Menu

Recenzia a porovnanie TOPSTAR Sitness 45

Odporúčame Pri nákupe v kategórii kancelárskych stoličiek nad 120 €

Dátum odporúčania: Január 2021

80,8 % Celkové hodnotenie
  • Hlavová opierka
  • Bedrová opierka
  • Priedušný chrbát
  • Nižšia nosnosť
  • Menej stabilná konštrukcia
400 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Kancelárska stolička TOPSTAR Sitness 45 funguje na princípe synchrónnej mechaniky, ktorá ponúka veľmi dobrú ergonómiu a umožňuje sediacemu prispôsobenie pozície operadla podľa jeho vlastných požiadaviek. Základným materiálom poťahu je textil v kombinácii so sieťovinou. Výhodou tohto materiálu je predovšetkým priedušnosť, ktorá je praktická hlavne v teplom počasí. Pre svojich užívateľov ponúka stolička nosnosť 110 kg. Hoci je to hodnota, ktorá je vo väčšine prípadov úplne dostačujúca, všeobecne ju možno považovať skôr za podpriemernú a lepšie stoličky obvykle disponujú väčšou nosnosťou. Kríž stoličky je vyrobený z chrómu, čo zaisťuje jeho odolnosť a problém s výdržou by tak nemal byť pri konštrukcii aktuálny. Kolieska stoličky sú plastové a všeobecne je vďaka nim možné využitie stoličky ako na tvrdé, tak aj mäkké podlahy.

Parameter Tento produkt
Výrobca

TOPSTAR

Nosnosť (kg)

110

Mechanika

Synchrónna

Materiál koliesok

Plast

Materiál poťahu

Textil, sieťovina

Materiál kríža

Chróm

Rozmery, hmotnosť a vybavenie

Rozmerovo stolička nijako nevybočuje z normálu a radí sa z pohľadu priestorových nárokov skôr medzi menej náročné. Celkovo ju teda možno považovať za pomerne kompaktnú. Čo sa týka vybavenia, určite vás poteší dostupnosť opierky hlavy, ktorá zvyšuje komfort držania tela, a tiež bedrovej opierky, ktorá pri sede poskytuje oporu chrbtice a možno ju považovať za jeden z najdôležitejších komponentov.

Parameter Tento produkt
Opierka hlavy

Áno

Bedrová opierka

Áno

Šírka stoličky (cm)

65

Výška sedadla min. (cm)

46

Výška sedadla max. (cm)

52

Hodnotenie ďalších užívateľov

Spokojní majitelia stoličky TOPSTAR Sitness 45 vidia jej hlavnú výhodu predovšetkým v pocitovo dobrom posede v kombinácii s relatívne priaznivou obstarávacou cenou. Nespokojní zákazníci sa naopak sťažujú na menšiu stabilitu konštrukcie stoličky pod záťažou.

Záver

Stolička TOPSTAR Sitness 45 je produktom vyššej cenovej triedy, ktorý ponúka za obstarávaciu cenu zodpovedajúcu kvalitu komponentov. Jej hlavnou výhodou je dostatočné kvalitné vybavenie nadpriemerné vo všetkých ohľadoch, naopak za slabinu je možné považovať nižšiu nosnosť 110 kg a z nej plynúce problémy so stabilitou konštrukcie.

400 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: TOPSTAR Sitness 45 | Hodnotenie: 80,8 %
Veronika Vyskočilová sa v našej redakcii venuje porovnávaniu produktov už niekoľko rokov. Dokáže preto rozoznať fakty od marketingových popisov a zrozumiteľne všetko vysvetliť používateľom. Vzhľadom na to, že pracuje veľkú časť dňa pri počítači, zaujíma sa o kvalitné ergonomické sedenie, aby predchádzala zdravotným problémom. Na tejto stránke nájdete jej porovnanie kancelárskych stoličiek. V článku sa potom dozviete, aký typ stoličky je vhodný pre rôzne dlhú pracovnú dobu, na čo by ste mali pri výbere dbať a aké sú pravidlá a zásady pre zdravý sed. Venovala sa tiež porovnaniu ďalších produktov pre zdravie ako sú merače krvného tlaku alebo infračervené teplomery.
Redaktorka

Diskusia a poradňa

Spýtajte sa na čokoľvek, čo vás zaujíma, a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Môžete tiež poradiť ostatným, alebo sa podeliť o svoju skúsenosť.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Ďalšie recenzie

Recenzia TOPSTAR Sitness 45

TOPSTAR Sitness 45

400 € Orientačná cena