Menu

Recenzia a test Kärcher AD 2

Výborné Celkové hodnotenie

Najlepší pomer kvalita/cena v kategorii Vysávače na popol

Klady

  • Výborný na malé nečistoty
  • Tichá prevádzka
  • Jednoduché čistenie filtra
  • Jednoduché vysypanie nádoby

Zápory

  • Pre niekoho vyššia cena
  • Horší na väčšie nečistoty
  • Chýba držiak na kábel
110 € Orientačná cena

Ak si chcete zaobstarať veľmi kvalitný vysávač na popol, ktorého cena navyše nepresiahne 100 €, výborným riešením môže byť Kärcher AD 2. Dané zariadenie s 600 W turbínou totiž veľmi spoľahlivo zvládne upratovanie v krbe, kachliach, grile aj v ich okolí. Na druhú stranu sa nehodí na vysávanie väčších nečistôt, na ktoré je predsa len trochu slabé.

Základné charakteristiky

Vysávač na popol Kärcher AD 2 zvládne vysávať (menšie) nečistoty konštantne po dlhšiu dobu, pretože disponuje integrovaným systémom na čistenie filtra. Stačí jednoducho stlačiť tlačidlo a nečistoty zo zaneseného filtra sú vyfúknuté von – to by ste ale mali ideálne robiť mimo interiéru. V každom prípade skosená ručná trubica zaistí, že pomocou tohto zariadenia veľmi spoľahlivo vyčistíte všetky kúty a úzke miesta, takže sa dá prachu zbaviť naozaj účinne.

Kärcher AD 2 môže zaujať aj systémom Pull ‚n‘ Push, ktorý zaisťuje jednoduché a rýchle otváranie a zatváranie nádoby. Nazbieraného odpadu sa teda môžete zbaviť veľmi jednoducho, a to aj vďaka prítomnosti praktickej rukoväte na nádobe. Za zmienku stojí aj ľahká konštrukcia a kompaktné rozmery. Kvôli tomu však musíte počítať s objemom nádoby 14 l, čo síce nie je málo, ale medzi vysávačmi na popol to nie je ani veľa.

Parameter Tento produkt
Motor

Áno

Príkon (W)

600

Objem nádoby (l)

14

Dĺžka kábla (m)

4

Dĺžka hadice (cm)

170

Hmotnosť (kg)

4,4

Fukár

Nie

Horúci popol

Nie

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Vysávače so značkou Kärcher sú u slovenských užívateľov všeobecne obľúbené. Pri modeli AD 2 sú veľmi spokojní s jeho výkonom pri vysávaní prachu, jednoduchou manipuláciou, ľahkým vyklepaním filtra aj odpadu, rovnako ako s tichou prevádzkou. Niektorí jedinci považujú za nevýhodu nižšiu účinnosť pri vysávaní väčších nečistôt, na to však toto zariadenie ani nie je určené. Pre niekoho je cena stále vyššia a za negatívum je považovaná aj absencia držiaka na kábel na veku.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Kärcher AD 2 patrí medzi veľmi dobré vysávače na popol a jeho cena navyše nie je ani zďaleka najvyššia. Napriek tomu si s popolom poradí spoľahlivo, pričom ho dokáže odstrániť aj z horšie prístupných miest, a to vďaka skosenej ručnej trubici. Zároveň jednoducho vyčistíte filter a bez problémov sa zbavíte aj odpadu v nádobe. Za pozitívum môžeme považovať aj tichú prevádzku, ktorá je však daná celkovo nižším výkonom. Tento vysávač sa teda skutočne hodí iba na popol či prach.

Porovnanie s alternatívami

Vysávače na popol od značky Kärcher patria v slovenských obchodoch k najpredávanejším. Medzi najlepšie produkty patrí model AD 4 Premium, ktorý má oproti recenzovanému produktu väčšiu nádobu a disponuje aj nadstavcom na podlahu. Inak má ale podobné vlastnosti, hoci stojí o pár eur viac. Za zaujímavú alternatívu môžeme považovať aj akumulátorový variant modelu AD 2, pri ktorom veľmi poteší absencia kábla, musíte ale počítať s výrazne vyššou cenou.

Záverečné zhrnutie

Kärcher AD 2 je vhodný pre všetkých, ktorí hľadajú vysávač výhradne na popol. Niektoré ďalšie zariadenia s týmto určením je možné využiť aj pri upratovaní interiéru, no pre tento model to neplatí. Pokiaľ vám ale skutočne ide len o upratovanie popola v krbe, kachliach či grile a ich okolí, jedná sa o výborné riešenie, a to aj vzhľadom na pomerne priaznivú obstarávaciu cenu. Vysávač má navyše tichú prevádzku a umožňuje veľmi ľahké vyklepanie filtra aj odpadu, takže práca s ním je veľmi pohodlná.

110 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Kärcher AD 2 | Hodnotenie: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je skúsený redaktor, ktorý sa písaním zaoberá už viac ako 14 rokov. Vďaka svojim skúsenostiam sa teda venuje porovnávaniu produktov z rôznych oblastí ľudskej činnosti. V rámci vysávačov na popol sa zameral na všetky dôležité parametre. Poradí vám teda, akú kapacitu vysávača zvoliť a prečo je dôležité si rozmyslieť, či budete popol vysávať ešte horúci, alebo až studený.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Kärcher AD 2

Kärcher AD 2

110 € Orientačná cena