Menu

Recenzia a porovnanie TOPSTAR Sitness 45

80,8 % Celkové hodnotenie

Ďalší na zváženie v kategorii Kancelárske stoličky nad 160 €

Klady

  • Hlavová opierka
  • Bedrová opierka
  • Priedušný chrbát

Zápory

  • Nižšia nosnosť
  • Menej stabilná konštrukcia
500 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Kancelárska stolička TOPSTAR Sitness 45 funguje na princípe synchrónnej mechaniky, ktorá ponúka veľmi dobrú ergonómiu a umožňuje sediacemu prispôsobenie pozície operadla podľa jeho vlastných požiadaviek. Základným materiálom poťahu je textil v kombinácii so sieťovinou. Výhodou tohto materiálu je predovšetkým priedušnosť, ktorá je praktická hlavne v teplom počasí. Pre svojich užívateľov ponúka stolička nosnosť 110 kg. Hoci je to hodnota, ktorá je vo väčšine prípadov úplne dostačujúca, všeobecne ju možno považovať skôr za podpriemernú a lepšie stoličky obvykle disponujú väčšou nosnosťou. Kríž stoličky je vyrobený z chrómu, čo zaisťuje jeho odolnosť a problém s výdržou by tak nemal byť pri konštrukcii aktuálny. Kolieska stoličky sú plastové a všeobecne je vďaka nim možné využitie stoličky ako na tvrdé, tak aj mäkké podlahy.

Parameter Tento produkt
Výrobca

TOPSTAR

Nosnosť (kg)

110

Mechanika

Synchrónna

Materiál koliesok

Plast

Materiál poťahu

Textil, sieťovina

Materiál kríža

Chróm

Rozmery, hmotnosť a vybavenie

Rozmerovo stolička nijako nevybočuje z normálu a radí sa z pohľadu priestorových nárokov skôr medzi menej náročné. Celkovo ju teda možno považovať za pomerne kompaktnú. Čo sa týka vybavenia, určite vás poteší dostupnosť opierky hlavy, ktorá zvyšuje komfort držania tela, a tiež bedrovej opierky, ktorá pri sede poskytuje oporu chrbtice a možno ju považovať za jeden z najdôležitejších komponentov.

Parameter Tento produkt
Opierka hlavy

Áno

Bedrová opierka

Áno

Šírka stoličky (cm)

65

Výška sedadla min. (cm)

46

Výška sedadla max. (cm)

52

Hodnotenie ďalších užívateľov

Spokojní majitelia stoličky TOPSTAR Sitness 45 vidia jej hlavnú výhodu predovšetkým v pocitovo dobrom posede v kombinácii s relatívne priaznivou obstarávacou cenou. Nespokojní zákazníci sa naopak sťažujú na menšiu stabilitu konštrukcie stoličky pod záťažou.

Záver

Stolička TOPSTAR Sitness 45 je produktom vyššej cenovej triedy, ktorý ponúka za obstarávaciu cenu zodpovedajúcu kvalitu komponentov. Jej hlavnou výhodou je dostatočné kvalitné vybavenie nadpriemerné vo všetkých ohľadoch, naopak za slabinu je možné považovať nižšiu nosnosť 110 kg a z nej plynúce problémy so stabilitou konštrukcie.

500 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: TOPSTAR Sitness 45 | Hodnotenie: 80,8 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka už niekoľko rokov venuje porovnávaniu produktov. Má preto bohaté skúsenosti, ktoré zúročuje aj pri téme kancelárskych stoličiek. Pri svojej práci zohľadňuje nielen výsledky najrôznejších testov, ale aj užívateľské aj odborné recenzie. Vďaka tomu môže odporučiť vhodný produkt nielen nenáročným užívateľom na menej časté využitie, ale aj tým, ktorí na kancelárskej stoličke trávia nepretržite každý pracovný deň.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia TOPSTAR Sitness 45

TOPSTAR Sitness 45

500 € Orientačná cena