenie, aby predchádzala zdravotným problémom. Na tejto stránke nájdete jej porovnanie kancelárskych stoličiek. V článku sa potom dozviete, aký typ stoličky je vhodný pre rôzne dlhú pracovnú dobu, na čo by ste mali pri výbere dbať a aké sú pravidlá a zásady pre zdravý sed. Venovala sa tiež porovnaniu ďalších produktov pre zdravie ako sú merače krvného tlaku alebo infračervené teplomery.
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Tempo Kondela Sidro

Tempo Kondela Sidro

130 € Orientačná cena